Mums rūp Jūsu viedoklis

Vai Egils Levits tiks pārvēlēts uz otro termiņu par Valsts prezidentu?

Balso

Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs. Tas var būt un tam jābūt izšķirošam amatpersonām pieņemot lēmumus. Viņu lēmumi ietekmē mūs, mūsu valsts labklājību, tās attīstību.
Ar jūsu un visu mūsu viedokli mēs likumdevējiem un izpildvarai ik mirkli atgādinām, ka viņi ir deleģēti no tautas. Varas lēmumiem jābūt saskaņā ar iedzīvotāju gribu un vērtībām, nevis balstītiem uz slēpto politisko norunu nosacījumiem.
Saeimas prezidija un frakciju padome izlēmusi, ka Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks šā gada 31. maijā. Politiķu izteikumi liecina, ka uz amatu pretendēs vairāki kandidāti. Līdzšinējo Valsts prezidentu Egilu Levitu atbalsta Nacionālā apvienība un "Jaunā Vienotība". Ar 39 balsīm ir krietni par maz. Vajadzīga 51 balss. To saprot arī pats Levits un, visticamāk, tādēļ vēl nav paziņojis, vai piekritīs kandidēt atkārtoti. Piekritīs kandidēt, ja atradīs vēl 12 balsis. Taču kur tās ņemt?
"Apvienotais saraksts", izskatās, virzīs savu kandidātu, iespējams, uzņēmēju Uldi Pīlēnu.
Partija “Latvija pirmajā vietā” šo kandidatūru sola atbalstīt.
ZZS sola izvirzīt savu kandidātu no savu biedru rindām un sola nosaukt kandidāta vārdu 1.aprīlī. "Progresīvie" likuši noprast, ka varētu virzīt bijušo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Sanitu Osipovu.
Ja nedz Levits, nedz kāds cits no kandidātiem nespēs savākt 51 balsi, politiķiem nāksies vienoties par kādu citu no malas ņemtu kandidatūru. No Rīgas pils jūtami mājieni Valsts prezidenta amatam virzīt diplomāti Baibu Braži.
close
Rezultāti

Saistītais saturs

3.jun
Svētdien notikušajās Meksikas prezidenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guvusi valdošās partijas kandidāte Klaudija Šeinbauma, kas kļūs par pirmo sievieti šajā amatā, liecina sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti.
2.jun
Islandē sestdien notikušajās prezidenta vēlēšanas uzvarējusi Halla Tomasdotira, liecina daļējie vēlēšanu rezultāti.
2.jun
Meksikā šodien notiek prezidenta vēlēšanas, kurās pēc vardarbības aizēnotās kampaņas pirmo reizi valsts vēsturē par valsts galvu gandrīz droši tiks izraudzīta sieviete.
1.jun
Islandē sestdien notiek prezidenta vēlēšanas, un tajās par valsts galvas amatu cīnās 12 kandidāti.
29.mai
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir labs valsts galva, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" vērtēja bijušais Valsts prezidents Egils Levits.
13.mai
Prokrieviskus uzskatus paudušā valsts prezidenta kandidāta uzvara divās pašvaldībās liecina par nacionālās drošības riskiem, paziņoja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, kuram par amata saglabāšanu uz otro termiņu būs jācīnās vēlēšanu otrajā kārtā ar premjerministri Ingrīdu Šimonīti.
13.mai
Iekļūstot Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, premjerministre Ingrīda Šimonīte pauda prieku, ka viņai izdevies saglabāt vēlētāju 2020.gada parlamenta vēlēšanās doto uzticību.
13.mai
Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pēc divām nedēļām sacentīsies pašreizējais valsts galva Gitans Nausēda un premjerministre Ingrīda Šimonīte no valdošajā koalīcijā ietilpstošās konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība - Lietuvas kristīgie demokrāti", liecina svētdien notikušās pirmās kārtas provizoriskie rezultāti.
27.apr
ASV valsts sekretārs Antonijs Blinkens paziņojis, ka ASV ir atradušas pierādījumus Ķīnas mēģinājumiem "ietekmēt un, iespējams, iejaukties" gaidāmajās ASV vēlēšanās, zino medijs „Ukrainska Pravda”.
9.apr
Nedz Eiropas Savienībai (ES), nedz Ukrainai prokrieviskās valdošās koalīcijas kandidāta, parlamenta spīkera Petera Pellegrīni uzvara Slovākijas prezidenta vēlēšanās nav patīkams iznākums, aģentūrai LETA pauda Ģeopolitikas pētījumu centra direktors un Hārvarda Universitātes viespētnieks Māris Andžāns.