Naktī no sestdienas uz svētdienu Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, kad trijos pulksteņa rādītāji jāpagriež par stundu uz priekšu.
Latvijā pāreju uz vasaras laiku nosaka Ministru kabineta noteikumi, Eiropas Savienībā – Eiropas Parlamenta direktīva. Vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Ekonomikas ministrija norāda, ka pavasarī un rudenī pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstīs. Jāpiebilst, ka kaimiņvalstis Krievija un Baltkrievija negriezīs pulksteņa rādītājus un Baltkrievijā laiks būs vienāds ar Latvijas laiku, bet Maskava būs vienu stundu priekšā Latvijai.
Pētījumi liecina, ka pāreja uz vasaras laiku samazina izlietotās enerģijas daudzumu, kā arī samazina ceļu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaitu. Lielākā daļa pētījumu uzrāda elektrības ietaupījumus līdz 0,5%. Savukārt ziemeļvalstu iedzīvotāji spēcīgi izjūt tumšās sezonas depresiju, tāpēc gaismas papildu stunda uzlabo gan garīgo, gan fizisko veselību. Tomēr laika grozīšana īslaicīgi ietekmē arī veselības stāvokli un emocionālo labsajūtu. Nīderlandes Darba devēju asociācija uzskata, ka vasaras laiks pagarina izklaides vietu darba laiku par 10%, kas, pārvēršot naudas izteiksmē, dod papildus 22,5 miljonu eiro apgrozījumu. Arī viesnīcu un restorānu apgrozījums palielinās par 5% (13,5 miljoniem), kas kopumā sektoram dod pieaugumu par 3% un rada 500 papildu darba vietas. Savukārt Atomic Data and Analysis Structure pētījumi Lielbritānijā pierādīja, ka, pateicoties papildu stundai, vakarā sporta un atpūtas aktivitātes brīvā dabā pieaug par 25 līdz 30 procentiem.