Vakardienas notikumu dēļ, policija izplata informāciju visiem Latvijas iedzīvotājiem

© Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Jau ziņots, ka vakar policistiem un glābējiem nācās glābt kādu mežā apmaldījušos un satraumējušos kungu. Tieši tādēļ policija izplatījusi padomus, kā sevi pasargāt no šādām situācijām.

1. Nedodaties mežā vai purvā pārāk tālu, ja tajā slikti orientējaties. Ja neorientējaties vispār vai tomēr nolemjat doties uz svešu vietu, tad kompānijā ņemiet cilvēku, kurš orientējas konkrētā vietā.

2. Tāpat par savu došanos uz mežu ir vērts informēt tuviniekus vai kaimiņus un aptuveni pastāstīt, kurā virzienā plānojat doties un cik ilgi plānojat sēņot. Šis šķietami maznozīmīgais fakts var būt būtisks brīdī, ja esat apmaldījies, nav iespējas par to nevienam paziņot, tajā pašā laikā tuvinieki vai kaimiņi, pamanot jūsu pārāk ilgo prombūtni, var informēt operatīvos dienestus un norādīt vismaz aptuveno vietu, kur jūs meklēt.

3. Mūsdienās mobilais tālrunis ir ikkatram un to noteikti nepieciešams ņemt līdzi dodoties uz mežu. Ja tāda nav un esat kaislīgs sēņotājs, tad vajadzētu apsvērt iespēju to iegādāties. Pārliecinieties, ka tālruņa baterija ir uzlādēta un, ja ir, tad lieti noderētu arī portatīvais mobilā tālruņa lādētājs. Problēmsituācijās tieši mobilais tālrunis var būt ārkārtīgi noderīgs, lai informētu operatīvos dienestus un palīdzētu glābējiem pazudušo ātrāk atrast.

4. Nākamais, kas jāatceras - atbilstošs apģērbs un apavi. Noteikti līdzi paņemiet kādas siltākas drēbes, zeķes un atstarojošo vesti vai velciet spilgtu virsjaku. Apmaldīšanās gadījumā spilgts apģērbs operatīvajiem dienestiem atvieglo meklēšanu, jo tumšā apģērbā, kas saplūst ar meža krāsām, pazudušo ir ārkārtīgi grūti pamanīt.

5. Noteikti jāņem līdzi dzeramais ūdens un pārtika. Tāpat sērkociņi vai šķiltavas, termosā silta tēja, kafija, jo, ja notiek sliktākais scenārijs un apmaldāties, tad līdz brīdim, kamēr jūs atradīs glābēji, pārtika, silts apģērbs un iespēja iekurt ugunskuru pasargās no riska nosalt aukstākā rudens naktī.

6. Nekādā gadījumā nevajadzētu doties mežā alkohola reibumā vai, ja ir nopietnas veselības problēmas, piemēram, hroniskas slimības, vai vismaz, - nevajadzētu doties vienam. Ja dodaties kopā vairāki cilvēki, tostarp bērni, ir jābūt uzmanīgiem un vienam otrs jāpatur redzeslokā.

Jau ziņots, ka vakar ap plkst. 8:00 tika saņemta informācija par kādu 1967.gadā dzimušu vīrieti, kurš apmaldījies, mērojot ceļu mājup caur mežu no Lēdurgas pagasta, kur ciemojies, uz Pārgaujas novadu, Straupes pagastu. Vīrietis ap 4:00 no rīta zvanot informējis savu paziņu, ka apmaldījies mežā un, iespējams, esot salauzis kāju. Sākotnēji pazudušo centušies atrast saviem spēkiem, taču tā kā meklēšana nedeva rezultātu un vīrietis nav cēlis vairs mobilo telefonu, tika informēti operatīvie dienesti un sākti meklēšanas pasākumi. Pateicoties tam, ka vīrietim bija mobilais tālrunis, operatīvie dienesti spēja noteikt aptuveno atrašanās vietu un pēc pulksten 11:00 pazudušais veiksmīgi tika atrasts. Vīrietis nodots mediķu aprūpē, jo pagaidām nenoskaidrotos apstākļos guvis kājas traumu.