Nesen kļuva zināms, ka Latvijas valdība atbalstījusi atteikšanos no pulksteņa rādītāju grozīšanas divreiz gadā, saglabājot vasaras laiku. Bet ko par to domā iedzīvotāji?
Ministru kabinets šodien lems par Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā.
Igaunija atbalsta to, lai visās Eiropas Savienības (ES) valstīs tiktu pārtraukta pāreja no ziemas uz vasaras laiku un atpakaļ, un tai ir svarīgi, tāpat kā tagad, atrasties vienā laika joslā ar kaimiņvalstīm Latviju, Somiju un Lietuvu, teikts Igaunijas Ekonomikas ministrijas sagatavotajā dokumentā par nostāju pulksteņa laika maiņas jautājumā.
Līdz 16. augustam Eiropas Komisija gaida dalībvalstu izvērtējumu Eiropas Parlamenta iniciatīvai vienlaikus visā Eiropas Savienībā atteikties no vasaras laika. Šonedēļ priekšlikumu atteikties no vasaras laika atbalstīja Lietuvas valdība. Tā ierosina Eiropas Komisijai, atsakoties no ikgadējās pārejas uz vasaras laiku, pastāvīgi ieviest pašreizējo vasaras laiku.
Naktī no sestdienas uz svētdienu notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu. Miegam tiks atvēlēta viena stunda mazāk. Pagaidām nav nekādu nojausmu par to, ko par pulksteņa grozīšanu divreiz gadā sacīs Eiropas Komisija, kuru Eiropas Parlamenta deputāti šogad februārī aicināja izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību. Pāreja uz vasaras laiku notiek marta pēdējā svētdienā, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu, lai pielāgotos vasaras dienu gaišajām stundām.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Eiropas Komisiju (EK) rūpīgi izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību un, ja nepieciešams, pārskatīt attiecīgos noteikumus, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 8.februārī, Strasbūrā diskutēs par pārejas uz vasaras laiku atcelšanu, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.
2017. gada 29.oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ.
Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks svētdien, 29.oktobrī, plkst.04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.
Latvijā un daudzviet citur pasaulē šodien notiek pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež par vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas publiskotā informācija.
2017.gada 26.martā plkst 03:00 Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu.
Latvija, tāpat kā pārējās Eiropas Savienības dalībvalstis, 27. martā pulksten 3 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu mainīs diennakts tumšās un gaišās daļas samēru, pulksteņu rādītājus pagriežot par vienu stundu uz priekšu.
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien plkst.12 vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu, kas paredz atteikšanos no pulksteņa rādītāju griešanas, atceļot pāreju uz ziemas un vasaras laiku un paliekot tikai pie vasaras laika.
Naktī uz svētdienu Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) informācija.
Pāreja no ziemas uz vasaras laiku notiks 29.martā plkst.3 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu.
Naktī no sestdienas uz svētdienu Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) informācija.