PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Kuras zāļu tējas ir tavai ho­ro­sko­pa zī­mei at­bil­sto­šas?

© F64

Klāt auk­stais un tum­šais laiks, kad kat­ram par se­vi sāk dot zi­ņu «vā­jās vie­tas». Lie­lisks veids, kā stip­ri­nāt sa­vu ve­se­lī­bu, ir zā­ļu tē­jas, no­vā­rī­ju­mi, uz­lē­ju­mi. Tos var sa­brū­vēt arī tie­ši sa­vai ho­ro­sko­pa zī­mei at­bil­sto­šus.

Kos­mis­kie rit­mi un vib­rā­ci­jas ie­dar­bo­jas ne ti­kai uz cil­vē­ka dzī­vi, rak­stu­ru, lik­te­ni, bet arī tī­ri fi­zis­ki - uz or­ga­nis­mu. Vien­kār­šo­jot var teikt, ka arī cil­vē­ka ķer­me­nis sa­stāv no 12 zo­nām, un kat­ru no tām pār­val­da kā­da pla­nē­ta un zo­di­aka zī­me. Pla­nē­tas, kas cil­vē­ka dzim­ša­nas brī­dī at­ro­das da­žā­dos per­so­nī­gā ho­ro­sko­pa pun­ktos, arī ie­dar­bo­jas da­žā­di, at­ka­rī­bā no to no­vie­to­ju­ma un sav­star­pē­jām kom­bi­nā­ci­jām jeb as­pek­tiem - tās var gan vei­ci­nāt at­jau­no­jo­šos pro­ce­sus or­ga­nis­mā, gan arī vā­ji­nāt tos.

Arī kat­ram augam ir savs aiz­bil­dnis pla­nē­tas vei­do­lā. Me­di­cī­nis­ka­jā as­tro­lo­ģi­jā ārst­nie­cī­bas augus iz­man­to pēc sim­pā­ti­ju un anti­pā­ti­ju prin­ci­pa. Pie­mē­ram, «sav­star­pē­jas sim­pā­ti­jas» ir Sau­lei un Mar­sam, drau­dzē­jas arī Sau­le un Ju­pi­ters, Mē­ness un Ju­pi­ters, Ve­ne­ra un Ju­pi­ters, Marss un Sa­turns. Sa­vu­kārt «strī­das» Sau­le ar Sa­tur­nu, Mē­ness ar Sa­tur­nu, Mer­kurs ar Ju­pi­te­ru, Ve­ne­ra ar Mar­su.

Sli­mī­bu, kas sais­tī­ta ar kā­das pla­nē­tas ie­dar­bī­bu, var ār­stēt, iz­man­to­jot zā­lī­ti, ko pār­val­da tā pa­ti pla­nē­ta vai arī, tie­ši ot­rā­di, pre­tē­jā pla­nē­ta.

Iz­pē­tot per­so­nis­ko ho­ro­sko­pu, me­di­cī­nis­kais as­tro­logs (ie­tei­cams iet pie cil­vē­ka, kurš pēc pa­mat­iz­glī­tī­bas ir me­di­ķis) ie­teiks, ko un kā tie­ši da­rīt, lie­tot, no kā iz­vai­rī­ties, lai stip­ri­nā­tu sa­vu ve­se­lī­bu.

Šeit snie­dzam vis­pā­rē­ju ie­ska­tu un da­žas re­cep­tes ie­ros­mei! Pro­tams, mi­nē­tos zā­ļu no­vā­rī­ju­mus pret at­tie­cī­ga­jām li­gām ne­būt nav aiz­liegts lie­tot arī ci­tu zīm­ju pār­stāv­jiem.

Auns

Šo zī­mi pār­val­da Marss, ķer­me­nī tā at­bild par gal­vu, se­ju, sma­dze­nēm, gal­vas­kau­su.

Auniem rak­stu­rī­ga ni­ci­no­ša at­tiek­sme pret sli­mī­bām. Ta­ču se­vis pa­kļau­ša­na fi­zis­ka­jai un ga­rī­ga­jai pār­slo­dzei no­vā­ji­na or­ga­nis­mu un pa­ver ce­ļu arī da­žā­dām kai­tēm: ve­ģe­ta­tī­vās ner­vu sis­tē­mas lēk­mēm, ādas sli­mī­bām, at­mi­ņas trau­cē­ju­miem, rei­bo­ņiem, ate­ro­skle­ro­zei. Aunam jā­ie­vē­ro baus­lis: «Pro­fi­lak­se nav ne­kas ap­kau­no­jošs.»

* Auna zī­mē dzi­mu­ša­jiem ie­tei­cams dzert pi­par­mēt­ru, vil­kā­be­ļu, bār­be­ļu, nāt­ru, ceļ­mal­la­pu, ka­di­ķu, da­dža, mež­ro­zī­šu, gaiļ­bik­sī­šu no­vā­rī­ju­mus.

Avi­ta­mi­no­zei zie­mas pe­ri­odā lie­lis­ki no­de­rēs mež­ro­zī­šu aug­ļu no­vā­rī­jums. Ap­mē­ram 50 aug­lī­šus pār­lej ar lit­ru ver­do­ša ūdens un vēl pa­vā­ra kā­das 10-15 mi­nū­tes. Ļauj no­stā­vē­ties 8 stun­das, dzer pa ta­sī­tei trīs rei­zes die­nā.

Lai no­mie­ri­nā­tu ner­vus, kais­mī­gā tem­pe­ra­men­ta iz­rai­sī­to stre­su un tam se­ko­jo­šās gal­vas­sā­pes, cit­ron­me­li­su vai pi­par­mēt­ras ap­lej ar krū­zi ver­do­ša ūdens, ļauj ie­vil­kties 40 mi­nū­tes, dzer pa treš­daļ­glā­zei die­nā.

Ļo­ti garš­īga tē­ja ir no sar­ka­nā ābo­li­ņa uz pus­ēm ar uguns­pu­ķi. Tai pie­mīt no­mie­ri­no­ša un pret­ie­kai­su­ma ie­dar­bī­ba, pa­līdz arī pret gal­vas­sā­pēm, ner­vu iz­sī­ku­mu.

