Uzņēmējam Igoram Ivanovam policija inkriminē aptuveni kilograma narkotiku glabāšanu realizācijas nolūkā.
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, neminot personas vārdu, aģentūrai LETA apstiprināja, ka 1.jūlijā Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 3.nodaļa aizturēja kādu personu aizdomās par iespējamu apreibinošo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā.
Sabiedrisko attiecību nodaļā skaidroja, ka kriminālprocesā tiek nostiprināti pierādījumi par to, ka šī persona grupā pēc iepriekšējās vienošanās glabāja realizācijas nolūkā sevišķi bīstamu vielu - 1,1 kilogramu izotonitazēna. Publiski pieejama informācija liecina, ka izotonitazēns ir sintētisks opioīds, kas līdzinās morfīnam un fentanilam.
3.jūlijā personai piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, un patlaban šis drošības līdzeklis joprojām ir spēkā.
Par šādu nodarījumu var piespriest brīvības atņemšana līdz 15 gadiem.
Ivanova dzīvesbiedre Diāna Uligaņeca paziņojumā masu medijiem norāda, ka nekad iepriekš Ivanovam nekādas nodarbes ar narkotikām nav inkriminētas.
"Kratīšana un aizturēšana ir īpaši zīmīga ar to, ka notikusi neilgi pirms Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) sprieduma lietā, kas sākta pēc Ivanova sūdzības par nepamatotu notiesāšanu. ECT spriedumu ir pieņēmusi, taču Covid-19 dēļ aizkavējusies tā saņemšana," teikts Uligaņecas paziņojumā.
Maijā Ivanovu aizturēja citā lietā par, iespējams, advokātes Allas Jurašas slepkavības organizēšanu.
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA norādīja, ka lietā turpinās izmeklēšana un plašāki komentāri netiks sniegti.
Uligaņeca apgalvoja, ka laikā, kamēr uzņēmējs Ivanovs atrodas apcietinājumā, viņa regulāri saņem reālus draudus un piedzīvo psiholoģisku teroru, bet ap viņu ģimenes īpašumu Pierīgā "notiek savādi notikumi". Pēc Uligaņecas vārdiem, policija Ivanovam "pēc būtības atkārto draudu izteicēju piedāvājumu - pamest valsti un dzīvesbiedru".
Piemēram, 23.septembrī viņai lietotnē "Whatsapp" atsūtīti video, kur kāds vīrs melnā maskā pieprasa informēt, kur viņa atradīšos nākamajā vakarā. Sieviete vērsusies policijā, bet policists esot ieteicis izrunāties ar draudu autoru vai braukt prom no valsts, jo tad viņai neviens nedraudēšot. Policija par šo neesot ierosinājusi krimināllietu.
"Ņemot vērā apdraudējumu Ivanova un Uligaņecas ģimenei, kā arī policijas faktisku bezdarbību", Uligaņeca sākusi intensīvu darbu, "lai apvienotu Latvijas ļaudis, kuri ir sastapušies ar draudiem un nepietiekamu tiesībsargājošo institūciju atbalstu". Sieviete plāno dibināt asociāciju, kuras mērķis būšot novērst fizisku un psiholoģisku vardarbību Latvijas sabiedrībā, sekmēt cilvēktiesību ievērošanu un tiesībsargājošo institūciju profesionalitātes un atbildības pieaugumu.
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA Uligaņecas pārmetumus likumsargiem nekomentēja.
Jau ziņots, ka Ivanovs pirms aptuveni trim gadiem iznāca brīvībā pēc deviņu gadu cietumsoda izciešanas par savas toreizējās sievas, uzņēmējas Ellas Ivanovas slepkavības pasūtīšanu. Ivanovam atrodoties apcietinājumā, viņu pašu mēģināja noindēt un šajā lietā uz apsūdzēto sola sēdās bijusī Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas darbiniece Tatjana Smoļakova, kurai 2018.gadā pēc tiesāšanās vairākās instancēs noteica brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem.
Šī gada maijā Ivanovu aizturēja citā lietā par, iespējams, advokātes Allas Jurašas slepkavības organizēšanu. Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" ziņoja, ka Ivanovs esot brīdinājis iespējamo upuri advokāti Jurašu. Tas izriet no raidījuma rīcībā esošas neoficiālas informācijas par izmeklēšanu un Ivanova advokāta stāstītā.
Raidījumam no vairākiem avotiem zināms, ka Ivanovs esot nodevis Jurašai ziņu par iespējamiem draudiem caur bijušo Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu.
Rīgas apgabaltiesa novembrī turpinās skatīt vēl citu krimināllietu, kurā Ivanovs apsūdzēts par draudiem nogalināt savu māsu un viņas vīru.