Vairums aptaujāto latviešu Īrijā neplāno atgriezties Latvijā

© F64

Portāls "baltic-ireland.ie" ir izveidojis aptauju, latviešiem Īrijā uzdodot vienu jautājumu - vai reemigrācijas projekts licis domāt par atgriešanos?

Runa ir par Latvijā īstenoto reemigrācijas projektu, kura mērķis ir aicināt ārvalstīs dzīvojošos latviešus atgriezties mājās.

Kā raksta portāls, Latvijas reģionos strādā reemigrācijas koordinatori, kuri nebeidz sevi slavēt par sasniegtajiem rezultātiem, tomēr Īrijas Sociālās aizsardzības departamenta apkopotie dati gan liecina, ka joprojām vairāk izbrauc no Latvijas nekā atgriežas - 2018. gadā Latvijas pilsoņiem Īrijā ir piešķirti 1511 jauni PPS numuri.

Tāpēc portāls nolēma aptaujāt Īrijā dzīvojošos latviešus. Uz jautājumu, vai reemigrācijas projekts licis domāt par atgriešanos, 59% aptaujāto norādīja, ka neplāno atgriezties. Vēl 26% uzskata, ka projekts nesniedz gaidīto, savukārt 15% aptaujāto domā par atgriešanos Latvijā (no tiem 11% gatavi atgriezties Latvijā neatkarīgi no projekta).

Jāpiebilst, ka arī 2019. gadā Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) īstenos reemigrācijas koordinatoru projektu. VARAM budžetā tam atvēlēti 152 640 eiro.

Latvijā

Dronu tehnoloģiju attīstība pēdējo gadu laikā strauji notiek ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Latvija ir kļuvusi par vienu no dronu attīstības pionieriem visā Eiropas Savienībā. Tā kā dronus katru gadu izmanto arvien jaunās nozarēs, eksperti secinājuši, ka tuvāko gadu laikā Latvijai būs nepieciešams vismaz 1000 dronu programmētāju un inženieru, diskusijā “No hobija līdz karjerai: kā kļūt par dronu tehnoloģiju ekspertu?” norādīja Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) prorektors Andrejs Cinis.

Svarīgākais