Vakcinācija

26.nov 2020
Latvijas ekspertu vidū ir vienots uzstādījums, ka ir ļoti svarīgi turpināt gan valsts imunizācijas kalendārā paredzēto, gan citu rekomendēto vakcināciju bērniem un pieaugušajiem un nekādā gadījumā neatlikt to Covid-19 situācijas dēļ, uzsver Bērnu slimnīcas infektoloģe Dace Zavadska. Lai uzlabotu sabiedrības izpratni un veicinātu vakcinācijas pakalpojumu pieejamību visai ģimenei, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā darbu sāks Ģimenes vakcinācijas centrs.
16.apr 2020
Pat ja laukā ejam retāk nekā gribētos, jāpatur prātā, ka līdzās citiem faktoriem, kas apdraud veselību, nekur nav pazudušas arī ērces. Suņu un kaķu īpašnieki labi zina, cik daudz šo nejauko radījumu mīlulis reizēm var salasīt pat salīdzinoši nelielas pastaigas laikā. Tas ir signāls, ka piesardzīgiem jābūt arī pašiem, dodoties ārā – mežā, dārzā, arī pilsētas parkā. Tiem, kuri nav čakli dabā gājēji, par ērcēm atgādina vakcīnu reklāmas medijos.
2.mar 2020
Pagājušajā gadā Latvijā par gandrīz septiņiem procentiem pieauga ar ērču encefalītu saslimušo skaits, un pērn ērču bija savairojies par 20 procentiem vairāk nekā iepriekšējos gados. Latvija ir valsts Eiropā, kur ir palielināts risks saslimt gan tās iedzīvotājiem, gan ieceļotājiem. Lai vērtētu cilvēka imunitāti pēc ērču encefalīta vakcinācijas, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki ir sākuši pētījumu, kurā aicina iesaistīties seniorus.
8.jan 2020
Šobrīd Bērnu slimnīcā norit klīnisks pētījums, kura ietvaros bez maksas ir iespējams saņemt pamata vakcināciju pret ērču encefalītu - pirmās trīs devas, kas pasargās no saslimšanas līdz pirmajai revakcinācijai, liecina informācija slimnīcas mājaslapā.
7.jan 2020
Latvija ir brīva no poliomielīta, 1963. gadā tika reģistrēts pēdējais savvaļas poliovīrusa gadījums, tomēr vienmēr pastāv vīrusa ievešanas risks no dažādām Āzijas un Āfrikas valstīm, Neatkarīgajai pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centrā. Tāpēc Latvijā joprojām tiek veikti poliomielīta uzraudzības pasākumi, kā arī bērnus vakcinē pret poliomielītu jeb tautā sauktu arī par bērnu trieku. No šā gada bērnu vakcinācijā pret poliomielītu ir ieviestas izmaiņas.
22.sep 2019
Tuvākajā laikā Latvijas iedzīvotāji varēs sākt vakcinēties pret gripu, liecina apkopotā informācija.
19.sep 2019
Gaidot tradicionālo ziemas gripas sezonu, ārsti infektologi iesaka vakcinēšanos pret šo infekcijas slimību neatlikt uz vēlāku laiku, bet veikt to jau tuvākajā laikā oktobrī.
3.apr 2019
Saistībā ar pieaugošo ērču aktivitāti Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot nepieciešamos piesardzības pasākumus, pavadot laiku brīvā dabā.
19.mar 2019
Valsts pilnībā apmaksās pretgripas vakcīnu grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam. To paredz šodien, 19.martā, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos*. Tāpat rasts risinājums, kā racionālāk izmantot vakcīnu krājumu.
31.jan 2019
Lai izvairītos no saslimšanas, 7% Latvijas iedzīvotāju vakcinējušies vai plāno vakcinēties pret gripu, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktā aptauja.
9.dec 2018
Soda mehānisms nav labākais veids, kā risināt problēmas, tomēr zaudēto bērnu statistika liecina par nepieciešamību risināt problēmu aktīvāk, aktualizējot katra veselības aprūpes profesionāļa individuālo atbildību pacientu un ģimeņu priekšā, pauda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste Renāte Snipe.
5.dec 2018
Pēdējo gadu laikā ir palielinājies atteikumu skaits vakcinēt bērnus ar profilaktiskajām vakcīnām – atteikumu ir vairāk visu vakcīnu grupās, bet visvairāk vecāki atteikušies vakcinēt bērnus pret cilvēka papilomas vīrusa infekciju. 2017. gadā vakcinēt meitas ar vakcīnu, kas var novērst saslimšanu ar dzemdes kakla vēzi, atteikušies 27 procenti bērnu vecāku.
3.dec 2018
Polijā, Poznaņas pilsētā, tiks ierobežota tādu bērnu, kas nav vakcinēti pret slimībām, uzņemšana bērnudārzos, vēsta laikraksts "Gazeta Wyborcza".
3.dec 2018
Četrus mēnešus veco zīdainīti, kuram bija smagas komplikācijas garā klepus dēļ, Bērnu slimnīcas reanimatologiem neizdevās glābt. Neizdevās glābt arī mēnesi veco mazuli, kuram K vitamīna trūkuma dēļ radās asinsizplūdums smadzenēs.
19.sep 2018
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" šodien uzsākta iedzīvotāju vakcinācija pret gripu, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas speciāliste Aija Lietiņa.
20.mar 2018
Šogad ērces periodiski bijušas aktīvas arī ziemas periodā. Gaisa temperatūrai nedaudz iesilstot, tās kļūst sastopamas aizvien biežāk un tas nozīmē, ka laikus jādomā par ērču encefalīta profilaksi, lai izvairītos no inficēšanās ar bīstamo slimību.
3.dec 2017
Vakcinācija pret gripu ir ieteicama ikvienam, tomēr Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un ir augsts gripas komplikāciju risks.
9.feb 2017
Ziema neapšaubāmi ir laiks, kad jo īpaši jācenšas gādāt par savu veselību un spēcināt imunitāti. Bet cik lielā mērā imunitāti iespējams stiprināt un kādas metodes vislabāk izmantot? Par to stāsta imunologs Lauris Līcītis.
18.feb 2015
Tāpat kā visus iepriekšējos gadus, arī šogad valsts apmaksās vakcināciju pret ērču encefalītu tikai tiem bērniem, kuri dzīvo novados ar pēdējos piecos gados augstāko saslimstību ar šo infekcijas slimību. Galvenais iemesls ir pieejamie finanšu līdzekļi, atbilstoši kuriem kalkulē – cik bērnu vakcinēt.
23.apr 2014
Latvijā gada laikā 30-120 cilvēkiem tiek reģistrētas ar vakcināciju saistītas komplikācijas, kas ir ļoti zems rādītājs, ņemot vērā veikto pošu skaitu, šodien Eiropas Imunizācijas nedēļai veltītā pasākumā sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.