PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Svi­nam ar mē­ru! Ko gai­dīt no ie­dzē­ru­ša Auna, Vēr­ša un ci­tiem?

© Ilze Zvēra/F64

Svēt­ku laiks dau­dziem ne­iz­bē­ga­mi sais­tīts arī ar grā­dī­go dzi­ru, kas uz kat­ru ie­dar­bo­jas ci­tā­di. Viens ie­dzer svi­nī­bās glā­zi vī­na, ci­tam va­jag vēl un vēl. Kāds kļūst fi­lo­zo­fisks, ci­tam velk uz kaš­ķi. Cil­vēks, kurš ik­die­nā ne­spēj vār­du pār lū­pu pār­spļaut, kļūst sa­bied­rī­bas dvē­se­le, bet ru­nā­tī­gais draugs pār­vēr­šas muļ­ķī­gā se­vis ka­ri­ka­tū­rā. Cits var līk­smot trīs die­nas, un – ne­kas, ci­tam pēc di­vām vī­na glā­zēm ot­rā die­na ir no­rak­stī­ta.

Pa­stāv saik­ne starp al­ko­ho­la ie­dar­bī­bu un zo­di­aka zī­mi, ku­rā cil­vēks dzi­mis. Un, ja bru­ņo­jas ar šīm zi­nā­ša­nām, var ie­mā­cī­ties ne­vis dzert, bet ie­dzert - pie­klā­jī­gi un bez se­kām sev un ap­kār­tē­jiem. Pus­pa­jo­kam, pus­no­piet­ni, bet - kat­rā jo­kā ir da­ļa pa­tie­sī­bas!

AUNS

Ie­dzer pār­sva­rā jaut­rī­bas pēc, jo rā­mi sē­dēt pie gal­da nav vi­ņu da­bā. Auns ir no tiem, kas vien­mēr pie­pra­sa ban­ke­ta tur­pi­nā­ju­mu. Ie­dzē­ru­šu Aunu velk uz «va­roņ­dar­biem». Vī­rie­ši kļūst ne­uz­ma­nī­gi un pa­rup­ji, sie­vie­tēm no­vē­ro­ja­ma pār­spī­lē­ta ko­ķe­tē­ri­ja. Kad Auns pie­dzē­ries, ir īs­tais brī­dis da­būt no vi­ņa to, ko jums va­jag, ja ci­tas me­to­des nav no­strā­dā­ju­šas.

Var kļūt ag­re­sīvs, bet, Sau­lei le­cot, lūgs jums pie­do­ša­nu (ja ne­būs aiz­mir­sis).

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Priekš­ro­ku dod «Asi­ņai­na­jai Mē­ri­jai», dži­nam ar greip­frū­tu, vis­pār stip­ra­jam al­ko­ho­lam - šie pie­dzī­vo­ju­mu mek­lē­tā­ji no eks­pe­ri­men­tiem kok­tei­ļu jo­mā at­sa­kās. Ie­tei­cams šam­pa­nie­tis (di­vas trīs glā­zes) vai sauss bal­tvīns mē­ra ro­be­žās, bet sar­kan­vīns jā­at­stāj ci­tiem - mo­cīs gal­vas­sā­pes.

UZ­MA­NĪ­BU!

Ne­lie­dziet sev ne­daudz at­pūs­ties, bet stre­su gan ne­no­ska­lo­jiet ar spir­to­ta­jiem dzē­rie­niem. Ie­dzer­ša­na jums ir bīs­ta­ma: tā bur­tis­kā no­zī­mē gāž no kā­jām un mu­di­na uz ne­prā­tī­gu rī­cī­bu, tā sa­kot, at­laiž vis­as brem­zes. Jūs ta­ču arī skaid­rā prā­tā pa­ras­ti vis­pirms rī­ko­ja­ties un tad do­mā­jat, bet rei­bu­mā brem­žu nav, un prā­ta arī nav, pa­li­cis ti­kai spars. Tā­tad - pār­mē­rī­gi ne­aiz­rau­jie­ties un dzē­rie­nu mar­kas arī ne­jau­ciet, ci­tā­di būs «tu ma­ni cie­ni?» un «de­jo­jam vis­i!» va­ri­an­ti. Ap­kār­tē­jiem sa­vu­kārt jā­pie­ska­ta, lai ba­dī­gais Auns rei­bu­mā ne­sa­vai­no gal­vu vai se­ju.

SMĪ! SKAR­BAIS RĪTS

No sā­ku­ma jā­at­ce­ras (ne­re­ti ar ap­kār­tē­jo pa­lī­dzī­bu), vai nav kas sa­strā­dāts un vis­pār - no ku­rie­nes šie no­brāz­tie pirk­stu kau­li­ņi? Ja tik tra­ki nav, ve­se­lī­bas at­gū­ša­nai no­de­rēs pir­tis, sau­nas, spor­tis­kās ak­ti­vi­tā­tes nor­mas ro­be­žās. No zā­lī­tēm - roz­ma­rīns.

