Ceturtdiena, 8.decembris

redeem Gunārs, Gunis, Vladimirs

arrow_right_alt Latvijā \ Laika apstākļi

Jaunākās prognozes: vai šogad gaidāmi balti Ziemassvētki?

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Šīs nedēļas otrajā pusē Latvijā būs vēsāks laiks nekā tika prognozēts iepriekš, un atbilstoši pašreizējām prognozēm arī tuvākajās nedēļās nav gaidāms ne liels siltums, ne bargs sals.

Līdz ar to Latvijas austrumu novados uzsnigušais sniegs var saglabāties līdz nākamajam gadam.

"Global Forecast System" patlaban prognozē, ka šīs nedēļas nogalē Latvijā palaikam snigs un sniega sega daudzviet kļūs biezāka. Gaisa temperatūra gaidāma starp +2 un -7 grādiem, vējš pārsvarā būs lēns.

Arī nākamajā nedēļā gaisa temperatūra pārsvarā prognozēta nedaudz zemāka par nulli. Piekrastē biežāk gaidāms atkusnis, vēsāks laiks tradicionāli būs Latgalē un Vidzemes centrālajā un austrumu daļā. Atsevišķās naktīs, debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš vietām var noslīdēt zem -10 grādiem.

Novembra trešā dekāde Latvijā būs aukstāka par normu, savukārt decembra vidējā gaisa temperatūra varētu būt atbilstoša normai vai nedaudz zemāka par to. Nokrišņu daudzums caurmērā tiek prognozēts mazāks nekā citos gados, jo laikapstākļus bieži ietekmēs anticiklons, savukārt spēcīgu ciklonu un sniegputeņu varbūtība būs zema.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Latvijā iestājās meteoroloģiskā ziema. Valsts galējos austrumos tā sākās 16.novembrī jeb divas trīs dienas vēlāk nekā ierasts. Latvijas lielākajā daļā meteoroloģiskā ziema iestājās 17.novembrī; Zemgalē tas notika aptuveni desmit dienas agrāk par normu, bet Liepājā un Rucavā - pat mēnesi agrāk nekā ierasts.

Daļā piekrastes, arī Rīgā, meteoroloģiskās ziemas sākums bija 18.-19.novembris. Galvaspilsētā ziema sākās valsts svētku dienā jeb trīs nedēļas agrāk par normu.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm