Šodien, 2024. gada 19. decembrī, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Austrumu slimnīca) jau 21. reizi sadarbībā ar labdarības projektu “M-Help.com” uzņēma Krievijas uzsāktajā karā smagi cietušos Ukrainas karavīrus. Austrumu slimnīcas ārsti, kas ar ukraiņu ievainotajiem strādā vairāk nekā divus gadus, atzīst: ir mainījies ukraiņu karavīra profils, un būtiskākās izmaiņas saistītas ar šo cilvēku psihoemocionālo stāvokli. Ārsti arī uzsver: pie kara nevar un nedrīkst pierast!
Karš beidzas tikai tad, kad ļaunumam pretojas, otrdien pēc svecīšu nolikšanas pie Latvijas Okupācijas muzeja, pieminot bojāgājušos cīnītājus, kas aizstāvējuši Ukrainu Krievijas sāktajā karā, žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Latvijas veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) šodien tikās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Kucevolu, apliecinot nākamās palīdzības kravas nosūtīšanu Čerņihivas slimnīcām un turpmāku karavīru ārstēšanu un rehabilitāciju Latvijā, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā (NMPUK) nogādāto karā Ukrainā smagi cietušo skaits sasniedzis 200.
Arī šogad Latvija plāno palīdzēt ievainotajiem ukraiņu karavīriem, turpinot uzsākto sadarbību starp Latvijas un Ukrainas slimnīcām, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).
Šodien debatēs Saeimā deputāti Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK) un Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) pauda bažas, ka Latvijas pilsoņi, kas brīvprātīgi izšķirtos dienēt, piemēram, Ukrainas pusē, nākotnē varētu tikt krimināli sodīti. Citi parlamentārieši gan norādīja uz drošības institūciju iebildumiem noteikt regulējumu, kas neparedz sodu.