Kopumā kompensācijām Iekšlietu ministrijas (IeM) padotības iestāžu darbiniekiem saistībā ar darba laika uzskaiti nepieciešami aptuveni 22,1 miljons eiro.
To šodien žurnālistiem pēc ministrijas un arodbiedrību sanāksmes sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).
Kā skaidro ministrijā, tiesas sprieduma saturs ļauj visām iekšlietu dienestu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām, kurām bija noteikts aizliegums pārtraukuma laikā atstāt dežūras vietu, bet kuru pārtraukumu laiks netika apmaksāts, par divu gadu termiņu prasīt pārrēķināt nostrādāto laiku un līdz šim neapmaksātās stundas kompensēt.
Ministrs skaidroja, ka kopumā kompensācijas jautājums skar četru dienestu darbiniekus - Valsts policijas, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts Robežsardzes un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbiniekus. Aprēķināts, ka kompensācijas jāizmaksā aptuveni 5000 darbiniekiem.
Pēc Kozlovska teiktā noprotams, ka pagaidām līdzekļi šim mērķim nav atrasti un par to būs jālemj valdībai. Viņš teica, ka šobrīd iespējams runāt tikai par līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
Taujāts, kas notiks, ja valdība nepiešķirs 22 miljonus eiro, Kozlovskis sacīja, ka gadījumā, ja valdība atbalstīs šo ieceri, tad tālāk dienesti aprēķinās katram darbiniekam izmaksājamo kompensāciju. Tomēr, ja lēmums būs citāds, tad darba grupa atkal lems, kā rīkoties. Kozlovskis norādīja, ka iepriekš pieņemtais tiesas lēmums nav pārsūdzams un nauda iekšlietu struktūru darbinieku kompensācijām būs jāmeklē jebkurā gadījumā.
Kozlovskis arī norādīja, ka iekšējos resursos "alternatīvu ir ļoti maz". Taujāts, vai tas varētu būt saistīts arī ar darbinieku atlaišanām, Kozlovskis norādīja, ka pašlaik nevēlas runāt par atlaišanām.
Vaicāts, vai dienesti turpinās darbu kā līdz šim, ministrs skaidroja, ka viens priekšlikums ir šo atpūtas laiku kompensēt, bet otrs - izveidot papildu štata vietas. Katru gadu darba laika kompensācijām būtu nepieciešami 11 miljoni eiro, bet jaunu štata vietu radīšanai - aptuveni septiņi miljoni eiro.
Lai pieņemtu lēmumu par turpmāko rīcību un finanšu līdzekļu piešķiršanu, informatīvais ziņojums "Par dienesta pienākumu izpildes laika organizēšanu Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs un Ieslodzījuma vietu pārvaldē" tiks iesniegts izskatīšanai 2.augusta Ministru kabineta sēdē.
Jau ziņots, ka IeM sadarbībā ar dienestiem un nozares arodbiedrībām notiek darbs pie Augstākās tiesas (AT) sprieduma saistībā ar darba samaksas pārrēķināšanu par pārstrādātajām virsstundām iespējamās ietekmes izvērtēšanas.
Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), tāpat tajā ir saņemts iesniegums, kurā lūgts pārrēķināt darba samaksu un apmaksāt dienesta pienākumu pildīšanu virs noteiktā dienesta pienākumu izpildes laika.
Kā ziņots, tas iesniegts, pamatojoties uz AT Administratīvo lietu departamenta 16.jūnija spriedumu, apmierinot ugunsdzēsēja glābēja prasību par dežūrmaiņas laikā paredzēto pārtraukumu iekļaušanu darba laikā un uzdodot VUGD veikt darba samaksas pārrēķinu, darba laikā ieskaitot dežūrmaiņas laikā paredzētos pārtraukumus un apmaksāt dienesta pienākumu pildīšanu virs noteiktā laika.