Biogāze rodas jebkurā bioloģiskās noārdīšanās procesā, tai skaitā šķidrmēslos, mēslu kaudzēs un sadaloties atkritumiem poligonos.
Patlaban Latvijā darbojas 56 biogāzes koģenerācijas iekārtas ar kopējo uzstādīto elektroenerģijas jaudu 61,6 MW. Kaut pareizāk ir runāt nevis par uzstādīto jaudu, bet par saražoto enerģiju. 2014. gadā no biogāzes tika saražots ap 334 GWh (1 GWh=1 milj. KWh) elektroenerģijas. Ja ģimene mēnesī tērētu ap 200 KWh elektroenerģijas, tad ar šo saražoto enerģiju visu gadu var nodrošināt ap 140 000 mājsaimniecību.
Fosilo energoresursu aizstāšana ar atjaunojamajiem ir nepieciešams un neapstrīdams izaicinājums Latvijā, Eiropas Savienībā un citviet pasaulē. Fosilo resursu krājumi strauji sarūk, turklāt to sadegšana izraisa emisijas, kuras izsauc globālās klimata izmaiņas. Oglekļa dioksīda CO2 un citu klimata izmaiņu izraisošo gāzu cilvēka darbības radītais atmosfēras piesārņojums paaugstina temperatūru uz Zemes, izraisot ledāju kušanu, tuksnešu platību pieaugumu un piekrastes teritoriju un salu applūšanu. Biogāzes iekārtās saražotā elektrība un siltums ir ieguldījums klimata izmaiņu bremzēšanā. Tas oglekļa dioksīda apjoms, kurš rodas biogāzes iekārtu darbības rezultātā, nav papildus radīts. Tas ir tas pats CO2 , kuru iekārtās izmantotā augu biomasa ir uzkrājusi fotosintēzes procesā, piesaistot to no gaisa. Šobrīd liela daļa no vērtīgā resursa izkūp gaisā. Protams, ne jau nu uz katras mēslu kaudzes tagad uzstādīsim biogāzes savākšanas iekārtas, bet par to, kā racionāli izmantot Latvijas vietējos resursus, gan vajadzētu krietni padomāt, jo šobrīd no Krievijas iepirktā dabasgāze ieņem būtiskāko vietu Latvijas energoresursu patēriņa tirgū. Attīstot biogāzes industriju, arī Latvija varētu rīkoties līdzīgi kā vairākas citas Eiropas valstis, kas, sadārdzinoties dabasgāzes cenai, kā arī aktīvi domājot par enerģētisko neatkarību, attīrīto biogāzi ieplūdina kopējā dabasgāzes tīklā. Līdzīgi kā šobrīd tas notiek ar elektroenerģiju, kad mazie ražotāji ieplūdina to kopējā Latvenergo tīklā.
Jāatzīmē, ka biogāzes savākšanas un attīrīšanas tehnoloģijas attīstās ļoti strauji. To ekonomiskā un ekoloģiskā efektivitāte ik gadu pieaug, investīciju atbalsta mehānismi pilnveidojas. Vietējie uzņēmēji piedāvā pašmājās ražotas iekārtas, to mezglus un inženiertehniskos pakalpojumus, radot biogāzes nozarei stabilas un drošas izredzes tagad un nākotnē.