Novērtējuma prēmijās pērn tiešās valsts pārvaldes iestādēs tikuši izmaksāti 25,5 miljoni eiro, kas bijis par 3,98 miljoniem eiro jeb 18,47% vairāk nekā 2023.gadā, noskaidrojis Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Kas notiek Latvijā?".
Rēzeknē izskan bažas par vietējās slimnīcas nākotni. Iedzīvotāju satraukumu izraisīja Veselības ministra reģionālā vizīte, kuras laikā izteikts piedāvājums Rēzeknes slimnīcu daļēji ņemt valsts paspārnē. Ko par šādu piedāvājumu domā vietvarā un kā šādas izmaiņas ietekmētu pacientus, skaidroja 360TV Ziņas.
Saeimas Nacionālās drošības komisija sagatavojusi Nacionālo drošību apdraudošu pasākumu ierobežošanas likuma projektu, kas paredz daļai valsts pārvaldē nodarbināto aizliegt izbraukt uz Krieviju un Baltkrieviju, aģentūrai LETA pavēstīja Saeimas Preses dienestā.
Vakar četras Latvijas uzņēmēju organizācijas (Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Finanšu nozares asociācija un Ārvalstu investoru padome) parakstīja deklarāciju, kurā apņēmās izstrādāt valdības izdevumu samazināšanas plānu.
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas ļaus valstij nelojālus darbiniekus atbrīvot no darba, ja nebūs ievērots lojalitātes Latvijas valstij un Satversmei pienākums, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
Šonedēļ premjers Krišjānis Kariņš intervijā LTV "Rīta panorāmā" norādīja, ka Latvijā jāmeklē risinājumi, kā valsts un pašvaldību pārvaldē iespējot ātru rīcību. Visai skarbu viedokli par valsts pārvaldi publicējis bijušais basketbolists Valdis Valters.
Šī gada 1.jūlijā stāsies spēkā Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumi, kuru mērķis ir pakāpeniski paaugstināt valsts pārvaldes atlīdzības konkurētspēju, lai līdz 2027.gadam valsts pārvaldē strādājošajiem alga būtu vidēji 80% no privātajā sektorā attiecīgajos amatos maksātās, informēja Valsts kancelejā.
Komunikācija no valsts pārvaldes saistībā ar vakcinācijas pret Covid-19 procesu līdz šim ir bijusi samocīta un tas ir ietekmējis daļas iedzīvotāju attieksmi pret vakcīnām, šādu viedokli pauž Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis (LZS).
Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ valsts pārvaldē atstādināts ap 1% darbinieku, otrdien valdības sēdē pastāstīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, vēsta lsm.lv.
Kopš 1.septembra līdz 10.oktobrim skaitliski visvairāk Covid-19 saslimušo ir starp tirdzniecības, kā arī valsts pārvaldes un aizsardzības nozarēs strādājošajiem, kur ar Covid-19 inficējušies virs 2500 darbiniekiem katrā no jomām jeb 1,9% no valsts pārvaldes un aizsardzības sektorā strādājošajiem un 1,8% no tirdzniecības jomas darbiniekiem, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotā informācija.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme privātiem lidojumiem izmantojusi tikai tos lojalitātes punktus, kas uzkrājušies par pašas apmaksātiem lidojumiem, skaidro Jaunzeme.
Darbinieku skaita samazināšanai valsts pārvaldē nav pareizi pieiet matemātiski, visā valsts pārvaldē nosakot mērķi nodarbināto skaitu samazināt par 6%, bet jāvērtē konkrētā resora efektivitāte un citi faktori, pauda zemkopības ministra Kaspara Gerharda (NA) biroja vadītājs Jānis Eglīts.
Patlaban Valsts kancelejā (VK) norit darbs pie valsts iestādēs strādājošo atalgojuma regulējuma sakārtošanas un iekšējo procesu pārskatīšanas, savukārt nākamgad plānots identificēt tās publiskā sektora nozares un iestādes, kurās atalgojuma līmenis ir par zemu, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja VK direktors Jānis Citskovskis.
Atsevišķu jomu speciālistu noturēšanai valsts pārvaldē ieviesīs īpašu koeficientu atalgojuma palielināšanai - tirgus koeficientu, paredz Valsts kancelejas izstrādātais valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumprojekts.
Valsts kanceleja izstrādājusi valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma projektu, kurā rosināts publiskot amatpersonu atalgojumu, nenorādot vārdu un uzvārdu.
Valsts kancelejas iecerētā valsts atlīdzības sistēmas reforma neattieksies uz Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (SPRK) un Finanšu izlūkošanas dienestu (FID).
Valsts kanceleja izstrādājusi valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma projektu, kurā piedāvāts mazināt piemaksas un vidējo atalgojumu tuvināt privātā sektora atalgojumam.
Valsts pārvaldē likvidētas 1652 amata vietas, tādējādi ietaupot 22,44 miljonus eiro, kas turpmāk novirzāms pārējo darbinieku atlīdzības un motivācijas palielinājumam, otrdien valdību informēja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.