Saeimas deputāti uzskata, ka pašlaik nav likumīga pamata pārtraukt parlamenta sēžu tiešraides Latvijas Radio. Vienlaikus deputāti ir gatavi apspriest ar Latvijas Radio optimālu frekvenču izvēli, nodrošinot Saeimas kārtējo un ārkārtas sēžu, frakcijas viedokļu un atbilžu uz deputātu jautājumiem tiešo radio translāciju pārklājumu visā Latvijas teritorijā.
Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) vēstulē Latvijas Radio valdes loceklim Jānim Siksnim norādīts, ka parlamenta frakcijas un pie frakcijām nepiederošie deputāti uzskata, ka ierosinājums atteikties no Saeimas sēžu translēšanas Latvijas Radio neatbilstu likuma prasībām, turklāt papildus tam deputāti vērš uzmanību uz to, ka, pārtraucot sēžu translāciju radio un turpinot to pārraidīt tikai internetā, tiks liegta iespēja sekot līdzi diskusijām parlamentā tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ikdienā nav iespējas un līdzekļu, lai izmantotu internetu.
Jautājums par Saeimas sēžu translāciju pārrunāts arī parlamenta Prezidija un frakciju tikšanās laikā ar Siksni un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāju Ainaru Dimantu.
Deputāti norādīja, ka iespēja radio tiešraidē sekot deputātu darbam Saeimas sēžu laikā ir būtisks priekšnosacījums, lai cilvēki nepastarpināti iegūtu vispusīgu informāciju par parlamenta darbu un, balstoties uz to, pilnvērtīgi īstenotu savu pilsonisko līdzdalību. Saeimas sēžu, frakciju viedokļu un atbilžu uz deputātu jautājumiem tiešraide Latvijas Radio ir nozīmīga platforma, kurā vienlīdzīgas iespējas paust savu viedokli ir gan pozīcijas, gan opozīcijas deputātiem, teikts Āboltiņas vēstulē.
Vēstulē atgādināts, ka parlamenta sēžu translēšana ir noteiktā likumā, proti, saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli, atklātās sēdes un atbildes uz deputātu jautājumiem jāpārraida valsts radio.
"Ņemot vērā Saeimas Kārtības rullī noteikto, kā arī deputātu paustos viedokļus, uzskatam, ka šobrīd nav likumīga pamata pārtraukt tiešraides VSIA "Latvijas Radio" FM frekvencēs," teikts vēstulē Siksnim. Vienlaikus deputāti ir gatavi apspriest ar Latvijas Radio optimālu frekvenču izvēli, nodrošinot Saeimas kārtējo un ārkārtas sēžu, frakcijas viedokļu un atbilžu uz deputātu jautājumiem tiešo radio translāciju pārklājumu visā Latvijas teritorijā.
Kā ziņots, iepriekš Āboltiņa deputātus informēja, ka Latvijas Radio 5 un Latvijas Radio 3 plāno pārtraukt iknedēļas parlamenta sēžu translācijas.
Latvijas Radio vēstulē Saeimai bija teikts, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir atbalstījusi sabiedrisko pasūtījumu 2014.gadam, kurā lielāka uzmanība pievērsta jauniešu programmas Latvijas Radio 5 attīstībai.
Iepriekš Latvijas Radio 5 katru ceturtdienu translētas Saeimas plenārsēdes, ko "varētu uzskatīt par sava veida vēsturisku tradīciju, ko lielā mērā noteikusi līdzšinējie radio klausīšanas paradumi, taču līdz ar interneta izplatību tie strauji mainās".
Latvijas Radio valdes loceklis Jānis Siksnis vēstulē Saeimai iepriekš pauda viedokli, ka, būtiski mainot Latvijas Radio 5 skanējumu, šāda prakse turpmāk nebūtu vēlama, jo parlamenta translāciju saturs neatbilst plānotajam radiostacijas formātam un vairuma jauniešu auditorijas interesēm. Radio plānoja turpināt pārraidīt Saeimas plenārsēdes savā mājaslapā "www.latvijasradio.lv".