VĒR­SIS

Vēr­sim pa­tīk ie­dzert ne­stei­dzī­gi, kom­for­tab­lā vi­dē, pa­tī­ka­mā at­mo­sfē­rā. Viņš ir gard­ēdis un la­bi jū­tas pie ba­gā­tī­gi klā­ta gal­da, va­dot lai­ku sa­ru­nās ar jau­kiem cil­vē­kiem, ie­dze­rot prie­ka un bau­das dēļ. Jo vai­rāk tiek pa­tē­rēts al­ko­hols, jo Vēr­sis kļūst sa­bied­ris­kāks un bei­gu bei­gās jaut­rā prā­tā var do­ties pēc kār­tas ap­cie­mot vi­sus ra­dus un drau­gus, tur­klāt lab­prāt arī uz­dzie­dās vai uz­de­jos - viens pats vai ko­pā ar kā­du.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Priekš­ro­ku dod deg­vī­nam, ab­sin­tam, kon­ja­kam, de­ser­ta vī­niem, da­žā­diem kok­tei­ļiem. Vēr­sis ne vien­mēr iz­ce­ļas ar iz­smal­ci­nā­tī­bu, bet viņš ir lie­lisks de­gus­ta­tors un spēj no­vēr­tēt vī­nus, īpa­ši vi­ņam pa­tīk vī­ni ar pie­sā­ti­nā­tu gar­šu un aro­mā­tu. Mē­re­nos dau­dzu­mos ie­tei­cams ver­muts un bren­dijs.

UZ­MA­NĪ­BU!

Vēr­sis var at­ļau­ties pie­da­lī­ties drau­dzī­gās pa­sē­dē­ša­nās pie pu­de­les la­ba al­ko­ho­la, bet ne­rī­ko­jiet sa­cen­sī­bas ar no­sau­ku­mu «es va­ru iz­dzert vai­rāk ne­kā pā­rē­jie»!

Mier­mī­lī­gais Vēr­sis pār­vēr­šas par ne­val­dā­mu bul­li, ja kļūst pa­tie­si nikns, bet lie­lā rei­bu­mā par ie­mes­lu tam var būt pat sī­kums, tā­pēc ap­kār­tē­jiem viņš jā­sar­gā no ie­sais­tī­ša­nās kon­flik­tos. Arī lab­da­bī­gi no­ska­ņots Vēr­sis spēj bal­lī­ti pār­vērst ju­cek­lī - vi­ņa pla­ša­jai da­bai var kļūt par šau­ru, un viņš vē­lē­sies sa­pu­ri­nāt kom­pā­ni­ju. Tā­dos brī­žos la­bā­kais ir ātr­i pa­lūgt Vēr­sim ko uz­dzie­dāt.

SMĪ! SKAR­BAIS RĪTS

No rī­ta Vēr­šiem jaut­rī­ba vairs nav ne prā­tā... La­bā­kās zā­les - iz­braukt pie da­bas, pa­stai­gā­ties (ne­aiz­mir­stot ap kak­lu ap­likt šal­li). Sil­ta­jā ga­da­lai­kā pa­vi­sam la­bi ir pa­ru­ši­nā­ties dār­zā. Pa­lī­dzēs pie­na pro­duk­ti, Vēr­sim kal­cijs no­de­rēs. Var arī pa­kū­pi­nāt ka­di­ķi vai ie­dzert ka­diķ­ogu uz­lē­ju­mu (un ar to nav do­māts džins).

DVĪ­ŅI

Dau­dzus Dvī­ņus ie­dzer­ša­nas kā tā­das ne­in­te­re­sē. Vi­ņi, lie­to­jot grā­dī­gos dzē­rie­nus pat lie­los dau­dzu­mos, īpa­ši ne­mai­na sa­vu uz­ve­dī­bas sti­lu - pār­sva­rā tā­pat vien pļā­pā. Al­ko­hols vēl vai­rāk pa­pla­ši­na Dvī­ņu jau tā pla­šo ap­zi­ņu.

Ne­re­ti vi­ņi pār­steidz ap­kār­tē­jos ar trā­pī­giem iz­tei­cie­niem, ie­nes kom­pā­ni­jā vieg­lu­mu un, tā sa­kot, so­ci­ali­zē ie­dzer­ša­nas pa­sā­ku­mu. Sie­vie­tēm Dvī­ņiem pie­mīt ma­ģis­ka spē­ja sek­mī­gi flir­tēt, tur­klāt ar vai­rā­kiem pre­tē­jā dzi­mu­ma pār­stāv­jiem vien­lai­kus.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Lab­prāt dzer alu, bal­tvī­nu, cit­ro­nu li­ķie­ri. No­vēr­tēs vieg­lus sau­sos bal­tvī­nus, mus­ka­ta vī­nu - ne­lie­lās de­vās tie ir pat ie­tei­ca­mi. Ne­re­ti mēdz pa­sū­tīt to pa­šu, ko ci­ti, jo bie­ži vien dzer kom­pā­ni­jas pēc. Mīl eks­pe­ri­men­tēt.

UZ­MA­NĪ­BU!

Die`s pa­sarg Dvī­ņiem kun­ga dū­šā uz sa­vu gal­vu pie­dzī­vo­ju­mus mek­lēt! Tie gan at­ra­dī­sies, jā, bet ne­pa­vi­sam ne tā­di, kā do­māts. Drau­giem jā­pa­sar­gā iz­klai­dī­gie Dvī­ņi arī no ne­lai­mes ga­dī­ju­miem.

Tā kā Dvī­ņi pat kriet­nā dzē­ru­mā gan­drīz tā­di pa­ši vien ir kā skaid­rā prā­tā, nav jē­gas tē­rēt nau­du un no­lie­tot or­ga­nis­mu. La­bāk at­slā­bi­nā­ties un at­pūs­ties, al­ko­ho­la vie­tā iz­man­to­jot ko ve­se­lī­gā­ku - in­te­re­san­tas sa­ru­nas, mū­zi­ku, de­jas.

