Tūrisms

8.mai 2020
Ceļojumi Baltijas valstīs jau līdz šim bijuši pieprasīt, bet līdz ar valdības lēmumu atļaut tūrisma pakalpojumus ceļošanai Baltijas valstīs Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija prognozē, ka tie varētu kļūt vēl pieprasītāki.
8.mai 2020
Starptautiskajā lidostā "Rīga" šogad pirmajos četros mēnešos apkalpoti 1,254 miljoni pasažieru, kas ir par 39,6% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina lidostas publiskotā informācija.
6.mai 2020
Ekonomikas ministrija (EM) rosina no valsts budžeta segt tūrisma operatoru tiešās izmaksas 700 000 eiro apmērā, informēja ministrijā.
photo_camera
1.mai 2020
Pasaulē ir neskaitāmas skaistas vietas, un daudzas no tām iekļautas populāros ceļvežos, kuri apgalvo, ka ja ne visas, tad daļa no tām noteikti jāredz dzīves laikā. Arī Latvijā ir daudz skaistu vietu, un šoreiz izvēlamies desmit, kuras latvietim savas dzīves laikā būtu vērts apskatīt.
30.apr 2020
Ekonomikas ministrija (EM) aicinās Finanšu ministriju un valdību vērtēt vairākus atbalsta pasākumus tūrisma nozares komersantiem, tostarp ieviest samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā ēdināšanas un tūristu mītņu sektoriem, pēc ceturtdien notikušās ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV) tikšanās ar tūrisma nozares pārstāvjiem informēja EM.
photo_camera
24.apr 2020
Dzimtās zemes apceļošana, visticamāk, būs viens no šīs vasaras galvenajiem vadmotīviem tiem, kas vispār grib izkustēties ārpus mājas, redzēt un uzzināt kaut ko jaunu. Neatkarīgā aicina atcerēties, ka ne tikai došanās uz labiekārtotām meža takām ir vērtīgs risinājums brīvdienu aktīvai pavadīšanai svaigā gaisā, jo Latvijā ir gana daudz skaistu un interesantu vietu, lai nebūtu jādrūzmējas uz kādas populāras, bet šauras un cilvēka ierīkotas laipas.
19.apr 2020
Viļakas patriotes Santas Komanes galva ir pilna radošu ideju, kuras viņa nolēmusi īstenot tieši dzimtajā Viļakas novadā, lai arī viņa tās varētu piepildīt jebkur citur pasaulē, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
photo_camera
17.apr 2020
Uz jautājumu – kas ir tas, ar ko Āfrika pievelk – iepriekšējā rakstā atbildēju: cilvēki, daba un saskarsme ar gluži atšķirīgu civilizāciju. Taču būsim objektīvi. Vairākums uz Āfriku brauc vienreizējās dabas dēļ. Vārds «vienreizējs» šeit jāsaprot burtiski, jo nekur citur pasaulē nav tāda savvaļas dzīvnieku daudzveidība un skaits.
13.apr 2020
Ārsts un politiķis Mārtiņš Šics pirms baisās koronavīrusa izplatības paspēja apceļot Senegālu un Gambiju, kas atrodas Āfrikas austrumos.
9.apr 2020
Svaigs gaiss un fiziskas aktivitātes ir organisma pamatvajadzības, un mediķi nenogurstoši atgādina, ka aktivitātes svaigā gaisā ir vitāli nepieciešamas arī laikā, kad sabiedrība tiek aicināta ievērot Covid-19 piesardzības pasākumus. Nepilsētniekiem ar būšanu dabā problēmām nevajadzētu būt, bet pilsētniekiem, jo īpaši rīdziniekiem, došanās pie dabas jau izrādījusies problemātiska, tomēr ne neiespējama.
photo_camera
3.apr 2020
Ekvatoriālajā Āfrikā esmu bijis vairākkārt un bieži dzirdējis neizpratnes pilnus jautājumus – nu ko tu tajā Āfrikā esi pazaudējis? Tur taču tāda nabadzība, netīrība un haoss. Slimības, čūskas un skorpioni. Taču nezinu nevienu, kurš pēc brauciena uz Āfriku paliktu neapmierināts. Vairākums Āfriku iemīl un vēlas uz turieni aizbraukt vēlreiz. Kas tad ir tas, ar ko Āfrika pievelk?
30.mar 2020
Optimistiskākajā gadījumā ceļojumus pa Latviju iedzīvotāji varēs atsākt vasarā, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" prognozēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
photo_camera
27.mar 2020
Sākšu ar atrunu. Februārī, kad nedēļas nogalē lidoju uz Angliju, nekādu karantīnu vai ceļojumu ierobežojumu vēl nebija. Mediji gan kaut ko rakstīja par Covid-19 Uhaņā, par Eiropu, tomēr par Angliju nekādu brīdinošu ziņu vēl nebija. Nešķita, ka briti to uztvertu nopietni. Tāpat kā mēs. Vīruss nebiedēja, drīzāk māca ziņkārība, kāda gan izskatās jocīgiem ļautiņiem piebāztā sala dažas dienas pēc tam, kad tās valdība bija lepni paziņojusi, ka viņi vairs nav Eiropas Savienībā.
photo_camera
20.mar 2020
Portugāles galvaspilsētā Lisabonā man izdevās pabūt pāris dienas pagājušā gada oktobrī – krietnu laiku pirms pasauli sāka plosīt koronavīruss. Šobrīd Portugāle Covid-19 izplatības dēļ ir pilnībā slēgusi sauszemes robežu ar Spāniju. Lisabonas lidosta gan pagaidām vēl darbojas.
18.mar 2020
Lai mazinātu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīzes sekas un nodrošinātu atbalstu tūrisma nozarei, