Martā turpinās iztiesāt krimināllietu pret bijušo diplomātu Brēmani par 102 721 eiro izkrāpšanu

© Dmitrijs Suļžics / F64

Krimināllietu, kurā bijušais diplomāts Rūdolfs Brēmanis apsūdzēts par Latvijas valstij piederošu 102 721 eiro izkrāpšanu un piesavināšanos, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa turpinās skatīt martā beigās, noskaidroja tiesā.

Tiesas sēde nozīmēta 22.martā plkst.14.

Prokuratūra iepriekš tiesai nosūtīja krimināllietu apsūdzībā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī krāpšanu un piesavināšanos lielā apmērā, par ko tiek apsūdzēta Latvijas vēstniecības Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) amatpersona, informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.
Apsūdzētais, būdams valsts amatpersona ar tiesībām rīkoties ar finanšu līdzekļiem vēstniecības bankas kontā un kā Ārlietu ministrijas darbinieks, laika posmā no 2013. līdz 2016.gadam kopsummā izkrāpa un piesavinājās Latvijai piederošus finanšu līdzekļus vairāk nekā 102 721 eiro apmērā, uzskata prokuratūra.

Savas noziedzīgās darbības viņš veica, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, rīkojoties pretēji tā uzdevumiem un interesēm.

Ārlietu ministrijā iepriekš apstiprināja, ka darba attiecības ar Brēmani izbeigtas 2017.gada 31.janvārī, savstarpēji vienojoties.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Brēmanis kā pilnvarotais lietvedis savulaik vadīja Latvijas vēstniecību AAE Abū Dabī. Brēmanis arī bija Latvijas pastāvīgais pārstāvis Starptautiskajā atjaunojamo energoresursu aģentūrā. Tāpat viņš strādājis par Ārlietu ministrijas Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas vadītāju, Latvijas vēstniecības ASV otro sekretāru, kā arī Ārlietu ministrijas politisko un attīstības padomnieku Afganistānā.

Latvijas Televīzijas raidījums "de facto" iepriekš ziņoja, ka bijušā Latvijas vēstniecības pilnvarotā lietveža AAE visplašāk atspoguļotais veikums bija viņa sarīkotās vakariņas 2017.gadā Dubaijā. Brēmanim izdevās sasēdināt pie viena galda toreizējo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kādu šeihu un uzņēmēju Aināru Šleseru, prezidentam it kā par to iepriekš neko nezinot.

"Es varu teikt tikai to, ka ministrija pieņēma lēmumu [par darba attiecību pārtraukšanu], balsoties uz pietiekami nopietnu informāciju, kas mums tika nodota un kas bija arī mūsu rīcībā, bet sīkāk komentēt es neko nevēlētos tāpēc, ka ir vesela rinda jautājumu, kas tālāk tiek risināti," raidījumam savulaik apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Atsaucoties uz Uzņēmuma reģistra informāciju, "de facto" vēstīja, ka Valsts drošības dienests 2018.gada decembrī nolēmis uzlikt arestu Brēmaņa kā tobrīd aizdomās turētā mantai. Vēlāk arī stājies spēkā arests viņam piederošā uzņēmuma "Middle East Latvia Holding" kapitāldaļām.

Raidījums minēja, ka diplomātu aprindās jau kādu laiku tiek runāts par iespējamu līdzekļu izkrāpšanu no ārlietu dienesta caur dienesta dzīvokļiem.

Pēdējos gadus diplomātijā Brēmanis pavadīja Latvijas vēstniecībā AAE kā pilnvarotais lietvedis.

Latvijā

Ārlietu ministre Baiba Braže (JV) Latvijai nevēlamu personu sarakstā iekļāvusi vēl desmit Krievijas pilsoņus par agresijas kara Ukrainā atbalstīšanu, nosakot liegumu ieceļot Latvijā uz nenoteiktu laiku, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).