Svētdien gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +22 grādiem

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Svētdien Latvijā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +17..+22 grādiem, bet vietām piekrastē - galvenokārt Rīgas līča Kurzemes piekrastē - gaidāma migla un temperatūra zem +10 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Saule mīsies ar mākoņiem, vietām īslaicīgi līs, gaidāmas arī atsevišķas pērkona lietusgāzes.

Pūtīs lēns austrumu un dienvidu vējš, piekrastē arī ziemeļu vējš.

Rīgā nokrišņi maz iespējami, pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra svārstīsies ap +20 grādiem.

Atmosfēras spiediens visā valstī 1008-1009 hektopaskāli jūras līmenī.

Svētdienas rītā ūdens temperatūra novērojumu stacijās ir no +6,4 grādiem Rīgas jūras līcī Rojā un Skultes ostā līdz +16,6 grādiem Lielupē pie Jelgavas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Vairumā upju ūdens temperatūra ir +12..+15 grādi, savukārt lielajos ezeros tā ir +10..+13 grādi.

Saskaņā ar satelītu datiem ūdens temperatūra jūrā pārsvarā saglabājas zem +10 grādiem, bet novērojumu stacijās Lielupes grīvā un Salacgrīvas ostā ūdens temperatūra sasniedz +14 grādus, Liepājas Tirdzniecības kanālā tā svārstās ap +15 grādiem.

Ūdens līmenis upēs turpina pazemināties vai arī svārstās.

Jau ziņots, ka oficiālā peldsezona Latvijā ik gadu sākas 15.maijā un noslēdzas 15.septembrī. Šajā laikā Veselības inspekcija uzrauga peldvietu ūdens kvalitāti.

Pērn, sākoties peldsezonai, lielākajā daļā upju un ezeru ūdens temperatūra bija tikai +7..+12 grādi. 2018.gada maijā, kas bija siltākais novērojumu vēsturē, ūdens temperatūra daudzās upēs un ezeros maija vidū sasniedza +15..+20 grādus.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!