SMĪ! SKAR­BAIS RĪTS

Ja Dvī­ņi kriet­ni pa­līk­smo­ju­ši, ot­ra­jā rī­tā tie mo­dī­sies ar kār­tī­gām gal­vas­sā­pēm un nīg­ru vie­dok­li par ap­kār­tē­jo, ne­ap­šau­bā­mi - rie­bī­go, pa­sau­li. Ne­pie­cie­šams kār­tī­gi iz­gu­lē­ties: pa­lī­dzēs ķi­me­ņu tē­ja, iz­brau­ciens ar div­ri­te­ni un sir­dij tu­va mū­zi­ka.

VĒ­ZIS

Vē­zim vis­pār ne­va­ja­dzē­tu dzert - ne­ko un ne­kā­dos dau­dzu­mos. Tur­klāt Vē­zis pa­ras­ti pats lie­lis­ki zi­na, ka no grā­dī­gā vi­ņam ne­kā la­ba ne­būs, to­mēr tur­pi­na pie­plakt glā­zī­tei, bet pēc tam grimst no­žē­lā. Kad vis­i sme­jas par kā­du anek­do­ti, Vē­zis, tie­ši pre­tē­ji, var ie­slīgt grūt­sir­dī­bā. Ne­re­ti vi­ņam šķiet, ka di­vas kār­tī­gas vī­na glā­zes pie va­ka­ri­ņām vai pie­cas pu­de­les alus pēc dar­ba va­rē­tu būt lie­lisks lī­dzek­lis pret die­nas uz­trau­ku­miem. Vē­ža pār­vald­nieks Mē­ness at­bild par or­ga­nis­ma šķid­ru­miem un spē­cī­gi ie­tek­mē emo­ci­jas, tā­pēc ie­dzē­ru­šas šīs zī­mes sie­vie­tes var slīkt asa­ru plū­dos vai pat krist his­tē­ri­jā. «Kas ir pie­dzē­ries? Es es­mu pie­dzē­ries?» - kla­si­ka, kas var at­kār­to­ties ik pēc da­žām mi­nū­tēm. To­mēr jā­sa­ka, ka Vē­zis cen­šas se­vi kon­tro­lēt un pār­stei­dzo­šā kār­tā var kļūt arī par jes­tru va­ka­ra va­dī­tā­ju.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Vē­zim tīk bur­bons, ver­muts, rums, sal­die li­ķie­ri, pa­tīk arī alus un karst­vīns, bet ne­var teikt, ka tie nāk par la­bu, īpa­ši tad, ja tiek ie­dzerts pa­vai­rāk. Ja nu Vē­zis pa­tie­si grib pie­da­lī­ties svēt­kos un tos sev ne­sa­bo­jāt, vis­la­bāk ap­ro­be­žo­ties ar ma­zu gra­ķī­ti bran­dvī­na vai glā­zi kva­li­ta­tī­va ver­mu­ta. De­rēs arī glā­ze ris­lin­ga, to­ka­jie­ša vai mus­kat­vī­na. Bet la­bāk jau to­mēr ne­ko.

UZ­MA­NĪ­BU!

Tā kā Vē­zim ir ļo­ti smal­ka dvē­se­les kon­sti­tū­ci­ja un ne­pa­re­dza­ma psi­he, vi­ņam pret al­ko­ho­lu jā­at­tie­cas ļo­ti uz­ma­nī­gi. Pat alus uz jū­tī­go Vē­zi var ie­dar­bo­ties ne­lā­gi - pirm­kārt, sa­bo­jā­sies ga­ra­stā­vok­lis, otr­kārt, mai­gais kuņ­ģis arī var re­aģēt vi­sai ak­tī­vi, īpa­ši ga­dos jaun­ajiem Vē­žiem. Sva­rī­ga ir kom­pā­ni­ja - ap Vē­zi jā­būt lab­vē­lī­giem ļau­dīm.

SMĪ! SMA­GAIS RĪTS

Ne­pie­cie­šams ilgs miegs, vē­lams sa­vā is­ta­bā un sa­vā gul­tā. Ja ap­kār­tē­jie mo­cī­sies pa­ģi­rās, Vē­zis arī ju­tī­sies slik­ti, lai gan pa­šam tik tra­ki ne­maz ne­būs. Pa­lī­dzēs pien­skā­bie pro­duk­ti, me­li­sas tē­ja, ūdens pro­ce­dū­ras, jū­ras gaiss.

LAU­VA

Lau­va pa­ras­ti zi­na sa­vu mē­ru, jo ne­cieš zau­dēt paš­kon­tro­li. Tas gan ne­no­zī­mē, ka šis zi­nā­mais mērs tiek ie­vē­rots. Ja nu viņš dzer, tad pa­ras­ti - daudz. Sa­dzē­ries Lau­va var pār­kāpt vi­sus li­ku­mus, var būt līksms un vēt­rains. Viņš ir dāsns un dzī­vo ar vē­rie­nu. Starp Lau­vām gan nav re­tums tā­di, kas no sā­ku­ma ne­jūt bau­dī­ju­mu no al­ko­ho­lis­ka­jiem dzē­rie­niem, jo ne­ko se­viš­ķu ta­jos ne­sa­ska­ta, bet vē­lāk tā­pēc, ka ne­ko ne­at­ce­ras. Lau­vu ne­re­ti var sa­stapt pie­ņem­ša­nās, bur­zi­ņos, rau­tos, vie­tās, kur ap­gro­zās daudz cil­vē­ku.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Tīk kla­sis­kā «skrū­ve», ķir­šu li­ķie­ris, bur­bons. Lai iz­vai­rī­tos no pa­ģi­rām, ie­tei­cams dzert krāš­ņus un efek­tī­vus dzē­rie­nus, ku­rus daudz iz­dzert ne­var, pie­mē­ram, anī­sa šņa­bi, gra­pu, smal­kus vī­nus, kā arī cu­ku­ru sa­tu­ro­šus dzē­rie­nus.

