Rosina atteikties deputātu kriminālprocesuālās imunitātes attiecībā uz kratīšanas izdarīšanu

Apvienība "Vienotība" izstrādājusi Satversmes grozījumus, rosinot svītrot no Satversmes normu, kas noteic, ka nepieciešama Saeimas piekrišana kratīšanas izdarīšanai pie Saeimas deputāta, informē apvienības preses sekretāre Laila Timrota.

Saeimā iesniegto grozījumu mērķis ir novērst tiesībsargājošo institūciju darba kavēšanu, un šāda rīcība seko pēc ceturtdien notikušā balsojuma Saeimā.

"Saeimas negatīvais balsojums par atļauju veikt kratīšanu deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās pierādīja, ka šīs deputātu priviliģētās tiesības varizmantot pretēji sabiedrības un tiesiskas valsts interesēm," norādījis apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis.

Pašlaik Satversmes 17.pants paredz, ka par piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas locekli, viņa apcietināšanai, kratīšanas izdarīšanai pie viņa vai citādai personas brīvības ierobežošanai Saeima lemj pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma.

Jau ziņots, ka arī premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") pirmdien sacīja, ka koalīcijai vēl līdz referendumam par Saeimas atlaišanu, kas notiks 23.jūlijā, ir vairāki uzdevumi, to vidū ir arī normas atcelšana, kas prasa Saeimas atļauju veikt kratīšanu pie deputāta, kā arī jautājums par partiju finansējumu.

"Protams, ja mums atkal parādīsies būtiskas domstarpības tiesiskuma jautājumos, tas var izraisīt tālākas problēmas," viņš teica, komentējot turpmāko koalīcijas darbību.

Latvijā

Dažādas izmaiņas, kas stāsies spēkā nākamgad, ietekmēs arī iedzīvotāju uzkrājumus un ieguldījumus. Mazināsies iemaksu lielums pensiju 2. līmenī, kamēr par individuāli veiktajiem uzkrājumiem, piemēram, iemaksām pensiju 3. līmenī un uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, būs iespēja saņemt lielāku nodokļa atmaksu. Plašāk skaidro "Swedbank" Investīciju produktu līnijas vadītājs Rolands Zauls.

Svarīgākais