Šonedēļ naktī no sestdienas uz svētdienu, 27. oktobri, plkst. 4 Latvijā notiks pāreja no vasaras uz ziemas laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ.
Vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju pašsajūtu ietekmē maiņa no vasaras uz ziemas laiku, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktās aptaujas dati.
Laika atskaite oficiāli ir sākusies, jo jau šonakt Latvija, kā arī citas pasaules valstis pāries no vasaras laika uz ziemas laiku, pārgriežot pulksteņus par vienu stundu atpakaļ.
Aizvadītajā naktī plkst.4 Latvijā beidzās vasaras laiks, kas nozīmē, ka pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, vēsta Ekonomikas ministrija (EM).
Vasaras laiks Latvijā šogad beigsies šā gada 30.oktobrī plkst.04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ.
Aizvadītajā naktī plkst.4 Latvijā beidzās vasaras laiks, kas nozīmē, ka pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, vēsta Ekonomikas ministrija (EM).
Vasaras laiks Latvijā beigsies šā gada 31.oktobrī plkst.4 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, informē Ekonomikas ministrija (EM).
Mēneša pēdējā svētdienā, 25. oktobrī, pulksteņa radītāji tika jāpagriezti par stundu atpakaļ. Jautājām vairākām sabiedrībā zināmām personām, ko tās domā par ikgadējo pulksteņu grozīšanu šurpu turpu.
Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – pulkstenis tiek grozīts divas reizes gadā. Latvijā pāreja no vasaras laika uz ziemas laiku notiks šonakt plkst. 4.00, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ, bet pāreja uz vasaras laiku ‒ 2021. gada 28. martā
Arvien lielāks skaits vāciešu sūdzas par negatīvām sekām pēc sezonālās pārejas no vasaras uz ziemas laiku, liecina Vācijas veselības apdrošināšanas kompānijas "DAK health" veiktās aptaujas rezultāti.
Vairums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu transporta ministru pirmdien pauduši viedokli, ka Eiropas Komisijas (EK) priekšlikums jau nākamgad atcelt sezonālo laika maiņu ir nereāls.
Šonedēļ, kā jau tas ir pieņems gadu desmitiem, 28. oktobrī, mēneša pēdējā svētdienā, pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ. Iespējams, ka nākamais, 2019. gads būs pēdējais gads, kad Eiropas Savienībā notiks sinhrona pāreja uz vasaras laiku.
Vairāk nekā 80% respondentu līdz šim visplašākajā Eiropas Savienības (ES) pilsoņu aptaujā izteikušies par atteikšanos no periodiskās pārejas uz vasaras un ziemas laiku, trešdien vēsta avoti Eiropas Komisijā (EK).
Ministru kabinets šodien lems par Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā.
Igaunija atbalsta to, lai visās Eiropas Savienības (ES) valstīs tiktu pārtraukta pāreja no ziemas uz vasaras laiku un atpakaļ, un tai ir svarīgi, tāpat kā tagad, atrasties vienā laika joslā ar kaimiņvalstīm Latviju, Somiju un Lietuvu, teikts Igaunijas Ekonomikas ministrijas sagatavotajā dokumentā par nostāju pulksteņa laika maiņas jautājumā.
Gaidāmajā naktī, 29.oktobrī, Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ.
Šonakt Latvijā un daudzviet citur pasaulē notikusi pāreja uz ziemas laiku, kad pulksteņa rādītāji bija jāpagriež vienu stundu atpakaļ, liecina Ekonomikas ministrijas informācija.
Šonakt - pulksten četros naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ. Latvijas iedzīvotāju pērn savāktie vairāk nekā 10 000 parakstu ar atbalstu pulksteņa negrozīšanai netika ņemti vērā – deputāti Saeimā par to nenobalsoja.