UZ­MA­NĪ­BU!

Lau­vām bie­žāk de­rē­tu at­ce­rē­ties, ka vi­ņas jau no da­bas ir sil­tu­ma un gais­mas avots, tā­pēc ne­būt nav jā­ķe­ras pie grā­dī­ga­jiem, lai bū­tu kom­pā­ni­jas dvē­se­le. Bet, ja nu to­mēr tā­da vēl­me ir, tad ie­tei­cams stin­gri ie­vē­rot mē­ru. Pirm­kārt, tā­pēc, ka liels al­ko­ho­la dau­dzums ir pa­pil­du slo­dze sir­dij, kas Lau­vam jau tā ir ju­tī­gā vie­ta, otr­kārt - dze­rošs un, vēl vai­rāk, pie­dzē­ries Lau­va kļūst ne­daudz glups un zau­dē au­to­ri­tā­ti sa­bied­rī­bas acīs, bet Lau­vam tā ir ļo­ti bū­tis­ka. Ti­kai viens lieks mal­ciņš šķir zvē­ru ka­ra­li no prā­tā pa­vā­ja mēr­ka­ķa. Nav ie­tei­cams arī smē­ķēt vien­lai­kus ar al­ko­ho­la lie­to­ša­nu.

SMĪ! SMA­GAIS RĪTS

Ie­priek­šē­jā va­ka­ra «ka­ra­lis Lau­va» ir pār­vēr­ties par žē­li pīk­sto­šu ka­ķē­nu, kļu­vis kluss un kaut­rīgs. «Mo­tors» ni­ķo­jas, ro­kas trīc, ne­ko ne­gri­bas. Pa­tie­si - Lau­vas grū­ti pār­cieš pa­ģi­ras, un rei­zēm nā­kas pat ķer­ties pie vieg­lām sirds­dra­pēm. Ve­se­lī­bu pa­lī­dzēs uz­la­bot cit­rus­aug­ļi, pie­mē­ram, cit­rons ar cu­ku­ru, ne­liels mal­ciņš kon­ja­ka. No­de­rēs sil­ta van­na ar ķi­me­nēm un roz­ma­rī­nu. Va­sa­rā - ne­lie­la sau­les pel­de, zie­mā - ne­stei­dzī­ga slē­po­ša­na.

JAU­NA­VA

Jau­na­vas zī­mē dzi­mu­šie ir bur­tis­ki ra­dī­ti tam, lai bur­zi­ņos ie­vies­tu kār­tī­bu. Pa­ti Jau­na­va dzer aku­rā­ti, ie­tu­rē­ti, ar iz­jū­tu, pret al­ko­ho­la lie­to­ša­nu at­tie­cas ra­ci­onā­li un diez­gan at­bil­dī­gi. Var­būt tā­pēc, ka ļo­ti rū­pē­jas par sa­vu ve­se­lī­bu. Tās re­ti var sa­stapt bā­ros un ban­ke­tos, to­ties, ja vi­ņām to­mēr nā­kas pil­dīt sa­bied­ris­kos pie­nā­ku­mus, da­ra to ļo­ti iz­smal­ci­nā­ti, kaut arī bez lie­la en­tu­zi­as­ma.

Dau­dzas Jau­na­vas ir strik­tas al­ko­ho­la pre­ti­nie­ces. Arī tās, kas lie­to dzē­rie­nus ar grā­du, ne­re­ti priekš­ro­ku dod gar­dam bez­al­ko­ho­lis­kam dzē­rie­nam. Tie­sa, ja Jau­na­vas kār­tī­gi pie­dze­ras un ir «uz viļ­ņa» - uhhh! Dažs labs iz­gā­jiens vēl il­gi klī­dīs ļau­žu va­lo­dās un var pat ie­kļūt žan­ra kla­si­kā.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Ja ie­pa­tī­kas kāds dzē­riens, ne ti­kai no­bau­dīs vis­as tā va­ri­āci­jas, bet arī iz­stu­dēs tap­ša­nas vēs­tu­ri un ga­ta­vo­ša­nas teh­no­lo­ģi­ju. Mīl iz­smal­ci­nā­tus dzē­rie­nus, uz­lē­ju­mus, dār­gus vis­ki­jus un kon­ja­kus, īpa­šus la­bas kva­li­tā­tes dzē­rie­nus, pie­mē­ram, mā­jas kal­va­do­su. Ie­tei­cams bau­dīt sau­so vī­nu - pie­sā­ti­nā­tu sar­ka­no vai vieg­lu bal­to. Ja ve­se­lī­ba ļauj un ir at­bil­stī­ga kom­pā­ni­ja, par ļau­nu ne­nāks ne­daudz kon­ja­ka.

UZ­MA­NĪ­BU!

