"Mums nav modē runāt par to, ka populāri ir būt bagātam. Jaunajai paaudzei pietrūkst tāda veida stimula," TV24 raidījumā "Preses klubs" saka uzņēmējs, Telekomunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs Pēteris Šmidre.
Uzņēmējs, raidījumā runājot par alkoholisma problēmām tālāk no pilsētu centriem, norāda, ka 90. gadu beigās, kad veicis lauku darbus tālu no Rīgas, pie Baltkrievijas robežas, par redzēto situāciju izdarījis secinājumus - palikuši tur ir tikai tie, "kas nevarēja aizrāpot līdz autobusa pieturai", jo pēc padomju laikiem, kad daudzstāvu mājās dzīvoja cilvēki, piemēram, mehanizatori darba laikā ara zemi, bet pārējā laikā dzēra. "Pēc tam palika viss tas pats, tikai art nevajadzēja. Tās ir tās tradīcijas, kas pie mums ir atnākušas," saka Šmidre.
Šmidre piekrīt, ka ir sociāli jāstimulē cilvēki, jādod iespēja. Norādot, ka, ja būtu normāli biznesa apstākļi, ja cilvēkiem piederētu īpašums, potenciāls mantojums, ja būtu mērķis izaugt un palikt bagātam, tad daļēji caur to varētu situāciju risināt. Tagad situācija ir tāda, ka bez zināšanām un mācībām nevienam neesi vajadzīgs. "Jaunieši, manuprāt, tomēr dzer mazāk. Viņi nav tik stipri krituši uz to lietu. Runājot par aizliegumiem, nevajag nekur tālu skatīties, Skandināvijā ir izmēģināts viss. Vislabāk man patika noteikums ciemata ietvaros, ka bez sievas zīmes alkoholiskus dzērienus nav iespējams iegādāties," ar smaidu saka Šmidre.
info
Uzzini pirmais
kas interesants noticis Latvijā un pasaulē,
pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā