Ekonomikas ministrija ir konceptuāli vienojusies ar Rīgas pilsētas būvvaldes speciālistiem, būvniecības nozares nevalstisko organizāciju un pašvaldību institūciju pārstāvjiem par jaunā Būvniecības likuma redakciju un uzsāk likumprojekta pēdējo saskaņošanu, lai pēc iespējas tuvākajā laikā to iesniegtu izskatīšanai Ministru kabinetā.
Likumprojekts paredz būtiski vienkāršot būvniecības procesu, atsakoties no nelietderīgu dokumentu gatavošanas un lēmumu pieņemšanas, un kā pamatdokumentu būvniecības ierosināšanai noteikt pirmsprojektu, no kura jau top skaidras paredzētās būves aprises un būvvaldei ir vieglāk izvērtēt tās atbilstību teritorijas plānojuma un apbūves noteikumu prasībām.
Jaunais būvniecības nozares attīstību regulējošais likums tiek izstrādāts ar mērķi maksimāli samazināt būvniecības procesam nepieciešamo laiku un resursus, kā arī nodrošināt investoru interešu aizsardzību, lai tādējādi pietuvotos Pasaules bankas pētījumā "Doing business" ietvertajiem Dānijas būvniecības saskaņošanas procedūru skaitam un patērētajam laikam.
Saskaņā ar minēto pētījumu, oficiālās būvniecības saskaņošanas procedūras Rīgā vidēja lieluma noliktavas būvniecībai un tās pieslēgšanai komunikāciju tīkliem prasa 187 dienas, izpildot 25 dažādas procedūras. Dānijā būvniecības saskaņošanai jāveic 6 procedūras un saskaņošanu var veikt 69 dienās.
Kopš likuma izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē 2009.gada 3.septembrī, Ekonomikas ministrija un Rīgas pilsētas būvvalde ir ieguldījusi lielu darbu likumprojekta pilnveidošanā, organizējot publiskas diskusijas par visiem likuma aspektiem, lai iespējami īsā laikā sagatavotu jaunu, situācijai atbilstošu Būvniecības likumu.
Šobrīd ministrija likumprojektu nosūtījusi pēdējai starpinstitūciju saskaņošanai, lai maksimāli īsā laikā to iesniegtu izskatīšanai Ministru kabineta sēdē. Paralēli vēl notiks sarunas ar Ārvalstu investoru padomi, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas darba devēju organizāciju, lai jaunajā būvniecības procesa regulējumā tiktu novērstas visas investoriem neērtās birokrātiskās normas, vienlaicīgi saglabājot nosacījumus, kas ir nepieciešami, lai nodrošinātu būvju drošību un arhitektonisko kvalitāti.