Ja zem­ap­zi­ņa ne­brī­di­na, ka la­bāk ne­dzert, tad der at­ce­rē­ties, ka Jau­na­vām ak­nas uz al­ko­ho­lu re­aģē īpa­ši ju­tī­gi... Un tā­pēc, ja nu ne­esat at­tu­rīb­nieks, no­teik­ti jā­ie­vē­ro mērs. Stip­ros vī­nus ie­tei­cams vis­pār svīt­rot no dzē­rie­nu kar­tes. Jeb­ku­ra pār­mē­rī­ba var at­sauk­ties ar gre­mo­ša­nas trau­cē­ju­miem. Šad tad ie­dzē­ru­šas Jau­na­vas var kļūt ne­jau­kas un ne­tak­tis­kas. SMĪ! SMA­GAIS RĪTS

Sma­gas pa­ģi­ras nav rak­stu­rī­gas. Spē­kus pa­lī­dzēs at­gūt at­tī­ro­šas tē­jas, pie­na pro­duk­ti, pi­par­mēt­ru dzē­riens. Vē­la­ma at­pū­ta vie­nat­nē. Par la­bu nāks iz­brau­ciens uz lau­kiem vai pa­stai­ga kal­nos.

SVA­RI

Sva­ri ir es­tē­ti. Sva­rī­ga ir mē­ra un līdz­sva­ra iz­jū­ta, kaut ne vien­mēr to ie­vē­ro. Daudz da­ra, lai uz­tu­rē­tu sa­vu tē­lu, un dzer ne­re­ti arī tie­ši tā­dēļ. To­mēr tiem nav sve­ša zi­nā­ma iz­smal­ci­nā­tī­ba. Sva­riem pa­ras­ti ir la­ba gau­me un viegls, sa­bied­risks rak­sturs. Jeb­ku­ru pa­sē­dē­ša­nu at­bal­sta un ne­re­ti kļūst par pul­ci­ņa dvē­se­li vai cen­trā­lo asi, ap ku­ru viss un vis­i grie­žas. Sva­ri nav ne­maz tik lie­li ie­dzer­ša­nas mī­ļo­tā­ji, bet, tā kā vi­ņiem vi­sur ir pa­zi­ņas un vi­ņi bie­ži lai­ku pa­va­da sa­bied­rī­bā, mēdz to da­rīt kom­pā­ni­jas pēc. Var krist ga­lē­jī­bās, bet, ga­diem ri­tot, līdz­sva­ru to­mēr at­rod un mēdz at­teik­ties no al­ko­ho­la vis­pār vai dot priekš­ro­ku re­tā­kai, mē­re­nā­kai un kva­li­ta­tī­vā­kai ie­dzer­ša­nai bau­dī­ju­ma un at­pū­tas dēļ.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Lab­prāt no­gar­šo ko jaun­u un ne­pa­ras­tu. Priekš­ro­ku dod bren­di­jam, šam­pa­nie­tim, kon­ja­kam, la­bam deg­vī­nam. Ie­tei­cams lie­tot plūm­ju vī­nu un jaun­os vī­nus.

UZ­MA­NĪ­BU!

Sva­ri mēdz «at­laist gro­žus», tā­pēc ir ie­spē­ja ie­kļūt da­žā­dās ne­pa­tik­ša­nās vai mo­cī­ties «mo­rā­la­jās pa­ģi­rās». Vī­rie­šu kār­tas pār­stāv­jiem tas ne­re­ti ir tā­pēc, ka vi­ņi flir­tē ar sa­va la­bā­kā drau­ga mei­te­ni, bet sie­vie­tes - ar sa­va pui­ša la­bā­ko drau­gu. Va­ka­ra tur­pi­nā­jums vieg­li var pār­vēr­sties vēt­rai­nā kais­les nak­tī. Ēša­nā un dzer­ša­nā jā­ie­vē­ro mērs, lai ne­no­slo­go­tu ak­nas un nie­res, tur­klāt Sva­ru or­ga­nisms nav pā­rāk iz­tu­rīgs.

SMĪ! SMA­GAIS RĪTS

Ja dzerts pār mē­ru, Sva­rus gai­da vis­a ne­pa­tī­ka­mo sa­jū­tu bu­ķe­te: ne­la­bums, gal­vas­sā­pes, rei­bo­ņi, sirds­klau­ves, de­pre­sīvs no­ska­ņo­jums, ner­vo­zi­tā­te un ci­tas dis­kom­for­ta iz­paus­mes, ko Sva­ri skaid­rā prā­tā ne­cieš. Pa­lī­dzēs rā­ma at­mo­sfē­ra, lie­la krū­ze no­mie­ri­no­šas tē­jas, daudz ūdens, kva­li­ta­tīvs sekss un ve­se­lī­ga pa­stai­ga vai miegs svai­gā gai­sā. La­bas būs arī to­ni­zē­jo­šas van­nas ar ķi­me­nēm, roz­ma­rī­nu un ba­zi­li­ku.

SKOR­PI­ONS

Skor­pi­onam pa­tīk ie­dzert, pat ļo­ti pa­tīk. Ti­kai - ja tas tiek da­rīts tā kār­tī­gi... Ai, ai, ai, un vis­pirms jau sev pa­šam! Skor­pi­oniem pa­ras­ti ir di­vas rei­bu­ma sta­di­jas: vai nu de­pre­si­ja un rie­bums pret se­vi un līdz­cil­vē­kiem, vai arī gal­vu rei­bi­nošs, ero­ti­kas caur­strā­vots flirts. Lie­lis­ki at­ce­ras vi­su, kas pa­sā­ku­mā no­ti­cis, un, starp ci­tu, ko kurš vi­ņiem ir tei­cis. Ne­kad ne­sa­kiet Skor­pi­onam, ka nu jau būs ga­na dzerts, jo tas iz­rai­sīs pret­re­ak­ci­ju. Un iz­dzert Skor­pi­ons var ļo­ti daudz.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Lab­prāt dzer sar­kan­vī­nu, sa­kē, šam­pa­nie­ti, kon­ja­ku, smal­kus li­ķie­rus. Ie­tei­cams ne­pār­spī­lēt ar dzē­rie­niem, lai ne­do­tu va­ļu pār­spī­lē­tām emo­ci­jām, un ap­ro­be­žo­ties ar glā­zi šam­pa­nie­ša vai la­ba mus­kat­vī­na.

