Jaunais mācību gads Vidzemē sāksies ar būtiskām pārmaiņām skolu reorganizācijas dēļ.
Šodien Vidzemē darbu sāk četras reorganizētas skolas - Mazsalacas vidusskola, Ziemeļvidzemes internātpamatskola, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija un Smiltenes vidusskola. Savukārt Mārkalnes pamatskola, sākot no šī gada, durvis skolēniem vairs nevērs.
Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, Mārkalnes pamatskola līdz noteiktajam termiņam likvidēta. Par šīs skolas skolotāju tālākām darba gaitām ziņu neesot ne bijušajai direktorei, ne Izglītības pārvaldei, jo šāda informācija apkopota netiek. Taču viņa uzsvērusi, ka daļa pedagogu bija tādi, kas šajā skolā strādāja vien nepilnu slodzi.
Mārkalnes pamatskolas audzēkņi savām izglītības gaitām izvēlējušies dažādas apkārtējās skolas. Nokļūšanai uz tuvākajām skolām - Alūksnē un Pededzē - arī pielāgots sabiedriskais transports.
Pededzes pamatskolu izglītības ieguvei izvēlējušies desmit bijušās Mārkalnes pamatskolas audzēkņi, desmit mācīsies Bejas pamatskolā, septiņi - Alūksnes novada vidusskolā, divi - Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā, viens - Alūksnes pilsētas sākumskolā, viens - Gaujienas internātskolā, trīs dzīvos un mācīsies Vācijā, bet par viena audzēkņa izvēlēto turpmāko izglītības ieguves vietu nav informācijas. Mārkalnes pamatskolas ēku saskaņā ar Alūksnes novada domes lēmumu plānots izmantot sociālās aprūpes centra funkciju veikšanai.
Smiltenes novada dome nolēmusi trīs skolas - Smiltenes ģimnāziju, Smiltenes Centra vidusskolu un Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolu - apvienot vienā - Smiltenes vidusskolā, aģentūra LETA iepriekš noskaidroja pašvaldībā. Reorganizēto Smiltenes vidusskolu vadīs līdzšinējā Smiltenes Centra vidusskolas direktore Ilze Vergina.
Skola tiks izvietota trīs ēkās - Dakteru ielā 27, Dārza ielā 17, Rīgas ielā 16 - ar filiāli 1. līdz 4.klases un pirmsskolas grupām, kas arī atradīsies Rīgas ielā 16.
Pašvaldība uzskata, ka ir lietderīgi reorganizēt Smiltenes pilsētas izglītības iestādes, apvienojot Smiltenes ģimnāziju, Smiltenes Centra vidusskolu un Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolu, izveidojot modernu, mūsdienu prasībām atbilstošu vispārējās izglītības iestādi no 1. līdz 12.klasei.
Mazsalacas vidusskolai šogad reorganizācijas laikā pievienoja Ramatas sākumskolu, aģentūru LETA informēja Mazsalacas novada pašvaldības sekretāre Vita Betaka. Viņa gan uzsvēra, ka mācību procesā nekas nemainās - mācības notiks gan Mazsalacas vidusskolā, gan bijušajā Ramatas sākumskolā.
Reorganizācijas laikā no darba netika atbrīvots neviens no skolotājiem. Ramatas sākumskolas direktore atteicās kandidēt uz Mazsalacas vidusskolas direktora amatu un nepiekrita līguma nosacījumu maiņai - strādāt par skolotāju, līdz ar to augustā ar viņu tika izbeigtas darba attiecības.
Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Gluha, skolai būs divas izglītības programmu realizēšanas vietas (adreses) - "Parka 30" Mazsalacas pagastā un "Pūcītes" Ramatā, Mazsalacas novadā.
Lai nodrošinātu pašvaldības finanšu līdzekļu un materiālo resursu racionālu un efektīvu izmantošanu un izveidotu kvalitatīvu un ilgtspējīgu izglītības iestādi, Valkas novada dome nolēmusi apvienot Valkas pamatskolu un Valkas ģimnāziju. Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča, ģimnāziju turpinās vadīt bijušās Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga.
Jaunais skolas nosaukums izvēlēts, lai saglabātu Cimzes kā latviešu un igauņu kultūrnāciju aizsācēja vārdu, lai saglabātu nākamajām paaudzēm Cimzes pedagoģiskā darba mantojumu un saglabātu Valkas vidējās izglītības iestādes nosaukumu, ar kādu tā bija pazīstama senāk un ir pazīstama tagad.
Savukārt Kocēnu novada dome iepriekš nolēma, reorganizējot Vaidavas internātpamatskolu un Dauguļu internātpamatskolu, izveidot vienu mācību iestādi - Ziemeļvidzemes internātpamatskolu. To vadīs līdzšinējā Dauguļu internātpamatskolas direktore Anda Sloka.
Reorganizācijas procesā tika nodrošināts, ka abu izglītības iestāžu licencētās un akreditētās izglītības programmas turpinās realizēt uz Vaidavas internātpamatskolas un Dauguļu internātpamatskolas bāzes izveidotā apvienotā izglītības iestāde. Pagājušajā mācību gadā Vaidavas internātpamatskolā mācījās 33 audzēkņi, tajā skaitā 18 speciālās arodprogrammas audzēkņi, Dauguļu internātpamatskolā - 34 skolēni.