Biedrība: Pērnais gads bija smags ne tikai lauksaimniekiem, bet arī mežu īpašniekiem

© f64.lv, Ilze Zvēra

Pērnais gads bija smags ne tikai lauksaimniekiem, bet arī mežu īpašniekiem, tāpēc meža īpašnieki jau savlaicīgi sākuši domāt par stādu iegādi un augsnes sagatavošanu, lai atjaunotu bojātās platības, saka Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMIB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

"Šis ir tas periods, kad mēģināt likvidēt iepriekšējā gada postījumus, gan vētras, gan mizgrauža," norādīja Muižnieks.

Tostarp viņš piebilda, ka meža īpašniekiem patlaban ir "pēdējais rāviens" pieteikties Lauku atbalsta dienesta (LAD) atbalsta pasākumos jaunaudžu kopšanai, neproduktīvo audžu nomaiņai, neizmantotās zemes apmežošanai un mežaudžu atjaunošanai pēc dabas katastrofām.

Muižnieks atzina, ka salīdzinājumā ar citiem gadiem finansējums šogad ir lielāks, tāpēc finansējumu saņemt pieteicies ir arī salīdzinoši liels skaits mežu īpašnieku.

Vienlaikus viņš aicināja mežu īpašniekus jau savlaicīgi apsekot audzes un aizvākt lauztos un bojātos kokus, jo aprīlī atkal stāsies spēkā mizgrauža ierobežošanas pasākumi, kuru laikā daļās skujkoku audžu tiks ierobežota saimnieciskā darbība līdz 31.augustam.

Tāpat viņš piebilda, ka ir pēdējais laiks domāt par stādu pasūtīšanu. Pēdējos gados skujkoku stādu pieejamība ir uzlabojusies, bet, ja mežu īpašnieki vēlas izmantot, piemēram, bērzu vai melnalksni, tad pasūtījumi nākamajam pavasarim jāveic jau tagad.

Savukārt stāstot par apaļkoku cenām, viņš norādīja, ka, izņemot atsevišķus izņēmumus skujkoku papīrmalkai, patlaban apaļkokiem novērojams cenu kritums un mežu īpašnieku vidū nav liela aktivitāte izstrādāt skujkoku cirsmas.

LMĪB ir 2005.gadā dibināta nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir veicināt ilgtspējīgas un ekonomiski efektīvas mežsaimniecības attīstību Latvijā un pārstāvēt visu meža īpašnieku intereses.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais