"Ja pelni divus tūkstošus uz rokas – tu esi neveiksminieks!" Tiktokeris ar saviem izteikumiem sadusmo ļaudis

© Ģirts Ozoliņš/MN

Sociālajos tīklos sašutumu izraisījis fitnesa treneris un tiktokeris Lauris Mičulis, kurš visai skarbi izteicies par vīriešu algām, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Vietnē "TikTok" viņš publiskoja video, kurā norādīja, ka 25 gados pelnīt divus vai trīs tūkstošus uz rokas esot "tīri forši". “Ģimeni uzturēt ar diviem tūkstošiem ir nabadzība, manuprāt! Vai vēl labāk, tev ir 40 gadi, tu esi savas dzīves topā un pelni divus tūkstošus uz rokas - ko tu darīji visu dzīvi? 18 gadīgi džeki, maucot noliktavās, pelna divus tūkstošus uz rokas. Manuprāt, tu esi neveiksminieks," uzskata Lauris.

Viņš piebilda, ka saprot, ka visi līdz miljonam netiks. "Bet normālam vīrietim nesasniegt piecus tūkstošus uz rokas mēnesī - tā nedaudz skarbi! Ja tu esi 35 gadus vecs vīrietis un pelni divus vai trīs tūkstošus uz rokas, paliek jau mazliet savādi. Tātad, 35 gadi, visdrīzāk tev jāuztur vēl ģimene, un tu pelni divus tūkstošus uz rokas, jautājums - ko tu dari?”

Šādi paziņojumi izbrīnīja un pat aizvainoja lielu daļu Mičuļa sekotāju, kuri norādīja, ka viss neesot tik vienkārši. Mičulis gan palika pie sava, ka tās visas ir tikai "neveiksminieku atrunas".

Šādus izteikumus raidījumā “360TV ZIŅneši” komentēja arī RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts psihoterapeits Ernests Pūliņš-Cinis: "Vislielāko iespaidu influenceri atstāj uz tiem cilvēkiem, kuriem nav sava nostāja un viedoklis tā līdz galam noformējies. Un, ja mēs domājam, ka mums liela daļa vīriešu ir ar pazeminātu pašvērtējumu, tad šāds influenceris var viņiem diezgan būtiski ietekmēt pašsajūtu. Šeit svarīgi arī nošķirt, ka tas neizraisīs depresijas vai trauksmes traucējumus, tas pasliktinās pašsajūtu. Tas, ka cilvēks ir kaut kādā ziņā ievainojams ar šādu komentāru, tā ir paša cilvēka personības iezīme, ka viņam ir pazemināts pašvērtējums. Un šādi influencera izteikumi tiešām nepalīdz veidot plašu vīrieša tēlu.”

Publicitātes foto

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais