Latvijas iedzīvotāji kopumā labi tikuši galā ar tautas skaitīšanas anketas aizpildīšanu internetā, taču ir arī gadījumi, kad ziņas neapšaubāmi ir kļūdainas. Tādos gadījumos iedzīvotājus tautas skaitītāji apmeklēs arī mājās. To šorīt medijiem norādīja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) vadītāja Aija Žīgure.
Viņa norādīja, ka jau fiksēti gadījumi, kad internetā sniegtās ziņas izrādījušās neprecīzas vai apzināti sniegtas nepatiesas. Šādos gadījumos, kad, piemēram, 18 gadus vecs jauneklis anketā apgalvo, ka ir Valsts prezidents, tautas skaitītāji konkrēto iedzīvotāju apmeklēs arī mājās.
Par nepatiesu ziņu sniegšanu gan nekas nedraudot, jo CSP nenodarbošoties ar sodīšanu, taču datu kvalitāti ir prioritāte, uzsvēra Žīgure.
Jau vēstīts, ka ceturtdien, 17.martā, sākas tautas skaitīšanas otrais posms, kas ilgs līdz 31.maijam. Kopumā aptuveni divi tūkstoši tautas skaitītāju saskaitīs mājokļus un apmeklēs iedzīvotājus, kuri nebūs saskaitījušies internetā.
Tautas skaitītājiem atbilstoši Tautas skaitīšanas likumam ir tiesības ierasties pie iedzīvotājiem laikā no plkst. 7 līdz 21, arī sestdienās un svētdienās.
Centrālā statistikas pārvalde arī atgādina, ka par to, vai pie durvīm zvana tautas skaitītājs, var pārliecināties, palūdzot uzrādīt apliecību ar fotogrāfiju, bet šaubu gadījumā var zvanīt pa tālruni 80000777. Ikvienam tautas skaitītājam būs apliecība, īpaša datorsoma ar tautas skaitīšanas logo un kārtas numuru. Lai pārliecinātos un noskaidrotu tautas skaitītāja identitāti, zvanot jānosauc skaitītāja vārds, uzvārds, sava dzīvesvieta un datorsomas numurs. Ja iedzīvotājiem rodas papildu šaubas, par to jāinformē CSP darbinieki, kuri sazināsies ar konkrēto skaitītāju, kuram ir izveidota tikai viņam zināma viņa identitāti apstiprinoša parole.
Jau ziņots, ka tautas skaitīšanā internetā aizpildītas anketas par 650 000 iedzīvotāju. Tas ir necerēti liels skaits.
Tautas skaitīšana sniedz iespēju precīzi uzzināt iedzīvotāju skaitu, sastāvu, nodarbošanos, izglītību, migrāciju, kā arī informāciju par mājokli.