Kamēr ziņu portāli aktīvi atgādina iedzīvotājiem, ka tuvojas pāreja uz ziemas laiku, tikmēr jau vairāk nekā 8800 ļaužu parakstījušies PRET pāreju uz ziemas laiku, rosinot izbeigt ikgadējo pulksteņa pārgriešanas pasākumu.
Šā gada 26.oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ, liecina Ekonomikas ministrijas informācija.
Pēc desmit dienām, 27.oktobrī, Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz ziemas laiku, tāpēc pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.
Naktī no sestdienas uz svētdienu Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) informācija.
Pāriešana uz vasaras laiku Latvijā notiek jau vairāk nekā 30 gadu, taču joprojām pret to nav viennozīmīgas attieksmes – arī no ekonomiskā viedokļa. Tautsaimniecībai no pulksteņa grozīšanas minimāls guvums, atzīst enerģētiķi un ekonomisti.
Pāriešana uz vasaras laiku Latvijā notiek jau vairāk nekā 30 gadu, taču joprojām pret to nav viennozīmīgas atieksmes – arī no ekonomiskā viedokļa. Tautsaimniecībai no pulksteņa grozišanas ir minimāls guvums, atzīst enerģētiķi un ekonomisti.
Kā pārliecinājās Sabiedriskās Domas un Tirgus Izpētes Centrs (SDTIC), veicot aptauju marta mēnesī, 65% respondentu vēlētos atcelt pāreju no ziemas uz vasaras laiku un tikai 22% grib, lai pāreja notiktu.
Latvijā un daudzviet citur pasaulē svētdien notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ. Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks plkst. 4.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu).
30. oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ. Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks plkst. 4.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu).
Lai gan līdz šim bija izskanējušas ziņas par to, ka Latvijā varētu tikt atcelta pāreja uz ziemas laiku, un Latvija varētu "dzīvot" pēc vasaras laika, šādas izmaiņas tomēr nenotiks, atzīst Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.
Lietuvas Seims ceturtdien pieņēma rezolūciju, kurā ierosina atteikties no pulksteņa rādītāju pagriešanas par vienu stundu pavasarī un rudenī un turpināt dzīvot pēc pašreizējā vasaras laika.