Pārspēts 28. aprīļa aukstuma rekords; kāds laiks būs ceturtdien?

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Ceturtdienas saullēktā gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā bija -1..-5 grādi, dažviet Vidzemē vēl par grādu zemāka, bet daļā piekrastes termometri rādīja +1..+4 grādus, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Sešu grādu salu reģistrēja ceļa sensors starp Garkalni un Vangažiem, piecu grādu sals naktī bija ne tikai Vidzemē, bet arī Kurzemē, tai skaitā Mērsraga un Stendes novērojumu stacijā.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Alūksnē ar -4,6 grādiem tika pārspēts 28.aprīļa aukstuma rekords; iepriekšējais bija -4,1 grāds 1971.gadā. Savukārt Bauskā, termometra stabiņam noslīdot līdz -2,6 grādiem, tika atkārtots šā datuma rekords; pirmoreiz tas tika sasniegts 2004.gadā.

Starptautiskajā lidostā nakts izskaņā reģistrēts četru grādu sals - jauns 28.aprīļa aukstuma rekords. Daugavgrīvas novērojumu stacijā, pūšot mērenam ziemeļrietumu vējam, gaisa temperatūra nenoslīdēja zem +3,5 grādiem.

28.aprīļa nacionālais aukstuma rekords ir -9 grādi 1988.gadā.

Dienas laikā mākoņi daļēji klās Latvijas debesis, nav gaidāmi būtiski nokrišņi, prognozē sinoptiķi.

Lēnu vēju nomainīs mērens rietumu, dienvidrietumu vējš. Gaiss iesils līdz +6..+11 grādiem.

Rīgā palielināsies mākoņu daudzums, nav gaidāmi būtiski nokrišņi, pūtīs lēns vējš no rietumu puses. Gaisa temperatūra vēlā pēcpusdienā paaugstināsies līdz +10 grādiem.

Laikapstākļus nosaka anticiklona atzars. Atmosfēras spiediens 1026-1029 hektopaskāli jūras līmenī.

 

Komentētākie