Laika vērotājs Vilis Bukšs savā mājaslapā raksta: Ticējums saka, ja maija sākums silts, tad mēneša beigas vēsas un otrādi. Ja lapu mēnesis slapjš un lietains, tad sauss jūnijs un septembris. Maijā vidēji reizi septiņos gados atkārtojas "ievzieda vēsums", kad naktīs ir salnas, bet dienās lietus, krusa un nereti arī slapjš sniegs. Miglas maijā paredz auglīgu vasaru, bet pērkons – bagātu. Ja ziedu mēnesī birst krusa, tad vasara vēsa un lietaina.
Februāris ir kalendārās ziemas pēdējais mēnesis. Tas ir laiks, kad melnais krauklis taisa ligzdu un mēneša beigās kraukļu mātīte dēj olas. Sāk „zāģēt” lielā zīle un pirmo dziesmu skandina dzeltenā stērste. Sākas zīdastu pavasara ceļošana un sarkankrūtīšu pārvietošanās, bet lācenei migā piedzimst lācēni. Arī sniegs februārī jau smaržo pēc pavasara, savā interneta vietnē raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.
Kamēr sinoptiķi vēl nesteidz precīzi prognozēt laikapstākļus turpmākajos ziemas mēnešos, dabas vērotājs Vilis Bukšs dalās ar prognozi, kas sola bargu ziemu.
Kamēr sinoptiķi vēl nesteidz precīzi prognozēt laikapstākļus Ziemassvētkos, dabas vērotājs Vilis Bukšs dalās ar prognozi, kas nesola baltus Ziemassvētkus.