Vēr­sis

Vēr­ša zī­mes vald­nie­ce ir Ve­ne­ra. Tā at­bild par kak­lu, rīk­li, ba­rī­bas va­du, urīn­pūs­li, kak­la skrie­me­ļiem, sma­dze­nī­tēm.

Ti­pis­ko Vēr­šu rak­stu­rī­gā­kās īpa­šī­bas ir pār­mē­rī­ga ie­tie­pī­ba, drū­mas do­mas; diez­gan no­slēg­ti, to­mēr pēk­šņi var «uz­lies­mot» - gan dus­mās, gan arī ne­prā­tī­gā līk­smī­bā. Pa­tīk kom­forts. Drī­zāk skep­tisks un būs ga­tavs uz slik­tā­ko sce­nā­ri­ju ne­kā li­dos ne­pa­ma­to­tā op­ti­mis­mā. Dzi­ļi iek­šā vi­ņos sēž bai­les no sli­mī­bām. Ie­priekš mi­nē­tās īpa­šī­bas var būt par ie­mes­lu kak­la un ausu sā­pēm, dzi­mum­or­gā­nu sli­mī­bām, as­tmai, gre­mo­ša­nas trau­cē­ju­miem (tos gan vei­ci­na arī Vēr­šu tiek­sme bran­gi un la­bi pa­ēst).

* Vēr­šiem īpa­ši no­de­rī­ga būs pi­par­mēt­ra, dzied­nie­cī­bas al­te­ja, ķir­sis, krust­nag­li­ņas, pī­lā­dzis, ābo­liņš, brūk­le­nes, ave­nes, vēr­me­le, ceļ­mal­la­pas, biš­krēs­liņš.

Pret rak­stu­rī­ga­jām kai­tēm - ri­nī­tu, fa­rin­gī­tu, an­gī­nām - lī­dzēs šāds uz­lē­jums: sa­jauc ko­pā vie­nā­dās da­ļās pi­par­mēt­ru, prie­žu pum­pu­rus, asins­zā­li, mār­si­lu, ap­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens, ļauj ie­vil­kties di­vas stun­das, iz­kāš un ska­lo kak­lu.

Sa­vu­kārt, ja pā­rāk bran­gi ēsts, ie­sa­kām uz­lē­ju­mu, kas uz­la­bo gre­mo­ša­nu: 10 g ma­jo­rā­na, 10 g anī­sa, 15 g roz­ma­rī­na, 10 g liep­zie­du, 10 g mār­si­la (ti­mi­āna) sa­jauc, sa­smal­ci­na, ie­vā­ra, ļauj no­stā­vē­ties pus­stun­du cie­ši no­slēg­tā trau­kā, no­kāš, dzer pus­krū­zi pēc pā­rāk bran­gas iz­ēša­nās.

Op­ti­mis­tis­kāk rau­dzī­ties uz dzī­vi pa­lī­dzēs šāds uz­lē­jums: 1 da­ļa ārst­nie­cis­kās me­li­sas, 2 da­ļas me­ža ze­me­nī­šu, 1/5 asins­zā­les, ½ vī­grie­žu, 1 da­ļa uguns­pu­ķes la­pu, 1/10 lak­ri­cas sak­nes. Vi­su sa­jauc un sa­smal­ci­na, pār­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens, ļauj ie­vil­kties cie­ši no­slēg­tā trau­kā apm. 20 min, dzer vie­nu, di­vas glā­zes die­nā. Garš­o lie­lis­ki!

Dvī­ņi

Dvī­ņu pār­vald­nieks ir Mer­kurs, un tā ie­tek­me iz­pau­žas ple­cos, apakš­del­mos, ro­ku lo­cī­ta­vās, plau­šās, ner­vu un asins­ri­tes sis­tē­mās.

Dvī­ņi tiek uz­ska­tī­ti par stip­ru zī­mi, to­mēr ne­iz­ce­ļas ar īpa­ši la­bu ve­se­lī­bu. Vi­ņu tiek­sme par vi­su būt lie­tas kur­sā, ne­pa­re­dza­mās re­ak­ci­jas past­āvī­gi ra­da ner­vu sis­tē­mas iz­sī­ku­mu. Šie cil­vē­ki mēdz būt ner­vo­zi un sa­sprin­gti. «Dvī­ņu kai­tes» - bron­hi­ālā as­tma, plau­šu kar­so­nis, bron­hīts, nei­rīts, ādas sli­mī­bas.

* Dvī­ņiem īpa­ši jā­drau­dzē­jas ar bal­dri­ānu, vir­zu, pē­ter­sī­ļiem, ķi­me­nēm, dil­lēm, fen­he­li, akā­ci­ju, al­te­ju, rau­de­ni.

Dvī­ņiem pa­līdz labs miegs, un, lai tas tāds bū­tu, var ņemt tal­kā šā­du uz­lē­ju­mu: 1 da­ļa gur­ķu mēt­ras, 2 da­ļas ārst­nie­cis­kās me­li­sas, 2 da­ļas me­ža ze­me­nī­šu (lak­sti ar odzi­ņām), ½ vī­grie­žu, ½ sar­ka­nā ābo­li­ņa, 1/10 lak­ri­cas sak­nes. Zā­lī­tes sa­jauc, sa­smal­ci­na, 3-4 ēdam­ka­ro­tes pār­lej ar ver­do­šu ūde­ni, vā­ra vēl 15 mi­nū­tes, no­kāš, at­dze­sē un dzer die­nas gai­tā pa ne­lie­lām por­ci­jām.

No­mie­ri­nāt sa­sprin­gtos ner­vus pa­lī­dzēs šāds uz­lē­jums: di­vas da­ļas bal­dri­āna sak­ņu, pa trīs da­ļām sar­ka­nās vilk­ābe­les zie­du un aug­ļu, asins­zā­les lak­stu un pe­laš­ķa. Vi­su sa­smal­ci­na, sa­jauc, pār­lej ar ver­do­šu ūde­ni, ļauj ie­vil­kties 5-6 stun­das, iz­kāš, lie­to pa ce­tur­tdaļ­glā­zei pus­stun­du pirms ēša­nas 3-4 rei­zes die­nā.

Sa­vu­kārt pret el­po­ša­nas ce­ļu pro­blē­mām ie­tei­cams: 20 g sta­ģu sak­nes, 20 g sal­vi­jas la­pu, pa 15 g prie­žu pum­pu­ru un eika­lip­tu la­pu, pa 10 g pi­par­mēt­ru, ti­mi­āna (mār­si­la) un ārst­nie­cis­kās ku­me­lī­tes. Vie­nu ēdam­ka­ro­ti mai­sī­ju­ma ap­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens, uz­vā­ra un lie­to kar­stu in­ha­lā­ci­jām.

Vē­zis

Vē­ža pār­vald­nieks ir Mē­ness, tā­pēc Vē­žus īpa­ši ie­spai­do Mē­ness cik­li, vi­ņi vieg­li pa­kļau­jas dep­re­si­jai, hi­po­hon­dri­jai. Mē­ness at­bild arī par gre­mo­ša­nas sis­tē­mu, tā­pēc Vē­žiem jā­sau­dzē kuņ­ģis un ci­ti gre­mo­ša­nas or­gā­ni.

Grau­jo­ši uz Vē­žu ve­se­lī­bu ie­dar­bo­jas dis­har­mo­ni­ja at­tie­cī­bās ar mī­ļo­ta­jiem un tu­vi­nie­kiem, pri­vā­tās dzī­ves lik­stas - tas vei­do iek­šē­jo kon­flik­tu, ne­ap­mie­ri­nā­tī­bu ar vi­su un vi­siem. Stre­su «pār­vā­ra» se­vī, kas no­ved pie ner­vu dar­bī­bas trau­cē­ju­miem un fi­zis­kām kai­tēm. Iz­eju no iek­šē­jiem pār­dzī­vo­ju­miem mēdz mek­lēt glā­zī­tē kā stip­rā­ka, kas ti­kai pa­dzi­ļi­na emo­ci­onā­lo la­bi­li­tā­ti. Ie­tei­cams vai­rot op­ti­mis­mu, ga­ra mun­dru­mu, vai­rāk uz­ti­cē­ties ap­kār­tē­jiem.

* No zā­lī­tēm ie­tei­cams pie­vērst īpa­šu uz­ma­nī­bu ārst­nie­cī­bas iz­opam, ži­bu­lī­tim, bal­ta­jai ro­zei, da­dža sak­nei, uguns­pu­ķei.

Pro­fi­lak­tis­ki Vē­žiem ie­tei­cams pe­ri­odis­ki lie­tot ro­zā ro­di­olas (zel­ta sak­nes), mār­da­dža un me­ža pe­oni­jas sak­ņu mai­sī­ju­ma uz­lē­ju­mu - tas lī­dzēs no­vērst nei­ra­stē­nis­ko stā­vok­li un pār­mē­rī­go ne­mie­ru.

Gre­mo­ša­nas sis­tē­mas trau­cē­ju­mu no­vēr­ša­nai la­bi de­rēs tē­ja no pe­laš­ķa, ku­me­lī­tes, liep­zie­diem, anī­sa, vilk­ābe­les (vie­nā­dās da­ļās).

Lie­lisks pa­dzē­riens Vē­žu ve­se­lī­bai ir šāds (var lie­tot arī pro­fi­lak­tis­ki):

1 ēd.k. pi­par­mēt­ru, 1 ēd.k. ka­ze­ņu, 1 ēd.k. tum­šo ro­zī­ņu, na­ža gals lak­ri­cas; vi­su pār­lej ar 1 l ver­do­ša ūdens, ļauj ie­vil­kties stun­du, no­kāš; lie­to sil­tu ne­lie­lām por­ci­jām die­nas gai­tā.

Lau­va

Šo zī­mi pār­val­da Sau­le. Sa­vu­kārt cil­vē­ka ķer­me­nī Lau­vas zī­mes pa­kļau­tī­bā ir sirds, mu­gu­ra, mu­gur­kauls.

Lau­va ap­vel­tīts ar lie­lu dzī­vī­bas ener­ģi­ju un iz­tu­rī­bu, tiek­sme uz pār­mē­rī­bām gan dar­bā, gan at­pū­tā var ra­dīt ve­se­lī­bas trau­cē­ju­mus - ta­hi­kar­di­ju, ste­no­kar­di­ju, mu­gu­ras sā­pes, lo­cī­ta­vu sā­pes, sā­ļu no­gul­snē­ša­nos lo­cī­ta­vās. To­mēr Lau­vu kai­tēm bie­žāk ir akūts, ne­vis hro­nisks rak­sturs.

* Lau­vai jā­drau­dzē­jas ar asins­zā­li, ābo­li­ņu, si­ne­pēm, ku­me­lī­ti, diž­zir­dze­ni, kliņ­ģe­rī­ti, māl­lē­pi, stru­te­ni, da­dzi.

Ja mo­ka po­dag­ra, mus­ku­ļu sā­pes, rei­ma­tisms, sā­po­šās vie­tas ie­rī­vē ar šā­du iz­vil­ku­mu: ārst­nie­cī­bas diž­zir­dze­nes sak­nes sa­maļ, pār­lej ar deg­vī­nu (lū­ko­jiet, lai ne­bū­tu ma­zāk par 40°) at­tie­cī­bā 1:4, no­tur sep­ti­ņas die­nas.

Pret rei­ma­tis­mu un sā­ļu no­gul­snē­ša­nos, arī os­te­ohon­dro­zi re­ko­men­dē dzert 3-4 rei­zes die­nā pa ēdam­ka­ro­tei pirms ēša­nas šā­du no­vā­rī­ju­mu: sa­mal­tas sta­ģu un diž­da­dža sak­nes ap­lej ar 1 l ūdens, vā­ra 20 mi­nū­tes uz lē­nas uguns, ļauj ie­vil­kties sil­tā vie­tā 4 stun­das.

Pret sirds­klau­vēm, nei­ro­zēm un pa­aug­sti­nā­tu asins­spie­die­nu no­mie­ri­no­ši ie­dar­bo­jas mā­te­res uz­lē­jums: 20 g sa­smal­ci­nā­tu mā­te­ru la­pu pār­lej ar 100 g deg­vī­na, ļauj no­stā­vē­ties di­vas ne­dē­ļas is­ta­bas tem­pe­ra­tū­rā, pa­lai­kam sa­kra­tot. Tad no­kāš, lie­to pa 30-40 pi­lie­niem 3-4 rei­zes die­nā pus­stun­du pirms ēša­nas.

Sirds rit­ma trau­cē­ju­mu no­vēr­ša­nai ie­sa­ka lie­tot kliņ­ģe­rī­tes uz­lē­ju­mu: 2 tēj­ka­ro­tes zie­du ap­lej ar di­vām glā­zēm vā­ro­ša ūdens, ļauj stun­du ie­vil­kties, no­kāš, dzer pa pus­glā­zei četr­reiz die­nā pēc ēša­nas.

Jau­na­va

Uz Jau­na­vas zī­mi at­tie­cas mu­gur­kau­la le­jas­da­ļa, gū­žas, zar­nu trakts. To pār­val­da Mer­kurs.

Jau­na­vas var dē­vēt par vis­ma­zāk sli­mī­bu ap­drau­dē­to zī­mi, ta­ču tas ne­liedz tām pa­nis­ki bai­dī­ties no da­žā­dām in­fek­ci­jām. Ir di­vu vei­du ļau­dis - vie­ni, ku­ri ne­par­ko ne­ies pie ār­sta un cie­tīs klu­sē­jot, un ot­ri, ku­ri jau pie 36,9 °C tem­pe­ra­tū­ras ie­tī­sies se­gās un pie­pra­sīs vi­su pie­eja­mo zā­ļu ar­se­nā­lu - un, vis­ti­ca­māk, tās būs Jau­na­vas. Ap­tie­ci­ņa vi­ņām ir glu­ži kā ta­lis­mans, kas (vi­ņas tic) pa­sar­gās no vi­sa ļau­na. Tie­ši šīs bai­les un ner­vu sa­sprin­gums ne­re­ti mēdz būt par vie­nu no ie­mes­liem Jau­na­vai rak­stu­rī­ga­jām sli­mī­bām: gre­mo­ša­nas trau­cē­ju­miem, aiz­cie­tē­ju­miem, ko­lī­tam.

* Bez ap­tie­ci­ņas Jau­na­vai pa ro­kai va­ja­dzē­tu tu­rēt arī pē­ter­sī­ļus, vir­zu, ķi­me­nes, dil­les, bal­dri­āna sak­ni, pi­par­mēt­ras, ābo­lus, ozo­la mi­zu.

Pret hro­nis­kiem zar­nu dar­bī­bas trau­cē­ju­miem lie­to uz­lē­ju­mu, ko ga­ta­vo no asins­zā­les, kas vie­nā­dās da­ļās sa­jauk­ta ar če­mu­ru augs­ti­ņu. 2-3 ēdam­ka­ro­tes pār­lej ar 0,5 l ver­do­ša ūdens, at­stāj vie­nu stun­du ie­vil­kties, no­kāš, dzer vie­nā­dām por­ci­jām die­nas ga­ru­mā. Šis no­vā­rī­jums pa­līdz arī pret pa­aug­sti­nā­tu kuņ­ģa skā­bes dau­dzu­mu.

Pret pa­aug­sti­nā­tu uz­bu­di­nā­mī­bu ga­ta­vo diļ­ļu sēk­lu uz­lē­ju­mu - 1 ēdam­ka­ro­ti diļ­ļu sēk­lu pār­lej ar 300 ml ver­do­ša ūdens un ļauj 2-3 stun­das ie­vil­kties cie­ši no­slēg­tā trau­kā; lie­to pa 100 ml trīs rei­zes die­nā.

Vēl vie­na Jau­na­vām ļo­ti no­de­rī­ga tē­ja, kas ma­zi­nās gan sprie­dzi, gan stre­sa iz­rai­sī­tos kuņ­ģa un zar­nu trak­ta dar­bī­bas trau­cē­ju­mus: ņem 1 ēdam­ka­ro­ti ma­jo­rā­na, pi­par­mēt­ras, sal­vi­jas, la­van­das mai­sī­ju­ma (vie­nā­das da­ļas), pār­lej ar pus­lit­ru ver­do­ša ūdens, cie­ši no­slēg­tā trau­kā ļauj ie­vil­kties pus­stun­du, no­kāš, lie­to 2-3 rei­zes die­nā pus­stun­du pirms ēša­nas.

Sva­ri

Šī zī­me ie­spai­do jos­tas­vie­tu, nie­res. Pla­nē­ta - Ve­ne­ra.

Paš­iem Sva­ru zī­mē dzi­mu­ša­jiem dvē­se­les līdz­sva­ru (ko vi­ņi vēr­tē augst­āk par vi­su) vieg­li var iz­jaukt strī­di, sa­rež­ģī­ju­mi, sī­kas ne­pa­tik­ša­nas. Tas ie­spai­do arī Sva­ru ju­tī­gā­ko or­gā­nu - nie­res. Sva­riem rak­stu­rī­gās kai­tes ir urīn­pūš­ļa ie­kai­sums, nier­ak­me­ņi, lum­ba­go, ol­nī­cu cis­tas. Ne­re­ti ik­vie­nas fi­zis­kās sli­mī­bas priekš­vēs­tne­sis var būt stip­ras gal­vas­sā­pes, iz­si­tu­mi, nie­ru un urīn­pūš­ļa dar­bī­bas trau­cē­ju­mi.

* Sva­ru zā­lī­tes ir pi­par­mēt­ra, al­te­ja, ābo­liņš, vi­jo­lī­te, bēr­zu la­pas, brūk­le­ņu la­pas, dzēr­ve­nes, vār­pa­tas sak­ne, pī­lā­dži.

Nie­ru at­tī­rī­ša­nai Sva­ri var lie­tot lin­sēk­lu no­vā­rī­ju­mu: tēj­ka­ro­ti lin­sēk­lu pār­lej ar glā­zi ūdens un ne­daudz pa­vā­ra. Lie­to di­vas die­nas pa pus­glā­zei ik pēc di­vām stun­dām. Garš­as uz­la­bo­ša­nai var pie­vie­not cit­ro­na su­lu.

