Piektdiena, 9.jūnijs

redeem Gita, Ligita

Lasi ērtāk format_size

Mums rūp Jūsu viedoklis

Vai Egils Levits tiks pārvēlēts uz otro termiņu par Valsts prezidentu?

Balso:

Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs. Tas var būt un tam jābūt izšķirošam amatpersonām pieņemot lēmumus. Viņu lēmumi ietekmē mūs, mūsu valsts labklājību, tās attīstību.
Ar jūsu un visu mūsu viedokli mēs likumdevējiem un izpildvarai ik mirkli atgādinām, ka viņi ir deleģēti no tautas. Varas lēmumiem jābūt saskaņā ar iedzīvotāju gribu un vērtībām, nevis balstītiem uz slēpto politisko norunu nosacījumiem.

Saeimas prezidija un frakciju padome izlēmusi, ka Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks šā gada 31. maijā. Politiķu izteikumi liecina, ka uz amatu pretendēs vairāki kandidāti. Līdzšinējo Valsts prezidentu Egilu Levitu atbalsta Nacionālā apvienība un "Jaunā Vienotība". Ar 39 balsīm ir krietni par maz. Vajadzīga 51 balss. To saprot arī pats Levits un, visticamāk, tādēļ vēl nav paziņojis, vai piekritīs kandidēt atkārtoti. Piekritīs kandidēt, ja atradīs vēl 12 balsis. Taču kur tās ņemt?
"Apvienotais saraksts", izskatās, virzīs savu kandidātu, iespējams, uzņēmēju Uldi Pīlēnu.
Partija “Latvija pirmajā vietā” šo kandidatūru sola atbalstīt.
ZZS sola izvirzīt savu kandidātu no savu biedru rindām un sola nosaukt kandidāta vārdu 1.aprīlī. "Progresīvie" likuši noprast, ka varētu virzīt bijušo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Sanitu Osipovu.
Ja nedz Levits, nedz kāds cits no kandidātiem nespēs savākt 51 balsi, politiķiem nāksies vienoties par kādu citu no malas ņemtu kandidatūru. No Rīgas pils jūtami mājieni Valsts prezidenta amatam virzīt diplomāti Baibu Braži.

close
Rezultāti

arrow_downwardSaistītais saturs

Tūlīt jeb ļoti neilgi pēc kara beigām Ukrainai ir jābūt pilntiesīgai NATO loceklei, jo atstāt Ukrainu ārpus NATO garantijām nozīmē to, ka pēc dažiem gadiem būs garantēts nākamais karš, trešdien preses konferencē pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sacīja Valsts prezidents Egils Levits.
7.jun Ziņu aģentūra LETA
Pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits uzskata, ka labākais variants attiecībā uz koalīciju būtu, ja pastāvētu pašreizējā koalīcija.
5.jun Ziņu aģentūra LETA
Atlikušajā pilnvaru termiņā līdz 8.jūlijam aizejošais Valsts prezidents Egils Levits ir gatavs nominēt vadītāju jaunai valdībai, ja esošā, kurā darbojas "Jaunā vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA), kritīs, - to viņš šodien atzina pēc tikšanās ar šonedēļ ievēlēto nākamo prezidentu Edgaru Rinkēviču.
2.jun Ziņu aģentūra LETA
Šodien plkst.10 Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tiksies ar jaunievēlēto Valsts prezidentu Edgaru Rinkeviču.
2.jun Ziņu aģentūra LETA
Ar nekaunīgu smalkumu “Jaunā vienotība” (JV) apspēlēja “Apvienoto sarakstu”, noorganizējot Valsts prezidenta vēlēšanas, kas faktiski noritēja, kā mēdz teikt, vienos vārtos. Šoreiz – ne par jaunievēlētā prezidenta kvalitātēm, bet par to, kā viss izskatījās vērotājiem no malas.
2.jun Elita Veidemane
Bez lielas aizķeršanās, gluži kā pēc grafika divos pēcpusdienā, trešajā balsošanas kārtā par Valsts prezidentu ar 52 balsīm (26 “Vienotība”; 16 ZZS un 10 “Progresīvie) tika ievēlēts Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
1.jun Bens Latkovskis
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paudis prieku par Edgara Rinkēviča uzvaru Valsts prezidenta vēlēšanās, liecina viņa ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".
31.mai Portāls nra.lv
Saeima trešdien par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja premjera partijas "Jaunā vienotība" (JV) virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV).
31.mai Ziņu aģentūra LETA, NRA.LV
Saeima trešdien arī otrajā balsojumā neievēlēja jaunu Valsts prezidentu, un no turpmākās cīņas izstājās "Progresīvo" izvirzītā kandidāte, publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto, kura saņēma vismazāk balsu.
31.mai Ziņu aģentūra LETA
Saeimas vairākums pirmajā balsojuma kārtā neatbalstīja nevienu no Valsts prezidenta amata kandidātiem
31.mai Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA