Pirmdiena, 15.aprīlis

redeem Aelita, Gastons

arrow_right_alt Latvijā \ Politika

Tiesa pasludina Tautas partijas maksātnespējas procesu

Rīgas Centra rajona tiesa piektdien pasludināja Tautas partijas (TP) maksātnespējas procesu, aģentūrai BNS teica tiesas pārstāvis Jānis Jaksons.

Par maksātnespējas administratoru iecelts Valerijs Andrejevs.

Jau ziņots, ka novembra vidū maksātnespējas procesa lietu iesniedza Tautas partija.

Oktobra beigās aģentūra BNS, atsaucoties uz TP likvidatores un partijas bijušās ģenerālsekretāres Ramonas Pitenas teikto, vēstīja, ka no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piespriestā vairāk nekā miljona latu partija Valsts kasē varētu ieskaitīt trīs tūkstošus.

Beidzoties trīs mēnešus ilgajam kreditoru pieteikšanās termiņam, saņemts viens pieprasījums – no KNAB par vienu miljonu 27 tūkstošiem latu.

Rudenī Augstākās tiesas Senāts atstāja negrozītu spriedumu lietā, kurā TP apstrīdēja KNAB lēmumu par 2006.gada priekšvēlēšanu aģitācijas periodā konstatētajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem. KNAB uzdeva partijai pārskaitīt valsts budžetā pretlikumīgi saņemtos un iztērētos finanšu līdzekļus 1 027 366 latu apmērā.

Veicot pārbaudi, KNAB secināja, ka pastāv tieša saikne starp TP priekšvēlēšanu kampaņu un vairāku juridisko personu veidotajām kampaņām, kas bija vērstas tieši uz TP reklamēšanu, kā dēļ tika veicināta partijas popularitāte 9.Saeimas priekšvēlēšanu periodā.

Līdz ar to citu juridisko personu izdevumi par šo kampaņu veidošanu, kā arī papildus atklātie partijas priekšvēlēšanu izdevumi ir pieskaitāmi TP priekšvēlēšanu izdevumiem, tādējādi vēlēšanu izdevumu limitu pārsniedzot par vairāk nekā 700 tūkstošiem latu.

Lēmumu likvidēt partiju TP biedri kongresā pieņēma jūlijā.