UZ­MA­NĪ­BU!

Ne­sa­mē­rīgs al­ko­ho­la pa­tē­riņš var ie­grūst Skor­pi­onu da­žā­dās ne­pa­tik­ša­nās. Viņš zau­dē kon­tro­li pār emo­ci­jām, ku­ru vi­ņam ne­trūkst, lai gan skaid­rā prā­tā Skor­pi­ons ir ko­rekts un ie­tu­rēts. Rei­zēm iz­skaid­ro­ša­nās dzē­ru­mā var ne­ga­tī­vi ie­tek­mēt at­tie­cī­bas ar tu­va­jiem cil­vē­kiem. Tur­klāt al­ko­hols gan ir sek­sa ie­naid­nieks, bet iz­vir­tī­bu draugs. Ja vēl ņem vē­rā tiek­smi ne­ie­vē­rot pie­sar­dzī­bu rei­bi­no­šu vie­lu ie­spai­dā... La­bāk lē­ni mal­kot sa­vu dzē­rie­nu un uz vis­pā­rē­jām ēver­ģē­lī­bām no­rau­dzī­ties no ma­las, ne­ap­drau­dot sa­vu lai­mi un lab­klā­jī­bu.

SMĪ! SMA­GAIS RĪTS

Tā kā Skor­pi­oni la­bi at­ce­ras, kas no­ti­cis nak­tī, un ne vien­mēr tas ir kas, hmm, mo­rā­li at­bal­stāms, var pār­ņemt ne­lie­la de­pre­si­ja un tiek­sme iz­spē­lēt kā­du drā­mu. Slik­tu paš­sa­jū­tu pa­ras­ti ne­ņem vē­rā.

STRĒL­NIEKS

Brī­vī­bu mī­lo­šais Strēl­nieks vi­su da­ra sa­va prie­ka pēc, arī ie­dzer. Īs­ti epi­kū­rie­ši, lai gan rei­zēm tas var būt bīs­ta­mi, pār­sva­rā jau pa­ša ve­se­lī­bai. Lie­to ti­kai to, kas at­bilst pa­ša gau­mei, tā­pēc uz­spiest ci­tu vie­dok­li ir ne­ie­spē­ja­mi. Ne­daudz kun­ga prā­tā esošs Strēl­nieks var šķist ne­tak­tisks, to­mēr tas nav ne­kas ļau­ni do­māts - pa­tie­sī­bā tas ir ie­dzim­tais tie­šums. Pa­ras­ti Strēl­nieks ir kom­pā­ni­jas dvē­se­le, in­te­re­sants, in­te­li­ģents sa­ru­nu biedrs un pie­tie­ka­mi uz­ti­cams pa­va­do­nis, lai do­tos uz ne­zi­nā­mu bal­lī­ti. Strēl­nieks ir no tām zī­mēm, ku­rām val­do­šā pla­nē­ta ļauj diez­gan ilg­sto­ši lie­tot al­ko­ho­lu bez re­dza­ma kai­tē­ju­ma ve­se­lī­bai, tas gan ir bīs­ta­mi, jo ātr­i var aiz­šļūkt pa sli­de­no ta­ci­ņu.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Stip­rie un pār­lie­ci­nā­tie Strēl­nie­ki dzer šņa­bi vai ko tik­pat stip­ru, mai­gie un ro­ta­ļī­gie dod priekš­ro­ku bru­tam, šam­pa­nie­tim. Ie­cie­nī­ti ir arī kok­tei­ļi, mar­tī­ni. Ie­tei­ca­mi - vi­su vei­du vīn­ogu vī­ni.

UZ­MA­NĪ­BU!

Strēl­nieks ir kom­pā­ni­jas cil­vēks un pa­ras­ti ie­dzer prie­ka pēc. To­mēr ne­va­ja­dzē­tu pā­rāk bie­ži tuk­šot glā­zi un ša­jā zi­ņā ap­steigt ci­tus! At­ce­rie­ties, ka ļo­ti dau­dzi ta­lan­tī­gi šīs zī­mes pār­stāv­ji ir pār­ag­ri no­dzē­ru­šies. Ja bal­lī­tē par daudz uz­ņemts uz krūts, Strēl­nie­ka sla­ve­nais op­ti­misms var iz­gaist, tā vie­tā ie­stā­ties vi­sai drūms no­ska­ņo­jums, un svi­nī­bas būs sa­bo­jā­tas. Nav ie­tei­cams līdz­te­kus al­ko­ho­la lie­to­ša­nai pār­ēs­ties, īpa­ši tas at­tie­cas uz trek­niem ēdie­niem.

SMĪ! SKAR­BAIS RĪTS

Gal­va dro­ši vien sā­pēs pēc kār­tī­gas bal­lī­tes, un sa­gu­rums arī būs. Paš­sa­jū­tu uz­la­bos kāds ābols vai žā­vē­tu ābo­lu tē­ja, kar­sta bie­šu zu­pa. Kad lie­lais sa­gu­rums būs pār­gā­jis, at­li­ku­šo die­nas da­ļu var iz­braukt vai aiziet ne­lie­lā ek­skur­si­jā.

