Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā

“Rīgas Ritmi” atkārtoti saņēmis Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi

© p

Novērtējot māksliniecisko programmu, organizatoriskās kvalitātes un nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija atkārtoti piešķīrusi festivālam “Rīgas Ritmi” prestižo kvalitātes zīmi “EFFE Label”.

EFFE jeb “Europe for Festivals, Festivals for Europe” ir Briselē bāzēta Eiropas festivālu asociācijas programma, ko atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments. “EFFE Label” piešķiršanu izvērtē starptautiska ekspertu grupa, vērtējot dažādus festivāla kvalitātes standartus. “EFFE Label” garantē pasākuma iekļaušanu kopējā Eiropas festivālu tīklā FestivalFinder.eu, kas savukārt regulāri sniedz informāciju labas mūzikas cienītājiem un masu medijiem par pasākumiem gandrīz visās Eiropas valstīs.

“EFFE Label” piešķiršanas izvērtēšanā tiek ņemtas vērā arī mākslinieku atsauksmes par festivāliem. “Var just, ka festivāla “Rīgas Ritmi” komandai tik tiešām rūp mūzika un mākslinieki,” pērn pēc uzstāšanās festivālā atzina kubiešu dziedātāja Jiliana Kanjizaresa. “Jutos sirsnīgi un brīnišķīgi uzņemta un saņēmusi lielu mīlestības devu gan no skatītājiem, gan organizētājiem. Šī noteikti bija brīnišķīga pieredze!”

““Rīgas Ritmi” ir lielisks festivāls! Viesmīlīgs, elegants, silts un atbilstošs šīs pilsētas un tās cilvēku tēlam,” prieku par viesošanos Rīgā neslēpa arī franču mākslinieks Čārlzs Pasi. “Kad ieradāmies viesnīcā, mums teica, ka vestibila bārā notiek “jam session”. Mums radās vēlme nospēlēt kopā ar džemotājiem vienu, divas dziesmas, bet desmit minūtes paklausoties “jam session” grupu un saprotot, cik laba tā ir, neviens no mums vairs negribēja spēlēt. Vienkārši klausījāmies un baudījām. Es domāju, ka tas daudz ko pasaka par šā festivāla kvalitāti.”

24. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” šogad norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam. Galvenā koncertvieta būs Rīgas Doma dārzs, kur 4. un 5. jūlijā notiks lielākie koncerti. Festivāla skatuves būs arī “Riga Jazz Lounge” viesnīcā “Radisson Blu Latvija”, “Fenikss Lounge” viesnīcā “Aston Hotel Riga” un “Jersika Stage” mākslas centrā “Noass”, bet Latvijas Radio 1. studijā norisināsies festivāla mākslinieku atvērtās meistarklases.