Dvē­se­les līdz­sva­ru Sva­riem pa­lī­dzēs at­gūt šā­da re­cep­te: 1 ēdam­ka­ro­ti sa­smal­ci­nā­tas gur­ķu mēt­ras pār­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens un cie­ši no­slēg­tā trau­kā ļauj ie­vil­kties 20 mi­nū­tes, no­kāš. Var pie­vie­not me­du vai cu­ku­ru. Dzer vai­rā­kas rei­zes die­nā ap­mē­ram mē­ne­si.

Ja sāp gal­va, pirms ēša­nas ie­sa­ka ie­dzert ce­tur­tdaļ­glā­zi dzel­te­nā amo­li­ņa uz­lē­ju­ma. Sa­vu­kārt pret nie­ru un urīn­ce­ļu dar­bī­bas trau­cē­ju­miem jā­dzer bēr­zu la­pu uz­lē­jums, tī­ru­ma ko­su no­vā­rī­jums vai vājš plūš­ko­ka la­pu no­vā­rī­jums. La­bi no­der arī šā­da re­cep­te - bie­tes vā­ra uz lē­nas uguns līdz sī­ru­pa kon­sis­ten­cei. Dzer pa pus­glā­zei vai­rā­kas rei­zes die­nā.

Skor­pi­ons

Šīs zī­mes pa­kļau­tī­bā ir uro­ģe­ni­tā­lie or­gā­ni, gū­žu kau­li. At­bil­dī­gās pla­nē­tas - Marss un Plū­tons.

Skor­pi­ona zī­mē dzi­mu­šie spēj diez­gan la­bi un ātr­i tikt ga­lā ar sa­vām kai­tēm, ja vien ap­kārt val­da miers, ne­vis pa­ni­kas pār­ņem­ti «līdz­ju­tē­ji». Skor­pi­onu ju­tī­gās vie­tas ir aug­šē­jo el­po­ša­nas ce­ļu gļot­ādas, dzi­mum­or­gā­ni, iz­vad­or­gā­ni. Var ap­drau­dēt arī sirds un asins­va­du sli­mī­bas, kā arī kak­la in­fek­ci­jas.

* Skor­pi­onam drau­dzī­gie augi: prie­de, pī­lā­dzis, al­ve­ja, mež­ro­zī­te, vilk­ābe­le, smilts­ērk­šķi, bār­be­le, sau­sser­dis, si­ne­pes, ka­di­ķis, vēr­me­le, api­ņi.

In­ha­lā­ci­jām pret kak­la in­fek­ci­jām ie­tei­cams šāds no­vā­rī­jums: vie­nā­dās da­ļās liep­zie­di, kliņ­ģe­rī­tes, sal­vi­ja, ceļ­mal­la­pas; 1 ēd.k. sa­smal­ci­nā­ta mai­sī­ju­ma vā­ra 10 mi­nū­tes 200 g ūdens, in­ha­lā­ci­ju veic 3-4 rei­zes die­nā. Sa­vu­kārt kak­la ska­lo­ša­nai sa­jauc vie­nā­dās da­ļās māl­lē­pes, sal­vi­ju, asins­zā­li, kliņ­ģe­rī­ti, sa­ga­ta­vo kā ie­priekš mi­nēts, ska­lo ar sil­tu vai­rā­kas rei­zes die­nā.

Pret aug­šē­jo el­po­ša­nas ce­ļu gļot­ādas ie­kai­su­mu lī­dzēs šā­da re­cep­te: 2 g smar­žī­gās vi­jo­lī­tes pār­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens, vā­ra 5 mi­nū­tes uz lē­nas uguns, at­dze­sē, no­kāš, tad ska­lo kak­lu un lie­to iek­šē­ji pa 2 ēdam­ka­ro­tēm vai­rā­kas rei­zes die­nā.

Hro­nis­ka cis­tī­ta ga­dī­ju­mā sa­jauc vie­nu da­ļu pē­ter­sī­ļu, di­vas da­ļas bēr­zu la­pu un ka­diķ­ogu. Ēdam­ka­ro­ti mai­sī­ju­ma pār­lej ar glā­zi ūdens is­ta­bas tem­pe­ra­tū­rā, no­stā­di­na 6 stun­das, pa­vā­ra 10 mi­nū­tes, no­kāš, dzer pa 1/3 glā­zei 3 rei­zes die­nā.

Strēl­nieks

Strēl­nie­ka pār­zi­ņā ir gur­ni, ar­te­ri­ālās asi­nis, ner­vu sis­tē­ma. Vald­nieks - Ju­pi­ters.

Ja Strēl­nie­ki pras­tu ie­vē­rot mē­re­nī­bu, vi­ņi te­ju vis­pār ne­sli­mo­tu... To­mēr vi­ņus vil­ktin velk gan uz eks­trē­mām iz­klai­dēm, gan pār­mē­rī­bām. Ne­re­ti tiek sa­vil­kti mus­ku­ļi, trau­mē­ti kā­ju un gū­žu kau­li. Jā­pies­ka­ta ar­te­ri­ālais asins­spie­diens, gre­mo­ša­nas sis­tē­ma, ak­nas un nie­res. Auk­sta­jā lai­kā jā­rau­gās, lai ne­ap­sal­dē­tu kā­du ner­vu.

* Strēl­nie­kiem ie­sa­ka lie­tot kliņ­ģe­rī­tes, ze­me­nes, pi­par­mēt­ras, gur­ķu mēt­ras, pie­ne­nes, skā­be­nes, da­dzi, sal­vi­ju, dzied­nie­cī­bas la­ka­ci, ci­go­ri­ņu, plūš­ko­ka zie­dus, upe­ņu la­pas.

Ak­nu un nie­ru pro­blē­mu ga­dī­ju­mos ie­sa­ka lie­tot šā­du uz­lē­ju­mu: 2 da­ļas ku­ku­rū­zas «ma­ti­ņu», 3 da­ļas sau­szie­ža, 3 da­ļas li­nā­ri­jas lak­stu. 50 g mai­sī­ju­ma pār­lej ar pus­lit­ru ver­do­ša ūdens, kar­sē ūdens pel­dē 15 mi­nū­tes cie­ši no­slēg­tā trau­kā, at­dze­sē, no­kāš, dzer pa pus­glā­zei 4 rei­zes die­nā stun­du pēc ēša­nas.

Par te­ju pa­na­ce­ju pret vi­sām kai­tēm uz­ska­tāms šāds tie­ši Strēl­nie­kiem «sa­kom­po­nēts» uz­lē­jums, ko var dro­ši lie­tot pro­fi­lak­ses no­lū­kos - tas sa­tur gan­drīz vi­sus Strēl­nie­kiem va­ja­dzī­gās bi­olo­ģis­ki ak­tī­vās vie­las: 2 da­ļas bēr­zu la­pu, 1 da­ļa rau­de­nes, 1 da­ļa asins­zā­les, pa 2 da­ļām ave­ņu, me­ža ze­me­ņu, ka­ze­ņu, mel­le­ņu, brūk­le­ņu, sau­sser­ža, vilk­ābe­les, uguns­pu­ķes, lie­lo ceļ­mal­la­pu, lie­lo nāt­ru, vī­grie­zes, māl­lē­pes, pe­laš­ķu la­pu; pa 1 da­ļai su­nī­šu, mār­si­la, zaķ­pē­di­ņu, efe­ju sēt­lož­ņas, tī­ru­ma ko­sas; pa 1 da­ļai kliņ­ģe­rī­šu, lie­pas, sar­ka­nā ābo­li­ņa, ap­tie­kas ku­me­lī­tes, ārst­nie­cis­kā amo­li­ņa zie­du; pa ½ da­ļas pi­par­mēt­ras, cit­ron­me­li­sas, iz­opa; pa 1/10 da­ļas lak­ri­cas, ro­zā ro­di­olas (zel­tsak­nes), pie­ne­nes, al­te­jas sak­nes (ja nav ie­spē­jams sa­gā­dāt vi­sas sa­stāv­da­ļas, vis­maz 20 no tām ir jā­būt). Vi­su sa­smal­ci­na un sa­jauc no­rā­dī­ta­jās pro­por­ci­jās, uz 10 ēdam­ka­ro­tēm mai­sī­ju­ma ņem 3 lit­rus ver­do­ša ūdens, ūdens pel­dē pa­vā­ra 15 mi­nū­tes, no­kāš. Uz­gla­bā ne il­gāk kā trīs dien­nak­tis tum­šā, vē­sā vie­tā. Lie­to kā tē­ju mē­ne­ša ga­ru­mā no rī­ta tuk­šā dū­šā. Tad ne­pie­cie­šams ie­tu­rēt 2 ne­dē­ļu pau­zi.

Me­žā­zis

Me­žā­zis at­bild par ceļ­ga­liem, ske­le­tu ko­pu­mā, sai­tēm, ādu. Val­do­šā pla­nē­ta ir Sa­turns.

Bēr­nī­bā Me­žā­ži ne­var le­po­ties ar pā­rāk la­bu ve­se­lī­bu. Pa­tie­sī­bā dau­dziem Me­žā­žiem īs­tā dzī­ve uz­ņem ap­grie­zie­nus ti­kai ar ga­diem, tad dzī­ves­spars past­ip­ri­nās. Me­žā­žiem rak­stu­rī­gi daudz prā­tot par sa­vām kai­tēm, tās «auk­lēt», no­do­ties hi­po­hon­dri­jai. Tiek­sme slēpt no­piet­nās kai­tes var no­vest pie ner­vu sis­tē­mas un gre­mo­ša­nas sis­tē­mas trau­cē­ju­miem. Mēdz ciest no vā­jas asins­ri­tes, ar­trī­tiem, žults­pūš­ļa sli­mī­bām, nei­ral­ģi­jas.

* Me­žā­žiem sa­vā zā­ļu ska­pī­tī jā­tur smilts­ērk­šķi, brūk­le­ņu la­pas, upe­ņu la­pas, jaun­ie, za­ļie eg­ļu čie­ku­ri­ņi, prie­žu pum­pu­ri, ru­dzu­pu­ķes, mau­ra sū­re­ne.

Žult­sce­ļu dar­bī­bas uz­la­bo­ša­nai re­ko­men­dē uz­lē­ju­mu no ārst­nie­cis­kās me­li­sas la­pām un mel­le­ņu ogām - vi­su ko­pā sa­jauc vie­nā­dās da­ļās, sa­smal­ci­na, pār­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens, kar­sē ūdens pel­dē 15 mi­nū­tes cie­ši no­slēg­tā trau­kā, no­kāš, lie­to pus­stun­du pirms ēša­nas.

Ja mo­ka po­dag­ra vai rei­ma­tisms, ņem 10 g prie­žu pum­pu­ru, pār­lej ar ver­do­šu ūde­ni, no­stā­di­na 2 stun­das, no­kāš, lie­to pa ēdam­ka­ro­tei 3-4 rei­zes die­nā. Eg­ļu un prie­žu sku­ju no­vā­rī­ju­mu lie­to arī van­nām.

Lai no­vēr­stu pār­mē­rī­gi sa­sprin­gto do­mā­ša­nu par sa­vām kai­tēm, no­mie­ri­nā­tos un jus­tos žir­gtā­ki ga­rā un mie­sā, Me­žā­ži var pa­ga­ta­vot sev šā­du pa­dzē­rie­nu: ņem 2 ēdam­ka­ro­tes kal­tē­tu ka­diķ­ogu, tik­pat vil­kā­be­ļu augu, me­ža ze­me­ņu, 1 tēj­ka­ro­ti pi­par­mēt­ru, 1 tēj­ka­ro­ti iz­opa, vi­su sa­jauc un pār­lej ar 1 l ver­do­ša ūdens, ļauj ie­vil­kties stun­du cie­ši no­slēg­tā trau­kā, lie­to uz­sil­dī­tu die­nas gai­tā.

Ūdens­vīrs

Ūdens­vī­ra zī­me pār­val­da po­tī­tes, stil­bus, asins­ri­ti, re­dzi. At­bil­dī­gā pla­nē­ta ir Urāns.

