Zāles

6.jūl
Kārtējais vēža pacients vēršas pie sabiedrības, lūdzot saziedot prātam grūti aptveramu summu – 400 000 eiro. Tieši tik maksā tikko Eiropas Savienībā reģistrētas zāles, kuras ārstu konsīlijs nozīmējis triju bērnu mammai Ilonai Fjodorovai no Rēzeknes novada.
30.jun
Eiropas Savienības (ES) valstu un Lielbritānijas tirgū no jūnija sākuma ir pieejams jauns Latvijas zāļu ražotāja "Olpha" medikaments aterotrombotisku notikumu profilaksei, informē kompānija.
25.jun
Eiropas Komisija (EK) 6.jūnijā apstiprinājusi jaunu Itālijas farmācijas uzņēmuma "Italfarmaco" medikamentu Dišēna muskuļu distrofijas (DMD) ārstēšanai "Duvyzat", bet Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) pašlaik nav informācijas par kompānijas plāniem attiecībā uz zāļu izplatīšanu Latvijā, aģentūru LETA informēja ZVA.
17.mai
Amerikāņu pētnieki ir atklājuši, ka dažu pretvīrusu zāļu – nukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitoru (NRTI), ko lieto HIV infekcijas un B hepatīta vīrusa ārstēšanai – lietošana var ievērojami samazināt Alcheimera slimības attīstības risku, raksta "The Insider".
15.mai
Jau šobrīd ārstam ir tiesības izrakstīt pacientam konkrētu zāļu nosaukumu, un pacientam ir iespēja saņemt piemērotāko medikamentu, tā mediķu un pacientu nevalstisko organizāciju aicinājumu paplašināt kompensējamo zāļu izvēli, nemainot valsts finansējuma apmēru, komentēja Veselības ministrijas (VM) Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere.
13.mai
Ir saraksts ar lietām, kuras karstā laikā nedrīkst atstāt automašīnā - tās var ne tikai sabojāties, bet arī radīt arī zināmas briesmas, raksta “SlashGear” publicējot sarakstu ar 10 lietām, kurām nevajadzētu atrasties automašīnā siltā laikā.
31.mar
Lietojot medikamentus, ir ļoti svarīgi ievērot lietošanas instrukcijas. Aptieku tīkla “Benu” farmaceite Astrīda Ūlberga skaidro, kādas ir cilvēku biežāk pieļautās kļūdas, raksta “postimees.ee”.
24.feb
Europol ziņojums atklāj, ka noziedznieki izmanto digitālās platformas viltotu medikamentu tirdzniecībai Eiropā. Latvijas Zāļu verifikācijas organizācija (LZVO) aicina zāles iegādāties tikai reģistrētās aptiekās vai ārstniecības iestādēs un saglabāt vērību, iepērkoties tiešsaistē.
18.dec 2024
Šī gada diskusijas par pacientiem, kuru ārstēšanai vajadzīgas lielas naudas summas, ir likušas sasparoties arī valdībai, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš trešdien piedalījās labdarības maratonā "Dod pieci!" un apmeklēja stikla studiju Vecrīgā.
27.nov 2024
Ja kāds uzņēmējs darīs lietas, kas ietekmēs Latvijas iedzīvotāju dzīvību, un medikamenti nebūs pieejami, sekos ļoti stingra un nopietna rīcība, runājot par jauno zāļu cenu veidošanas modeli, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
18.sep 2024
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šodien deputāti un ierēdņi pauda atbalstu kritiski nepieciešamo medikamentu vienota saraksta izveidei, lai nodrošinātu stabilāku zāļu rezervju un piegādes sistēmu krīzes situācijās.
11.sep 2024
Šobrīd ārsti un eksperti aicina būt uzmanīgiem, jo Eiropā un pasaulē arvien vairāk parādās viltoti medikamenti, kuri var būt bīstami veselībai. Speciālisti apgalvo, ka Latvijas aptiekās ar zālēm viss ir kārtībā, taču tas neattiecas uz trešo valstu medikamentiem, kas tiek pasūtīti apšaubāmās interneta vietnēs vai privāti, vēsta TV kanāla 360 raidījums “360 ZIŅneši”.
8.jūl 2024
Eiropas Zāļu aģentūra ir ieteikusi apstiprināt lietošanai Eiropas Savienībā (ES) pirmās degunā lietojamās zāles alerģiskas reakcijas jeb anafilakses neatliekamai ārstēšanai - "Eurneffy" (epinefrīns), kuru zinātniskajā izvērtēšanā piedalījās arī Latvijas Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pildot līdzziņotāja pienākumus, aģentūru LETA ZVA sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.
15.apr 2024
Lai jaunas un inovatīvas zāles ātrāk būtu pieejamas pacientiem, no nākamā gada jaunajām zālēm onkoloģisko slimību ārstēšanai tiks veikts Eiropā vienots klīniskais novērtējums, un Zāļu valsts aģentūra sola, ka tas ļaus ātrāk pieņemt lēmumus par efektīvu zāļu iekļaušanu kompensējamo zāļu sarakstos.
13.feb 2024
Valsts nav gatava krīzes situācijā nodrošināt iedzīvotājus ar vajadzīgajām zālēm. Trauksmi par to ceļ nozares spēlētāji. Viņi uzskata, ka valstī būtu jāveido drošības spilvens jeb zāļu rezerves. Veselības ministrija gan noraida, ka “X” stundā mūsu cilvēkiem varētu trūkt medikamentu, ziņo "TV3 ziņas".
5.feb 2024
Otrdien, 13.februārī, notiks ekspertu diskusija "Zāļu pieejamība Latvijā "X stundā": Ukrainas pieredze un Latvijas realitāte", aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās zāļu apgādes asociācijas pārstāvji.
1.feb 2024
Vāja imunitāte, trausli kauli un slikta pašsajūta? Pie vainas, iespējams, ir D vitamīna deficīts organismā. Šobrīd par D vitamīna nozīmi vispārējās veselības uzlabošanā tiek plaši runāts, taču vai zinājāt, ka D vitamīna ārstniecisko īpašību atklājumi saistīti ar rahīta ārstēšanas iespēju meklējumiem?
29.jan 2024
Ja ilgstoši ir nogurums, vājums, trauksme, tam var būt pavisam vienkāršs izskaidrojums. Magnija deficīts organismā ietekmē gandrīz jebkuru funkciju, tādēļ pievērsiet uzmanību, vai ikdienā to uzņemat pietiekami. Vairāk par magnija nozīmi stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
17.jan 2024
Latvijā zāļu cenas pašlaik ir augstākas nekā kaimiņvalstīs, jo kompensējamām un nekompensējamām zālēm tiek piemēroti atšķirīgi lieltirgotavu un aptieku uzcenojumi, Latvijā ir lielāka pievienotās vērtības nodokļa likme zālēm, kā arī kopumā zāļu kompensācijai atvēlētais finansējums Latvijā ir zemākais Baltijas valstīs, kas ietekmē ne tikai zāļu pieejamību, bet arī kopējo cenu medikamentiem.
5.jan 2024
Nosakot ierobežojumus un pieļaujamo ražotāja cenu slieksni, Latvijai jāņem vērā nelielais tirgus lielums, kura dēļ pastāv risks, ka daudzi medikamenti Latvijā nebūs pieejami, noslēdzoties sabiedriskajai apspriešanai par Veselības ministrijas (VM) iecerēm zāļu cenu samazināšanai, šādu viedokli pauž Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA).