Šonedēļ sācies festivāls Zelta maska Latvijā, kas šoreiz notiek gan Rīgā, gan Liepājā. Laikā no 27. septembra līdz 6. oktobrim skatītājiem tiks piedāvātas Sanktpēterburgas teātru izrādes.
Sanktpēterburgas vicegubernatore Alla Maņilova festivālam veltītajā preses konferencē uzsvēra, ka jau divas sezonas pēc kārtas festivālā Zelta maska par laureātiem kļūst tieši Sanktpēterburgas teātri. Viņa stāstīja, ka pagājušais gads Sanktpēterburgā bijis nevis krīzes, bet teātru gads, jo uzcelti divi teātri, bet pieci teātri modernizēti. Viņa arī uzteica Rīgas domi, kas uzņēmusies un pabeigusi Rīgas Krievu teātra rekonstrukciju.
Festivāla Zelta maska prezidents Georgijs Taratorkins uzsvēra, ka Sanktpēterburga ir ne tikai Eiropas, bet arī visas pasaules kultūras galvaspilsēta. Daļu no tajā tapušajiem iestudējumiem, kas bijuši nominēti Zelta maskai un to saņēmuši, šoruden redzami Latvijā.
Festivāla programmā iekļautas vairākas leļļu teātra izrādes. No 27. līdz 29. septembrim Rīgā un 30. septembrī Liepājā būs iespēja redzēt teātra studijas KUB izrādi Ļeņingradiete, 28. septembrī Liepājā – Sanktpēterburgas Lielā leļļu teātra izrādi pēc Ļeva Tolstoja Holstomers. Zirga stāsts, bet 30. septembrī Rīgā šī paša teātra izrādi Mazais princis.
Rīgā atgriezīsies Borisa Eifmana baleta teātris, šoreiz rādot baletu Karamazovi (3. oktobrī).
Zelta maska Latvijā piedāvā arī gardu kumosu mūziklu cienītājiem – muzikālā teātra Karamboļ izrādi Šerbūras lietussargi, kas tapusi pēc Žaka Demī filmas scenārija ar neaizmirstamo Mišela Legrāna mūziku (28. un 29. septembrī).
Ievērības cienīgs ir J. Vahtangova teātra mākslinieciskā vadītāja, lietuvieša Rima Tumina iestudētais A. Čehova Tēvocis Vaņa ar populāro Krievijas teātra un kino aktieri Sergeju Makovecki titullomā (4. oktobrī).
Bet 3. oktobrī kino Rīga notiks aktiera radošais vakars. Festivāla noslēgumā 5. un 6. oktobrī – Vasilija salas Satīras teātra izrāde Krievu ievārījums – Ludmilas Uļickas spēle ar Antona Čehova tekstiem Andžeja Bubena režijā.
Festivāls Zelta maska Latvijā notiek sesto reizi, tas iekļauts Krievijas un Latvijas Kultūras ministriju starptautiskajā kultūras programmā.