Katrs ceturtais jeb 25 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējos sešos mēnešos nav veidojuši nekādus naudas uzkrājumus, liecina pētījumu aģentūras “ pēc “ Latvija” pasūtījuma veiktās aptaujas dati.
Norvēģijas valdība otrdien parakstīja vienošanos par graudu uzkrāšanu, norādot, ka šādu nepieciešamību ir radījusi COVID-19 pandēmija, karš Eiropā un klimata pārmaiņas.
Latvijā 31% iedzīvotāju pensijas uzkrājumam mēnesī var atvēlēt līdz 50 eiro, aģentūrai LETA pavēstīja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas datiem.
Pašreizējā ekonomiskajā situācijā savu bērnu nākotnei iekrājumus nevar atļauties veidot 35 % vecāku Latvijā, kamēr teju katrs desmitais inflācijas dēļ uzkrājuma veidošanu bērniem pagaidām ir atlicis, noskaidrots bankas Citadele jūlijā veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā.
Iedzīvotāju iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" ir savākti vairāk nekā nepieciešamie 10 000 parakstu par pensijas otrā līmeņa uzkrājuma brīvprātīgu izņemšanu.
Vairums Baltijas valstu iedzīvotāji ir vienisprātis, ka papildu uzkrājumu pensijai ir jāsāk veidot jau vecumā no 18 līdz 24 gadiem, liecina Luminor veiktā aptauja Baltijas valstīs.
Jau gadiem tiek runāts par dažādiem pensiju līmeņiem un to priekšrocībām, tomēr joprojām sabiedrībā pastāv maldinoši pieņēmumi par uzkrājumu veidošanu un to pozitīvo pienesumu nākotnē. Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par iespējām nodrošināt sev labklājīgas vecumdienas, Luminor pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska atspēko četrus biežākos mītus par pensiju uzkrājumiem.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien konceptuāli atbalstīja pieeju, kas paredz cilvēkam izvēles tiesības, ko darīt ar uzkrāto valsts fondēto pensiju shēmas jeb 2.pensijas līmeņa kapitālu viņa nāves gadījumā.
Kā rāda Swedbank veiktais pētījums par iedzīvotāju ieguldījumu plāniem, kā labāko naudas ieguldīšanas veidu nemainīgi jau otro gadu pēc kārtas iedzīvotāji norāda nekustamā īpašuma iegādi (47%). Tam seko brīvo finanšu līdzekļu ieguldīšana zeltā (24%). Taču realitātē iedzīvotāji biežāk izvēlas ieguldījumus dažādos finanšu instrumentos, no kuriem par labāko izvēli atzīts pensijas 3.līmenis (atbildi norādījuši 18% aptaujāto), kā arī uzkrājošās apdrošināšanas risinājumi (17%).