Jau izsenis tieši rudens ir vīrusu un saaukstēšanās laiks. Sākoties lapkritim, gaiss paliek aukstāks un cilvēki bieži šīs gaisa masas ignorē, tāpēc rūpes par veselību un imunitāti paliek otrajā plānā. Ko darīt, ja pirmais par sevi signalizē iekaisis kakls? Lasi tālāk un uzzini! Iespējams, ka tiksi “sveikā, cauri” ar labu tēju.
Vasaras laikā karstu tēju izvēlas dzert vien retais. Tāpēc populāras ir ledus tējas. Veikalos nopērkamajās gatavajās ledus tējās tiek pievienots daudz cukurs un citi garšas pastiprinātāji. Tāpēc pagatavo savu ledus tēju mājās. Šeit ir apkopotas septiņas zāļu tējas, kas lieti noderēs garda un veselīga dzēriena pagatavošanā!
Vasara ir laiks, kad ievākt zāļu tējas, iegūstot papildspēkus pret dažādām kaitēm arī rudens un ziemas mēnešos. To pagatavošanai tiek izmantoti trīs pamatprincipi, atklāj "Dr. Pakalna Tēju Skola".
Klāt aukstais un tumšais laiks, kad katram par sevi sāk dot ziņu «vājās vietas». Lielisks veids, kā stiprināt savu veselību, ir zāļu tējas, novārījumi, uzlējumi. Tos var sabrūvēt arī tieši savai horoskopa zīmei atbilstošus.
Ziemas periodā, kad pazeminās imunitāte, labs līdzeklis tās paaugstināšanai, kā arī saslimšanu simptomu novēršanai ir zāļu tējas. Taču, pirms iegādāties zāļu tēju, būtu nepieciešams pārliecināties par to, kā to pareizi izvēlēties un lietot un kādas ir tējas ārstnieciskās īpašības. Ar ieteikumiem, kā atrast savām vajadzībām piemērotu zāļu tēju, dalās BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.
Zāļu tējas, kam īpaša uzmanība tiek pievērsta tieši rudens/ziemas periodā, ne tikai veldzē slāpes, bet arī, pareizi izvēlētas, dod mundrumu un enerģiju vai atslābina pēc darba dienas un atbrīvo no stresa, vai sniedz veselīgu un stipru miegu.
Rudenī un ziemā neaizstājams siltuma un veselības avots ir zāļu tējas, kas savāktas vasaras ziedošajās pļavās un dārzā. Lai saglabātu tēju labvēlīgo iedarbību pēc iespējas ilgāk, svarīgi ir tās kārtīgi izžāvēt un pareizi uzglabāt.
Nekas nav nokavēts. Kaut arī par spēcīgākajām tiek uzskatītas tās pļavu zālītes, kas salasītas saulgriežu laikā, ārstniecības augus iespējams vākt visu vasaru. To var darīt, ņemot vērā fitoterapeitu ieteikumus, tautas zintis vai astroloģiskus principus.