Hokejistam Vestkotam vairs nevar piemērot drošības līdzekli lietā par aizbēgšanu no no avārijas

Bijušajam Rīgas "Dinamo" aizsargam Dūvijam Vestkotam vairs nav iespējams piemērot drošības līdzekli lietā par aizbēgšanu no avārijas vietas pagājušā gada nogalē, jo jau šā gada aprīlī ir beidzies Kriminālprocesa likumā noteiktais termiņš drošības līdzekļa piemērošanai.

Līdz šā gada martam, kad pirmstiesas kriminālprocess šajā lietā tika pabeigts pirmo reizi, Vestkots no pirmstiesas kriminālprocesa neizvairījās, aģentūrai LETA norādīja prokuratūras ārējo sakaru koordinētājs Andrejs Vasks, atbildot uz jautājumu, kāpēc Vestkots netika aizturēts tad, kad šomēnes bija ieradies Rīgā uz hokeja spēli. Septembrī LETA ziņoja, ka Rīgas Autotransporta prokuratūrā ir apturēts kriminālprocess pret Vestkotu, jo viņš neatrodas Latvijā.

Vasks atzīmē, ka, ievērojot normatīvajos aktos noteiktās prasības, Vestkots ir aicināts ierasties uz prokuratūru, lai saņemtu vai iepazītos ar krimināllietas materiāliem, kā arī iesniegtu informāciju par jautājumiem, kas saistīti ar lietas iztiesāšanu. Pēc šo Kriminālprocesa likumā paredzēto prasību izpildes tiks lemts jautājums par pirmstiesas kriminālprocesa pabeigšanu šajā lietā.

Kā iepriekš ziņoja laikraksts "Neatkarīgā", negadījums notika 2008.gada 15.oktobra naktī ap plkst.4 Melnsila un Kalnciema ielas krustojumā. Neievērojot luksofora sarkano signālu, Vestkots, kurš brauca ar automašīnu "Toyota Corolla", iebrauca krustojumā, kur sadūrās ar "Volkswagen Passat" automašīnu. "Volkswagen" vadītāja negadījumā guva krūškurvja un kakla sasitumu. Vestkots negadījuma vietu pameta.

Pēc policijas veiktās negadījuma apstākļu izmeklēšanas, kas ilga vairāk nekā četrus mēnešus, Rīgas Autotransporta prokuratūra nolēma saukt Vestkotu pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 260.panta 1.daļas par ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu. Vēlāk prokurors Agnis Krastiņš pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, turklāt nodarījuma veicēju nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības.

Prokurors uzlika apsūdzētajam Vestkotam par pienākumu atvainoties cietušajai, rakstveida apliecinājumu iesniedzot prokuroram personīgi vai prokuratūras kancelejā līdz 30.martam. Savukārt cietušās advokāts Aloizs Vaznis "Neatkarīgajai" iepriekš sacīja, ka prokurora lēmumu noteikti pārsūdzēs. "Mēs nebūt nealkstam pēc kāda asinīm, būtiskākais, lai Latvijā tomēr nebūtu tā, ka savu personisko īpašību, ieņemamā amata vai popularitātes pakāpes dēļ daži, Orvela vārdiem sakot, būtu vienlīdzīgāki par pārējiem."

Vasks pastāstīja, ka cietušās puses advokāts vērsās prokuratūrā ar sūdzību un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajā prokuratūrā šopavasar tika nolemts šo prokurora Krastiņa lēmumu par procesa izbeigšanu atcelt, jo neesot pienācīgi ievērotas cietušās tiesības, kā arī neesot līdz galam noskaidrots cietušajai nodarītais kaitējuma apmērs.

Šī lieta tika nosūtīta atpakaļ Rīgas Autotransporta prokuratūrai, kurai bija jānovērš norādītie trūkumi un atkārtoti jālemj par kriminālprocesa pabeigšanu. Vestkota prombūtnes dēļ izmeklēšana šajā lietā nonākusi strupceļā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais