SIA “Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv” uzdeva jautājumus Rīgas
valstspilsētas pašvaldības ierēdņiem, kur vest klaiņojošus suņus svētku laikā, jo, kā zināms, gadu mijas uguņošana ļoti biedē dzīvniekus.
Publicējam Rīgas valstspilsētas pašvaldības Mājokļu un vides departamenta atbildes uz jautājumiem par rīcību ar klaiņojošiem un savvaļas dzīvniekiem. Šī informācija ir ārkārtīgi svarīga tiem, kuri gatavi palīdzēt dzīvniekiem.
Valsts svētkos uguņošanu varēs vērot Ventspilī, Jūrmalā un Ogrē, citviet būs skatāmi multimediju priekšnesumi, liecina informācija pašvaldību mājaslapās.
Gadumijā Ogres novadā atļaus uguņošanu tikai pusnaktī pēc Latvijas laika. Krāšņa svētku uguņošana notiks Ventspilī, tradicionāli pēc Ventspils laika – pulksten 00.33.44. Rīgā jauno gadu sagaidīs sešos pilsētas laukumos.
Attiecībā uz ideju turpmāk gadu mijā ļaut šaut uguņošanu tikai no 31. decembra plkst. 23.45 līdz pusvieniem naktī, bet citā laikā – tikai ar īpašu pašvaldības atļauju, Latvijas iedzīvotāju viedoklis nav viennozīmīgs, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
Nepilnus divus gadus vecā Džeka Rasela terjera šķirnes kucīte Latte divas aukstas Ziemassvētku naktis viņa bija prom no mājām. Viena pati, bet šis būs stāsts ar laimīgām beigām, vēsta liepajniekiem.lv
Šodien plkst.12 notiks Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde, kurā paredzēts vērtēt vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu par liegumu pašvaldībām tērēt naudu svētku uguņošanai.
Ievērojot ugunsdrošības nosacījumus, šodien un piektdien privātpersonas savu privātmāju teritorijā drīkstēs uguņot jebkurā laikā, bet pilsētās pie daudzdzīvokļu mājām privātpersonām individuāli atļauts uguņot tikai līdz plkst.22, skaidroja Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.
Gada nogalē ikkatrs cenšas radīt īpašu svētku atmosfēru, rotājot māju un aizdedzot svētku ugunis. Taču nereti svētki izvēršas citādi, nekā plānots, jo netiek ievēroti ugunsdrošības noteikumi. Gjensidige Latvija atgādina - atklātu uguni nedrīkst atstāt bez uzraudzības, bet svētku uguņošana ir rūpīgi jāplāno un jāveic ar lielu piesardzību.
Ārkārtējās situācijas laikā būs aizliegts pulcēties un rīkot uguņošanu, paredz trešdien Ministru kabinetā atbalstītie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.
Tuvojoties gadu mijas svētkiem, pašvaldībām ir aizliegts rīkot uguņošanas, otrdien pēc Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdes paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
Jaunais gads atnācis un to esam sagaidījuši kā vien protam – starp draugiem, ģimeni, dodoties uz karnevāliem vai pilsētās kopā ar līdzcilvēkiem skatoties svētku uguņošanu. Tieši uguņošana, kas šķiet tik neatņemama gadumijas svinību sastāvdaļā, nonākusi diskusiju krustugunīs – vai tā vispār ir nepieciešama?
Francijas valsts svētki – Bastīlijas ieņemšanas diena – saistās ar notikumiem Parīzē 1789. gada 14. jūlijā. Šai dienā sacēlušies parīzieši ieņēma Bastīliju – viduslaiku cietoksni. Tas bija izšķirošais grūdiens Lielās Franču revolūcijas procesam.
Jauno gadu mēs parasti sagaidām ar salūtu. Krāšņās liesmu spēles bieži var vērot ne tikai Daugavmalā, bet arī no dzīvojamo māju logiem un balkoniem. LV portāls skaidro,kas būtu jāzina gan pirotehnikas lietotājiem, gan uguņošanas vērotājiem.
Patlaban atbildību par haosu, kas radās, cilvēkiem izklīstot pēc 18.novembra uguņošanas 11.novembra krastmalā, neuzņemas ne Rīgas dome, ne Latvijas valsts simtgades birojs, norādot, ka situācijas izvērtēšanu veiks līdz gada beigām.