Jūrmalas domē no šodienas tiek likvidētas trīs amata vietas

© f64

Saistībā ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības restrukturizāciju trīs amata vietas no šodienas tiek likvidētas, aģentūrai LETA pastāstīja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Zane Leite.

Pašvaldības administrācijas pārkārtojumu gaitā trīs amata vietas no 1.augusta tiks likvidētas, atzīmēja Leite, kura piebilda, ka darbiniekiem tiks piedāvātas atbilstošas citas brīvās darbvietas pašvaldības struktūrā. Savukārt, ja darbinieki šos darba piedāvājumus nepieņems, tad attiecīgi pašvaldība darbiniekiem izmaksās normatīvajos aktos paredzēto atlīdzību, bet tie darbinieki, kuri iekļauti citās struktūrvienībās, turpinās veikt savus līdzšinējos darba pienākumus par līdzšinējo atalgojumu, skaidroja Leite.

Jūrmalas pilsētas pašvaldībā tika veikta restrukturizācija, likvidējot izpilddirektora vietnieka amatu, apvienojot divas komitejas un to vietā izveidojot Drošības, kārtības, transporta un komunālo lietu komiteju, kā arī likvidējot Administratīvās pārvaldes Saimniecības nodaļu, bet Pilsētsaimniecības pārvaldes funkcijas nododot Īpašuma pārvaldei.

Leite skaidroja, ka izpilddirektora vietnieka amata pienākumus pildīja Pilsētsaimniecības pārvaldes vadītājs, kuram tie bija kā papildu pienākumi gadījumos, kad bija nepieciešams aizstāt izpilddirektoru tā prombūtnes laikā. Leite pastāstīja, ka pēc izpilddirektora vietnieka amata likvidēšanas darbinieks turpina darbu pašvaldībā, līdz ar to izpilddirektora vietnieka amata likvidēšanas rezultātā nav notikusi darbinieka rotēšana vai darbinieka atbrīvošana no amata.

Savukārt līdz 6.augustam izpilddirektora vietnieka amatu ieņēmusī Gunta Smalkā, kas līdz 1.augustam ieņēma arī Pilsētsaimniecības pārvaldes vadītāja amatu, aģentūrai LETA uzsvēra, ka izpilddirektora vietnieka pienākumi krietni pārsniedz izpilddirektora aizvietošanu viņa prombūtnē, kā to interpretējot Jūrmalas dome. Atbilstoši pašvaldības nolikumam izpilddirektora vietnieka atbildībā Pilsētsaimniecības pārvaldes, Sporta nodaļas, kultūras nodaļas, Labklājības pārvaldes, Izglītības nodaļas, bāriņtiesas un pašvaldības policijas darbs, kā arī pašvaldības būvniecības procesu, teritorijas plānojuma, nozares attīstības koncepciju, iepirkumu u.c. pārraudzība.

Tāpat Smalkā uzsvēra, ka joprojām nav skaidrības par to, vai viņa turpinās darbu pašvaldībā. Viņa norāda, ka 22.jūnijā Jūrmalas pilsētas dome vērsās Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrībā ar lūgumu dot piekrišanu darba attiecību pārtraukšanai ar viņu, kam arodbiedrība nepiekrita. "Līdz ar to "piespiedu kārtā", nevis pēc labas gribas domei mani jānodarbina," pauž Smalkā. Pašlaik viņai izdota darba nespējas lapa, kura beidzas šodien, 1.augustā, bet joprojām neesot informācijas, kādā amatā kādus darba pienākumus viņai būs jāveic turpmāk.

Leite skaidroja, ka izmaiņas pašvaldības struktūrā vērstas galvenokārt uz saimnieciski efektīvāku darba organizāciju un procesu optimizāciju, tādēļ izmaiņu rezultātā tiks ietaupīti arī finanšu līdzekļi, tomēr ietaupīto līdzekļu apmēru Leite nenosauca.

Leite atklāja, ka patlaban citas izmaiņas pašvaldības struktūrvienībās netiek plānotas.

Jau tika ziņots, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldībā veikta administrācijas restrukturizācija, kuras laikā likvidēts izpilddirektora vietnieka amats, apvienotas divas komitejas, to vietā izveidojot Drošības, kārtības, transporta un komunālo lietu komiteju, kas turpmāk izskatīs jautājumus, kas bija abu komiteju kompetencē.

Tāpat izmaiņas notikušas arī izpildvaras struktūrās, jo Administratīvi juridiskās pārvaldes Saimniecības nodaļas funkcijas pilnībā iekļautas Administratīvi juridiskās pārvaldes Administratīvās nodaļas funkcijās, likvidējot Saimniecības nodaļu. Jūrmalas Pilsētsaimniecības pārvaldes Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas un Mežsaimniecības nodaļas funkcijas nodotas Īpašumu pārvaldei. Pilsētsaimniecības pārvalde kā atsevišķa struktūrvienība likvidēta.

Svarīgākais