ME­ŽĀ­ZIS

Pēc sa­vas bū­tī­bas Me­žā­zis ir vien­pa­tis, un vi­ņam daudz grū­tāk uz­tu­rēt at­tie­cī­bas ar ļau­dīm ne­kā vai­ru­mam ci­tu zo­di­aka zīm­ju pār­stāv­ju. Bie­ži vien pa­sā­ku­mos, lai gan uz­tu­rē­sies ne­tā­lu no ie­tek­mī­giem ļau­dīm, būs klu­si un ie­tu­rē­ti, vē­ro­jot pa­sā­ku­mu no ma­las. Al­ko­hols Me­žā­zim ir sa­va vei­da «so­ci­ālā smē­re», lai viņš va­rē­tu pie­slēg­ties bur­zi­ņam un kļū­tu ne­daudz dzī­ve­lī­gāks. Tad nu gan viņš var jus­ties kā īs­ta rok­zvaig­zne, ne­at­ka­rī­ga un ha­ris­mā­tis­ka... Pa­ras­ti gan prot ie­tu­rēt mē­ru.

Me­žā­zis bie­ži pa­kļauts de­pre­sī­vām no­ska­ņām, tā­pēc al­ko­ho­lā mū­žī­gi kaut ko mek­lē - vai nu ie­dves­mu, vai aiz­mir­ša­nos. Kad ne­pa­līdz ne šis, ne tas, Me­žā­zis il­gu lai­ku var ne­lie­tot stip­ros dzē­rie­nus vis­pār.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Vie­na īpa­ši ie­mī­ļo­ta dzē­rie­na Me­žā­žiem nav, arī eks­pe­ri­men­tus vi­ņi ne­mīl, tā­pēc pa­ras­ti priekš­ro­ku dod kla­sis­ka­jām vēr­tī­bām - vī­nam, vis­ki­jam, dži­nam ar to­ni­ku, bet svēt­kos - šam­pa­nie­tim. Ie­tei­ca­mi ir sau­sie sar­kan­vī­ni (kā ape­ri­tīvs) un sau­sie bal­tvī­ni - pie de­ser­ta vai tā vie­tā.

UZ­MA­NĪ­BU!

Vai­rums Me­žā­žu mīl vien­tu­lī­bu, ku­ru rei­zēm lab­prāt da­la ar kā­du mē­ri­ņu. To­mēr gri­bē­to at­slā­bu­mu šā­da «sa­bied­rī­ba» ne­nes, un ar to Me­žā­ži at­šķi­ras no ci­tiem. Pro­blē­mas, cie­nī­ja­mie Me­žā­ži, tā­pat pa­liks tās pa­šas, bet tum­šās krā­sas ti­kai sa­bie­zēs! Tā­pēc dzert, īpa­ši vie­nat­nē, fak­tis­ki ir bez­jē­dzī­gi. To­mēr dau­dzi šīs zī­mes pār­stāv­ji, ne­sa­snie­dzot eifo­ri­ju un aiz­mir­ša­nos, iz­mi­sī­gi tur­pi­na dzert un dzert, ne­zi­not mē­ru. Re­zul­tāts - mai­gi sa­kot, slik­ta paš­sa­jū­ta, bez­iz­ejas iz­jū­ta un vis­as pa­sau­les skum­jas.

SMĪ! SMA­GAIS RĪTS

Me­žā­ža gars ir spē­cī­gāks par ķer­me­ni, tā­pēc dro­ši vien būs mē­re­ni dzē­ris un lai­kus gā­jis gu­lēt. Tā kā viņš maz guļ, augš­ā būs viens no pir­ma­jiem. Iner­ces pēc pa­sū­ro­sies, bet, vis­ti­ca­māk, ne­kas traks vi­ņam nav. Ja nu to­mēr ir, tad jā­do­das pa­stai­gā uz prie­žu si­lu, vē­lams ko­pā ar kā­du, kas prot uz­la­bot omu, jo smiek­li Me­žā­zim ir la­bā­kās zā­les.

ŪDENS­VĪRS

Bie­ži ar prie­ku pie­da­lās da­žā­dās «pa­sē­dē­ša­nās», bet tas no vi­ņa pra­sa lie­lu sprie­dzi, tā­pēc šad tad vien­kār­šī­bas la­bad sa­ka: «Es ne­dze­ru.» Ūdens­vī­ram ap­kārt pa­ras­ti ir daudz pa­zi­ņu un viņš lab­prāt uz­tu­ras sa­bied­rī­bā, bet ta­jā pa­šā lai­kā mīl arī no­šķir­tī­bu. Viņš var būt re­dzams jaut­ru svi­nī­bu vi­dū do­mī­gi mal­ko­jam dzē­rie­nu, kla­bi­nām por­ta­tī­vo da­to­ru vai vien­kār­ši grem­dē­ja­mies pār­do­mās. Ta­jā pa­šā lai­kā viņš lie­lis­ki jūt vi­su, kas no­tiek ap­kārt. Lab­prāt sēž la­bā kom­pā­ni­jā, ne­mīl auk­stu­mu un trok­sni.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Tā kā ir zi­nāt­kārs un ori­ģi­nāls, pa­sū­tīs tā­dus dzē­rie­nus un kok­tei­ļus, par ku­ru ek­sis­ten­ci ap­kār­tē­jie pat ne­no­jauš. No deg­vī­na la­bāk at­teik­ties, bet ne­lie­lās de­vās ie­tei­cams ļo­ti labs vis­kijs, kon­jaks vai mus­kat­vīns.

UZ­MA­NĪ­BU!

