ASV cer līdz februāra beigām vakcinēt 100 miljonus cilvēku, kas ir aptuveni 40% no valsts pieaugušajiem iedzīvotājiem, trešdien paziņoja valdības pretkoronavīrusa vakcīnu programmas vadītājs Monsefs Slavi.
Vakcinācija varētu sākties tuvāko nedēļu laikā, kad tiks apstiprinātas "Pfizer" un "BioNTech" un "Moderna" izstrādātās vakcīnas.
Abām vakcīnām ir divas devas, no kurām otra jāievada pēc attiecīgi trim un četrām nedēļām.
"Starp decembra vidus un februāra beigām mums potenciāli būs vakcinēti 100 miljoni cilvēku," pavēstīja Slavi.
Vakcinācija aptvers riskam pakļautos iedzīvotājus, tostarp sirmgalvjus, medicīnas jomā strādājošos un ārkārtas dienestu darbiniekus.
Paplašinoties abu vakcīnu ražošanai, decembrī būs saražot 20 miljoni vakcīnu, 30 miljoni janvārī un 50 miljoni februārī.
Tas neietver citas vakcīnas, kuras izstrādā kompānija "Johnson & Johnson" un firma "AstraZeneca" sadarbībā ar Oksfordas Universitāti un kuras atrodas izstrādes pēdējos posmos.
Pateicoties Covid-19 vakcīnu ražošanai, Krievijā masveida vakcinācija pret koronavīrusu var sākties jau nākamnedēļ, trešdien pavēstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Tuvākajā laikā tiks saražoti aptuveni divi miljoni vakcīnas "Sputņik V" devu, līdz ar to būs iespējams veikt iedzīvotāju masveida vakcināciju, sanāksmē, kas videokonferences režīmā tika rīkota saistībā ar Aizsardzības ministrijas daudzfunkcionālo medicīnas centru atklāšanu, sacīja Putins.
Vispirms vakcinēti tiks ārsti un skolotāji, viņš piebilda.
"Ja jūs uzskatāt, ka mēs šim solim esam pienākuši pavisam klāt, tad es jūs lūgtu darbu organizēt tādā veidā, lai nākamās nedēļās beigās jūs uzsāktu masveida vakcināciju," sacīja Putins, vēršoties pie vicepremjeres Tatjanas Goļikovas.
Goļikova savukārt norādīja, ka jau ir veikts iespēju izvērtējums un "šobrīd tiek beigta secinājumu izdarīšana".
Vakcinācija būs brīvprātīga un bezmaksas, uzsvēra vicepremjere.
Krievijā masveida izplatīšanai tiek gatavotas divas vakcīnas - viena ir "Sputņik V", kas izstrādāta Gamaļejas centrā, bet otra ir centra "Vektor" izstrādātā "EpiVakKorona".
Vēl viena vakcīna, ko izstrādājis Čumakova centrs, ir sagatavošanas stadijā pirms klīnisko izmēģinājumu trešās fāzes.
Krievijas Veselības ministrija jau 27.novembrī pavēstīja, ka masveida vakcinācija pret Covid-19 vīrusu tiek plānota janvārī un februārī, bet riska grupu vakcinācija - jau sākot ar decembri.
Savukārt Lielbritānijas zāļu aģentūra atļāvusi ārkārtējā situācijā izmantot ASV farmācijas giganta "Pfizer" un Vācijas kompānijas "BioNTech" izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu, trešdien paziņojušas kompānijas.
Tas dos Lielbritānijai pieeju Covid-19 vakcīnām agrāk nekā Eiropas Savienībai (ES) un ASV.
"BioNTech" pavēstīja, ka jau sākta vakcīnu sūtīšana uz Lielbritāniju, un pauda cerību, ka vakcīnas izmantošana Lielbritānijā sāksies tuvākajās pāris dienās.
"Pfizer" un "BioNTech" ir vienojušās piegādāt kopumā 40 miljonus vakcīnu devu 2020. un 2021.gadā.
Kompānijas nodēvēja šo atļauju par izšķirošu zinātnisku pagrieziena punktu cīņā ar pandēmiju.
"Pfizer" un "BioNTech" Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi 95% efektīva.
Tikmēr Polija cer, ka varēs sākt iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 vīrusu februārī, trešdien sacīja premjerministrs Mateušs Moraveckis, norādot, ka vakcinācija būs bezmaksas.
Vakcīnā būs divas devas.
Valsts ar 38 miljoniem iedzīvotāju līdz šim pasūtījusi 45 miljonus Covid-19 vakcīnas devu, viņš norādīja.
Vakcinācijas procesā prioritāte būs veselības aizsardzības jomā strādājošajiem, pilsoņiem, kas sasniegusi 60 gadu slieksni, drošības struktūru personālam, aprūpes namu pacientiem.
Vakcinācija tiks veikta ģimenes ārstu praksēs, mobilajās vakcinācijas stacijās, kā arī Covid-19 slimnīcās.
Šomēnes tiks izvērsta informācijas kampaņa, lai iedrošinātu iedzīvotājus vakcinēties.
Vakcinācijas programma valstij izmaksās piecus līdz desmit miljardus zlotu (1,12-2,23 miljardus eiro).
Trešdien Polijā apstiprināto koronavīrusa gadījumu skaits pārsniedza miljonu, liecina Veselības ministrijas aplēses.
Trešdien Polijā tika reģistrēti 13 800 jaunu koronavīrusa gadījumu, kā arī vairāk nekā 600 ar Covid-19 saistītu nāves gadījumu.
Kopš pandēmijas sākuma ar Cocid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Polijā pārsniedzis 18 200.
Aktīvo Covid-19 gadījumu skaits šobrīd pārsniedz 370 000.