Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā Latvijā reģistrēti 24 246 Ukrainas civiliedzīvotāji, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
Kopš iebrukuma Ukrainā Krievijas tēls kļuvis toksisks. Virkne Latvijā reģistrētu uzņēmumu pēdējo divu mēnešu laikā steiguši tikt vaļā no Krievijas ēnas, nomainot ar to saistītās amatpersonas un īpašniekus, vai arī gluži vienkārši – šo īpašnieku un amatpersonu pilsonību, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Pēc atkāpšanās no Kijivas un pārgrupēšanās, Krievija sākusi 2. fāzi karadarbībai Ukrainā. Tagad tā cenšas sagrābt vairāk zemju Ukrainas austrumos un salauzt pretestību Mariupolē, bet vienlaikus apšaudījusi Odesu un grib sarīkot pseidoreferendumu Hersonā. Taču līdz šim nevienā no frontēm Krievija nav guvusi panākumus, ar ko palielīties. Kā norāda daudzi militārie analītiķi, krievu armijai trūkst pieredzes un nodrošinājuma tik liela mēroga karam, ko labi parādīja jau pirmās kara nedēļas. Krievijas armijas kļūdas un pastrādātie kara noziegumi dzirdami pārtvertajās krievu telefonsarunās, kuras klausījies LTV raidījums “de facto”.
Ukrainas Aizsardzības ministrija pirms mēneša publiskoja vairāku simtu Krievijas spiegu vārdus. Divi no viņiem pirms dažiem gadiem Latvijā uzdevušies par Krievijas armijas apakšpulkvežiem un apmeklējuši mūsu militāros objektus. Viņi te bija ieradušies EDSO vizītēs, kas domātas, lai valstis veicinātu savstarpēju uzticību, ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga".
96 gadus vecā ukrainiete Anastasija Guleja devusies bēgļu gaitās uz Vāciju. Sirmgalve atzīst, ka savā garajā mūžā ir piedzīvojusi nevienu vien baisu situāciju, ziņo "Zenger".
Eiropas Savienības (ES) politiskajai vadībai ir politisks un morāls pienākums Ukrainai piešķirt bloka kandidātvalsts statusu, intervijā aģentūrai LETA teica Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Dace Melbārde (NA).
Krievu aktieris un modelis Žans Mišels Ščerbaks kanālam CNN skaidroja, kāpēc Krievijas mediji spēj tik ļoti ietekmēt iedzīvotājus, ka viņi netic ziņām no ārzemēm.
Eiropas Savienības (ES) sankciju arsenāls pret Krieviju un Baltkrieviju nav izsmelts, norādīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Dace Melbārde (NA), uzsverot, ka sankcijas būtu vēl vairāk jāpastiprina.
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ziedojuši Ukrainai vai Ukrainas bēgļu atbalstam 45% Latvijas iedzīvotāju, rāda jaunākie SKDS aptaujas dati pēc Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasūtījuma.
Krievu aktieris un modelis Žans Mišels Ščerbaks, kuram esot daudz draugu Ukrainā, kanālam CNN atbildēja, kādas līdz šim bijušas krievu un ukraiņu attiecības.
Kijivas apgabalā Bučā tiek pabeigta Krievijas okupācijas laikā nogalināto un mirušo cilvēku līķu savākšana un ekshumācija, un līdz šim atrasti 412 līķi, pavēstīja Bučas mērs Anatolijs Fedorčuks.
Saskaņā ar IKT pakalpojumu sniedzēja "Bite" veikto aptauju, 34% jeb vairāk nekā trešajai daļai iedzīvotāju nav pietiekamu zināšanu, kā iekļaut ukraiņu bēgļu bērnus sabiedrībā.
Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju un prezidentu apbrīno visā pasaulē. Vai citas Eiropas tautas spētu sekot ukraiņu piemēram? Kā ar mums pašiem? Vai atbalsts Ukrainai ir pietiekams? Vai pasaules vadošo politiķu attieksme pret karu ir adekvāta?
Krievijas plāni ieņemt Ukrainas dienvidus, lai iegūtu piekļuvi Moldovas robežai, liecina, ka iebrukums Ukrainā ir tikai sākums, bet turpmāk Krievija grib sagrābt citas valstis, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
12 gadus vecais Gabriels Klārks no Lielbritānijas ir īsts varonis. Viņa veidotā koka bļodiņa Ukrainas karoga krāsās savākusi iespaidīgu naudas summu Ukrainas bērniem, ziņo "People".
Rīgā, Kronvalda parkā, mēģināts bojāt Ukrainas atbalstam izliktos objektus vai karogus, tomēr pret ukraiņiem vērsto nodarījumu ir maz - visbiežāk konstatētas tieši viņiem piederošo automašīnu bojāšana vai numurzīmju zādzības, informē Valsts policija.
Ukrainas IT uzņēmuma "TransInvestService" izpilddirektors, uzņēmējs Andrejs Stavnicers raidījumam "Good Morning Britain" atzinis, ka lūdzis Ukrainas militārpersonām iznīcināt viņa savrupmāju, kad uzzinājis, ka tur atrodas Krievijas karaspēks, vēsta "People".
Patlaban Valsts drošības dienesta (VDD) izmeklētajos kriminālprocesos saistībā ar darbībām, ar kurām pausts atbalsts Krievijas agresijai pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem, figurē kopumā 17 personas.