Kaut arī ie­dzē­ris Ūdens­vīrs ir pat ap­bu­rošs, jā­at­ce­ras, ka vi­ņa ner­vu sis­tē­ma no spir­to­ta­jiem ļo­ti cieš, jo vi­ņa ie­ras­tais pa­va­do­nis ir sprie­dze. Ja dzerts pār mē­ru, pār­ņem ne­pa­ma­to­ta trauk­sme. Ātr­i pie­rod pie al­ko­ho­la; lai at­slā­bi­nā­tos un uz­tu­rē­tu par se­vi pār­lie­ci­nā­ta cil­vē­ka ie­spai­du, bie­žāk lie­to ar­vien lie­lā­kas al­ko­ho­la de­vas, kas pa­līdz ar­vien ma­zāk, un bei­gās ris­kē pār­vēr­sties nei­ro­ti­ķī ar trī­co­šām ro­kām un grī­ļī­gu gai­tu.

SMĪ! SKAR­BAIS RĪTS

Pa­ģi­ras jau tā traus­la­jai ner­vu sis­tē­mai, pro­tams, par la­bu ne­nāk. Tā vien kā­ro­jas ie­mest kā­du gra­ķī­ti at­vieg­li­nā­ju­mam, bet tas no­ve­dīs vien pie ne­pār­rau­ja­ma ap­bur­tā lo­ka... La­bāk ie­līst sil­tā van­nā ar krū­zi pi­par­mēt­ru tē­jas vai ļau­ties kā­dai no­mie­ri­no­šai ne­tra­di­ci­onā­lai te­ra­pi­jai. Klu­sums un vie­nat­ne nāks ti­kai par la­bu.

ZI­VIS

Sap­ņot nav kai­tī­gi - tāds va­rē­tu būt Ziv­ju mo­to, un tās veik­smī­gi «aiz­peld» no se­vis, me­to­ties rei­bu­ma mu­tu­lī. Ne­re­ti mēdz de­gus­tēt vi­su, kas at­ro­das uz gal­da, jaukt mar­kas, uz­dzert alu deg­vī­nam. Un pēc tam - aizzzzzziet! Ot­rā rī­tā pa­ras­ti «lī­mē fil­mu» un uz­trau­cas, vai nav sa­da­rī­ju­si ne­pa­tik­ša­nas. Rei­zēm ir. Vis­pār Zi­vīm, tā­pat kā Vē­žiem, la­bāk ne­dzert ne­maz, kaut vai tā­pēc, ka Zi­vis ne­jūt ro­be­žas, tur­klāt, iz­ejot vis­as pie­ra­du­ma sta­di­jas, tikt va­ļā no slik­tā ie­ra­du­ma Zi­vīm būs ļo­ti grū­ti. Ir ci­ta ver­si­ja - Zi­vis nav at­ka­rī­gas no al­ko­ho­la, bet no sa­vām rai­zēm, ku­ras mē­ģi­na ta­jā slī­ci­nāt.

DZĒ­RIE­NU IZ­VĒ­LE

Zi­vīm gar­šo bal­zams, karst­vīns, mo­hi­to. Ie­tei­ca­ma glā­ze sau­sā vī­na, viegls kok­tei­lis uz sī­ru­pa vai aug­ļu su­las bā­zes.

UZ­MA­NĪ­BU!

Pa­sā­ku­mā jā­rau­gās, ko uz­kost, un tiem no­teik­ti ne­va­ja­dzē­tu būt šau­bī­giem sa­lā­ti­ņiem vai sē­nēm - būs slik­ti. Jā­at­tu­ras no mar­ku jauk­ša­nas.

Šīs mai­gās būt­nes pie al­ko­ho­la pie­rod ļo­ti ātr­i, un at­ka­rī­ba ir klāt. Pa­šas Zi­vis la­bi ap­zi­nās, ka al­ko­hols nav do­māts vi­ņām, un cen­šas se­vi tu­rēt gro­žos, bet tas, pro­tams, pa­ras­ti ne­iz­do­das. Tā­pēc ne­va­jag uz­spiest, ja Zi­vis at­sa­kās ie­ras­ties uz kā­du pa­sā­ku­mu - tas ir veids, kā Zi­vis iz­vai­rās no ie­dzer­ša­nas, un tāds gri­bas­spēks ir jā­cie­na!

SMĪ! SMA­GAIS RĪTS

Šīs zī­mes pār­stāv­ju or­ga­nisms ir ju­tīgs pret in­tok­si­kā­ci­ju, tā­pēc pa­ģi­ras ir īpa­ši sma­gas un ne­jau­kas. Zi­vis ga­ta­vas iz­mē­ģi­nāt vi­su, lai ti­kai jus­tos la­bāk, bet at­ve­se­ļo­ša­nās ir lē­na un grū­ta, ne­re­ti būs slik­ti pat aiz­nā­ka­ma­jā die­nā. Pa­lī­dzēs daudz šķid­ru­ma - gan iek­šē­ji, gan ār­ēji; jū­ras gaiss, mi­ne­rāl­ūdens, pa­tī­ka­ma mū­zi­ka, miers.

UZ­MA­NĪ­BU! PĀR­MĒ­RĪ­GA AL­KO­HO­LA LIE­TO­ŠA­NA IR KAI­TĪ­GA JŪ­SU VE­SE­LĪ­BAI... UN PA­TĪ­KA­MAI SVĒT­KU NO­RI­SEI!

Horoskopi

Zaļās koka čūskas gads būs pilns ar pārmaiņām un pārsteigumiem, kas ietekmēs mūsu dzīvi. Pēc astrologu un tarologu domām, mūs sagaida personīgās pārvērtības, un tiem, kas nebaidās pamest komforta zonu, liktenis var sagādāt negaidītas dāvanas.

Svarīgākais