Ar “Very Cool People” koncertu atklās jaunu vasaras brīvdabas kultūrvietu – Aristīda pagalmu

 
©Publicitātes foto

Ar jaudīgu muzikālo programmu 20. maijā tiks atklāta vasaras brīvdabas kultūrvieta Aristīda pagalms, kas atrodas K. K. fon Stricka villas kompleksā, un ko ieskauj kultūrtelpa “M/Darbnīca”, jaunatvērtais fon Stricka villas bistro, klubi “Piens”, “One One” un “de flou”, kā arī alus darbnīca “Labietis”.

Atklāšanas dienā Aristīda pagalmā notiks koncerts, kurā uzstāsies lietuviešu balkāniskā hiphopa un fankroka grupa “Antikvariniai Kašpirovskio dantys” un mūsu pašu ballīšmeistari “Very Cool People”.

Pagalma radošās attīstīšanas idejas autori ir kultūrtelpas “M/Darbnīca” un mākslas galerijas “M/Gallery” aktīvisti, kuriem finansiāli, ar idejām un darbaspēku pievienojušies arī pārējie pagalma apdzīvotāji.

“Arvien vairāk cilvēku interesējas par mākslas pieredzi jaunās telpās un kontekstos, un Aristīda pagalms būs lieliska vieta, kur pavadīt laiku, socializēties un baudīt dažādas mākslas izpausmes,” saka kultūrtelpas “M/Darbnīca” radošā direktore un vadītāja Maija Moira Mazanova. “Pagalms atrodas saulainā aizvējā, tajā vairs nedarbosies automašīnu stāvvieta, un vasaras laikā tiks veikti vēl dažādi uzlabojumi, kā arī uzradīsies jauni mākslas objekti.”

Pirmajā mākslas uzbrukuma vilnī pagalms pārvērties par radošu rotaļu laukumu pilsētai. Šīs reprīzes autores ir trīs latviešu laikmetīgās mākslinieces - Kristīne Kutepova, Evija Skriba un Emma Sofija. “Mans darbs “Dzirkstošais mežs” ir stāsts par vietu, kur var piedzīvot brīnumu,” par savu pie “M/Darbnīcas” ēkas apskatāmo gleznu saka Kristīne. “Tur viss aug un nemitīgi pilnveidojas. Tas ir dabas spēks un daudzveidības pilnība. Viss ir harmonisks, un katrs var atrast sev vēlamo.” Savukārt Evija Skriba dekoratīvajiem gleznojumiem uz pagalma asfalta iedvesmu smēlusies vēsturiskajos rakstos, kas atrodami fon Stricka villā. “Ideja radās, iedvesmojoties no šīs vietas vēstures, stilizēti iznesot senās ēkas dekorus tagadējā pagalmā,” komentē Evija. “Paklājs kā galvenais elements simbolizē mājīgumu. Mērķis ir pagalmu padarīt omulīgāku un ļaut apmeklētājiem justies kā mājās.” Emmas Sofijas bērnu stūrītis savukārt apvij kokus krāsainu lentu jūrā, radot rotaļīgu veidu, kā modināt vasaras atnākšanu.

To visu būs iespējams apskatīt 20. maijā jau no pulksten 19, kad Aristīda pagalms vērs durvis pirmajiem apmeklētājiem. Pēc mākslas aplūkošanas un iesildīšanās lietuviešu “funk” mūzikas viesdīdžeja Vladas muzikālā noformējuma pavadībā, pulksten 20.30 būs iespējams vērot atraktīvo Lietuvas ballētāju “Antikvariniai Kašpirovskio dantys” (AKD) koncertu. “Izveidosim jaunajā Aristīda pagalmā tādu kā AKD + VCP festivālu - labi uzdziedāsim, labi uzdejosim, labi sajutīsimies un lietuviešu-latviešu brālību pilnā mērā izjutīsim!” tā lietuvieši.

“Ar AKD sākām sadarboties šā gada martā, kad iesildījām viņus Palangas koncertzālē Lietuvā,” stāsta grupas “Very Cool People” vadītājs Elvijs Grafcovs. “Viņi redzēja mūsu uzstāšanos arī janvārī, kad spēlējām klubā “Tamsta”, Viļņā, sadraudzējāmies un nolēmām ik pa laikam aicināt cits citu iesildīt - viņi mūs Lavijā, mēs viņus Lietuvā.” VCP uz skatuves kāps pulksten 22, savukārt pēc pusnakts “M/Darbnīcā” notiks “jam session”. Šajā dienā pagalmu apdzīvojošajās izklaides vietās paredzēt vēl daudz un dažādi pasākumi - atliek vien sekot informācijai!

Aristīda pagalms ikdienā būs atvērts no pulksten 16 līdz pēdējiem viesiem. Ieejas maksa Aristīda pagalmā - divi eiro.