Ir pienācis laiks pagriezt pulksteņus par stundu atpakaļ, taču joprojām varam kvalitatīvi atpūsties, ja pievērsīsim uzmanību miega rutīnai. Tuvojas vasaras laika beigas, kas nozīmē īsākas dienas un garākas naktis.
Libānas valdība pirmdien nolēma atteikties no lēmuma par vairākām nedēļām atlikt pāreju uz vasaras laiku, kas bija izraisījis plašu apjukumu, valsts sadalīšanos divās laika zonās un augošas bažas par sašķeltību uz reliģijas pamata.
Naktī uz svētdienu, 26.martu, plkst.3 Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, vēsta Ekonomikas ministrija (EM).
2022. gada 27. martā plkst.03.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu. Savukārt, 2022. gada 30. oktobrī plkst.04:00 notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.
Šajā nedēļas nogalē notiek pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotā informācija.
Divas reizes gadā mēs ņemam pulksteni un pagriežam stundu uz priekšu vai atpakaļ. Rudeņos pāreja notiek daudz patīkamāk, kad zinām, ka pagriežot pulksteni varēsim stundu ilgāk pagulēt. Ar savām pārdomām par pulksteņu griešanu interneta žurnālā “Puaro” dalījās politiķis, publicists Jurģis Liepnieks.
Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – pulkstenis tiek grozīts divas reizes gadā. Latvijā pāreja no vasaras laika uz ziemas laiku notiks šonakt plkst. 4.00, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ, bet pāreja uz vasaras laiku ‒ 2021. gada 28. martā
Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks jau šajā nedēļas nogalē. 25. oktobrī plkst.04:00, naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus būs nepieciešams pagriezt vienu stundu atpakaļ.
Šajā nedēļas nogalē notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotā informācija.
Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas nozīmē, ka šā gada 31. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku.
Latvija atbalsta atteikšanos no sezonālas laika maiņas, pastāvīgi paliekot vasaras laikā, teikts otrdien valdības sēdes slēgtajā daļā uzklausītajā Ekonomikas ministrijas (EM) ziņojumā.
Vairāk nekā 80% respondentu līdz šim visplašākajā Eiropas Savienības (ES) pilsoņu aptaujā izteikušies par atteikšanos no periodiskās pārejas uz vasaras un ziemas laiku, trešdien vēsta avoti Eiropas Komisijā (EK).