2.lapa
3 - Marsa skaitlis
«Marsiešiem» uzturā ieteicami dārzeņi un augļi sarkanā, bordo un aveņu krāsā un asas garšvielas. Granātāboli, sarkanās vīnogas, zemenes, pīlādžogas, sarkani āboli, bietes, sarkani sīpoli, ķiploki, pipari, mārrutki... Ir no kā izvēlēties. Ja jālieto eļļa, tad labāk gatavot ar rapšu vai nerafinētu olīveļļu.
«Marsiešu» zālīte ir nātre. To var likt svaigā veidā salātos, gatavot pavasara zupas, bet ziemā - tēju. Kressalāti un sinepju sēklas ir lieliskas garšvielas. Sinepīte derēs gan cepot uz pannas, gan pievienojot to zupām.
Kad visapkārt plosās vīrusu slimības, tad «marsiešiem» nebūs nekā labāka par piparu, ķiploku, pīlādžu un ingvera uzlējumu, bet ne vairāk par 25 gramiem dienā. Visus ingredientus, saprotams, var lietot arī atsevišķi. Īsts enerģijas lādiņš ir granātābolu vai biešu sula (pēdējo uzreiz nevajag dzert, tā dažas stundas jānostādina ledusskapī).
4 - Merkura skaitlis
Vajadzīgs daudzveidīgs, viegls, bet enerģētisks ēdiens. «Merkura cilvēki» nu reiz ir tie, kuriem ļauts mieloties ar grauzdētiem riekstiem, turklāt saldie ir ieteicamāki nekā sāļie.
Ēdienkartē var iekļaut burkānu, pastinaku, jūras kāpostu salātus, kuros ir tādas garšvielas kā pētersīļi, dilles, kinza un piparmētra. «Merkuriešiem» ir nepieciešami graudi, sēkliņas un maize. Tomēr svaigu maizi no baltajiem miltiem labāk atstāt veikala plauktā. Merkura diēta ir graudu maize, plāceņi, kam pievienotas ķimenes un sēkliņas. Ja tāda maize nav pa rokai, tad var izlīdzēties ar galetēm. Sēkliņas var diedzēt un var nopirkt veikalā, jo tās stabilizē «merkuriešu» nervu sistēmu. Tāpat kā piparmētru un ķimeņu tējiņas.
Hm, ja garšo jēlas olas, tad var lietot paipalu olas. Bet auzu pārslu putra (tikai ne ātri vārāmā!) un olīvas ir teju obligātas. Un arī sēnes - sālītas, marinētas, ceptas un vārītas.