Pa­ši Ūdens­vī­ri ir pil­ni pre­tru­nu, ar tiek­smi uz dzi­ļām pār­do­mām un iz­tē­les li­do­ju­mu. Sa­slimst vi­ņi pa­ras­ti pēk­šņi, un ne­re­ti sli­mī­bu īs­tais cē­lo­nis ir gan ne­kār­tī­gais, ne­re­ti bo­hē­mis­kais dzī­ves­veids, gan pār­lie­ku augst­ais ner­vu to­nuss un fi­zis­kais sa­gu­rums. Tā­pēc Ūdens­vī­riem īpa­ši jā­sar­gās no psiho­so­ma­tis­ka­jām sli­mī­bām. Ūdens­vī­riem rak­stu­rī­gas arī vē­nu kai­tes, kram­pji kā­jās, po­tī­šu tūs­ka. Vi­ņus mēdz pie­mek­lēt arī dī­vai­nas, grū­ti di­ag­nos­ti­cē­ja­mas kai­tes, arī tā­das, pret ku­rām kla­sis­kā me­di­cī­na ne­pa­līdz un jā­mek­lē īpa­ši vei­di, tos­tarp da­žā­di zā­lī­šu brū­vē­ju­mi.

* Ūdens­vī­ram la­bi der mel­nās upe­nes un to la­pas, sar­ka­nais ābo­liņš, smilts­ērk­šķis, zir­gkas­ta­ņa, vēr­me­le, ma­jo­rāns.

Pret acu gļot­ādas ie­kai­su­miem pa­līdz ru­dzu­pu­ķu kom­pre­ses acīm: 2 tēj­ka­ro­tes zie­du ap­lej ar ver­do­šu ūde­ni, ļauj stun­du ie­vil­kties, no­kāš, at­dze­sē.

Lai uz­la­bo­tu asins­ri­ti, vie­nā­dās da­ļās sa­jauc vēr­me­li, ga­nu plik­sti­ņu un laz­das la­pas, pār­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens, ļauj ie­vil­kties 15 min cie­ši no­slēg­tā trau­kā, no­kāš, lie­to di­vas rei­zes die­nā tuk­šā dū­šā.

Pret psiho­so­ma­tis­ka­jām un «jo­cī­ga­jām» kai­tēm la­bi lī­dzēs šāds brū­vē­jums: 2 da­ļas vī­grie­zes la­pu un zie­du, ½ pi­par­mēt­ras la­pu, 1 da­ļa uguns­pu­ķes la­pu, 1 da­ļa sar­ka­nā ābo­li­ņa zie­du, 2 da­ļas me­ža ze­me­ņu la­pu, ½ asins­zā­les lak­stu; sa­stāv­da­ļas sa­jauc, sa­smal­ci­na; 1 ēdam­ka­ro­ti pār­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens, ūdens pel­dē kar­sē 15 mi­nū­tes, no­kāš. Dzer pa glā­zei 3 rei­zes die­nā.

Zi­vis

Šī zī­me ķer­me­nī pār­val­da lim­fā­tis­ko sis­tē­mu, pē­das, kā­ju lie­los pirk­stus. Val­do­šā pla­nē­ta - Ju­pi­ters.

Zivs zī­mē dzi­mu­šo ve­se­lī­bas stā­vok­lis vai­rāk at­ka­rīgs no iek­šē­jā emo­ci­onā­lā stā­vok­ļa ne­kā no ār­ējiem ap­stāk­ļiem. Kaut arī Zi­vis ne­re­ti iz­ska­tās ār­ēji mie­rī­gas, iek­šā tra­ko dvē­se­les vēt­ras, līst skum­jas, mo­ka drū­mas priekš­no­jau­tas un ne­miers. Tas var iz­rai­sīt dep­re­si­ju, ādas sli­mī­bas, dzie­dze­ru dar­bī­bas trau­cē­ju­mus, sē­nī­šu uz­bru­ku­mus, kon­jun­kti­vī­tu.

* Ziv­ju zā­lī­tes ir kliņ­ģe­rī­tes, bēr­zu la­pas, pi­par­mēt­ras, gur­ķu mēt­ras, pie­ne­nes, skā­be­nes, da­dzis, sal­vi­ja, dzied­nie­cī­bas la­ka­cis, plūš­ko­ka zie­di, upe­nes.

Ar dep­re­si­ju, ne­mie­ru un dvē­se­les smel­dzi pa­lī­dzēs cī­nī­ties Man­džū­ri­jas arā­li­jas, žeņ­še­ņa sak­nes vai zel­tsak­nes uz­lē­jums - lie­to pa 4 pi­lie­niem 2-3 rei­zes die­nā ap­mē­ram mē­ne­si.

Pro­fi­lak­sei un or­ga­nis­ma pre­to­ša­nās spē­ju pa­aug­sti­nā­ša­nai ie­sa­ka pa­ga­ta­vot šā­du uz­lē­ju­mu: 1 da­ļa bēr­zu la­pu, 1 da­ļa ceļ­mal­la­pu, 1 da­ļa asins­zā­les, ½ da­ļa efe­ju sēt­lož­ņas, ½ da­ļa ārst­nie­cī­bas pā­tai­nes, ½ da­ļa lak­ri­cas sak­nes, 1 da­ļa me­ža ze­me­ņu lak­stu, ½ da­ļa lie­lās nāt­res la­pu, ½ da­ļa kliņ­ģe­rī­šu zie­du, ½ da­ļa pi­par­mēt­ru, 1 da­ļa mež­ro­žu aug­ļu, ½ da­ļa pī­lādž­ogu. Vi­su sa­jauc un sa­smal­ci­na. 1 ēd.k. mai­sī­ju­ma pār­lej ar glā­zi ver­do­ša ūdens, ūdens pel­dē kar­sē 45 mi­nū­tes, at­dze­sē, no­kāš. Lie­to pa 1/3 glā­zes 3 rei­zes die­nā pus­stun­du pirms ēša­nas vie­nu ne­dē­ļu. Kur­su at­kār­to ik pēc trim mē­ne­šiem.

****

Augi at­bil­sto­ši pla­nē­tu ener­ģi­jai

Ek­sis­tē dau­dzas sis­tē­mas, pēc ku­rām kla­si­fi­cē un ie­da­la ārst­nie­cī­bas augus. To var da­rīt arī pēc pla­nē­tu pār­val­dī­bas - kā­da ener­ģi­ja ku­ram augam pie­mīt. Te mi­nē­ti ti­kai bū­tis­kā­kie, tur­klāt Lat­vi­jā augo­šie augi.

Mē­ness zā­lī­tes

Mē­ness ap­vel­ta sa­vus aiz­bil­sta­mos augus ar īpa­šu su­lī­gu­mu un aug­lī­bu. Šiem augiem ir res­ni, ga­ļī­gi kā­ti un la­pas, aro­māts sa­vu­kārt ir ēte­ris­ki gai­sīgs, viegls vai arī tā vis­pār prak­tis­ki nav. Šie augi la­bi no­der ie­kai­su­mu ār­stē­ša­nai, vi­ņi it kā pa­ņem sli­mī­bu sev, uz­sūc to. Par Mē­ness «bur­vju augiem» dē­vē sē­ru vī­to­lu un ūdens li­li­ju (lo­to­su).

Mē­ness augi ir: maij­pu­ķī­te, gur­ķis, bur­kāns, ceļ­mal­la­pa, lie­pa, ap­se, smilts­ērk­šķis, ko­sa, mež­ro­zī­te u.c.

Sau­les zā­lī­tes

Ar Sau­les ener­ģi­ju ap­vel­tī­ta­jiem augiem pie­mīt imūn­sis­tē­mu uz­la­bo­jo­šas īpa­šī­bas, tie pa­aug­sti­na dzī­ves to­nu­su, pie­šķir mun­dru­mu un spa­ru, vei­ci­na brū­ču sa­dzī­ša­nu, kā arī dzie­dē spe­ci­fis­kas vī­rie­šu kai­tes.

Gal­ve­nie Sau­les augi: asins­zā­le, nār­bu­lis, pie­ne­ne, pē­ter­sī­lis, māl­lē­pe, stru­te­ne, sta­ģe u.c.

Mer­ku­ra zā­lī­tes

Pa­ras­ti šiem augiem ir sī­kas la­pi­ņas un spē­ja ātr­i vai­ro­ties. Pie Mer­ku­ra augiem tiek pie­skai­tī­ti arī vi­si vī­te­ņi un lož­ņā­jo­šie augi. Mer­ku­ra pār­val­dī­bā eso­šie augi to­ni­zē ner­vu sis­tē­mu, vei­ci­na sma­dze­ņu dar­bī­bu.

Sva­rī­gā­kie: zirg­skā­be­ne, ko­ri­andrs, mil­te­ne, brūk­le­nes (la­pas un ogas), ka­di­ķis, lož­ņu vār­pa­ta, mār­sils, re­tē­ji, āmu­lis, su­nī­ši.

Ve­ne­ras zā­lī­tes

Ve­ne­ra sa­viem augiem pie­šķir iz­smal­ci­nā­tu aro­mā­tu, skais­tu­mu; at­vai­ra vi­su kai­tī­go, ba­gā­tī­gi ap­vel­ta ar da­žā­diem mik­ro­ele­men­tiem un vi­ta­mī­niem. Šo augu ogas un uz­lē­ju­mi no tiem lab­vē­lī­gi ie­dar­bo­jas uz ādas un ma­tu ve­se­lī­bu un iz­ska­tu.

Lūk, da­ži no Ve­ne­ras aiz­bil­sta­ma­jiem: uguns­pu­ķe, ābo­liņš, ave­ne (ogas), me­li­sa, pi­par­mēt­ra, ir­be­nājs, kār­kli, ērkšķ­ogas, la­van­da, li­li­ja, ro­ze, vi­jo­lī­tes.

Mar­sa zā­lī­tes

Marss sa­vus aiz­bil­sta­mos ap­vel­ta ar asu garš­u un ērk­šķiem. Mar­sa augi pa­līdz pa­āt­ri­nāt viel­mai­ņu, uz­la­bo ape­tī­ti, sti­mu­lē kuņ­ģa un zar­nu trak­ta dar­bī­bu.

Da­žas Mar­sa zā­lī­tes: ba­zi­liks, bār­be­le, vilk­ābe­le, zal­kte­ne, lie­lā nāt­re, pi­pa­ri, gun­de­ga, grīš­ļi, dze­loņ­plū­me.

Sa­tur­na zā­lī­tes

Sa­tur­na augiem pie­mīt iz­tu­rī­ba, tie il­gi sa­gla­bā­jas. Šos augus var iz­man­tot cil­vē­ki, kas vē­las no­vā­jēt.

Sva­rī­gā­kie Sa­tur­na augi: brūk­le­ne, sau­szie­dis, vir­ši, ma­jo­rāns, dzēr­ve­nes, li­ni, pa­par­des, ķēr­pis, vēr­me­le, mel­le­nes, sū­nas, es­tra­gons, plūš­koks, krus­tai­ne.

Ju­pi­te­ra zā­lī­tes

Val­do­nī­gā, bet tē­viš­ķā Ju­pi­te­ra pār­val­dī­bā augi top pil­ni ar ba­rī­bas vie­lām un dzī­vī­bas ener­ģi­ju. Šie augi pa­līdz at­jau­not spē­kus pēc grū­tas sli­mī­bas, vei­ci­na asins­ri­tes sis­tē­mas un ak­nu at­tī­rī­ša­nu. Sak­rā­lais Ju­pi­te­ra augs ir arī viens no Lat­vi­jas sim­bo­liem - Pēr­ko­na koks ozols, il­gmū­žī­bas un va­re­nī­bas sim­bols.

Vēl Ju­pi­te­ra pār­val­dī­ju­mā ir kas­ta­ņa, lie­pa, pe­laš­ķis, dil­les, ci­go­riņš, pas­ti­naks, kal­me, dzel­te­nais amo­liņš, sau­sser­dis, veln­ābols, dzel­ze­ne, ru­dzu­pu­ķe, diž­da­dzis u.c.

***

Rak­stā iz­man­to­ti ma­te­ri­āli arī no: ezo­te­ric-world.ru, tra­va-myrava, as­tre­a.at.ua.

Horoskopi

2025.gads nesīs virkni karmisku izaicinājumu un iespēju izaugsmei, jo Saturna un Rahu tranzīti katru zodiaka zīmi unikāli ietekmēs. Šie tranzīti aicinās mācīties no pagātnes, risināt vecās kļūdas un atklāt jaunas iespējas, kas palīdzēs garīgajā attīstībā un personīgajā izaugsmē.

Svarīgākais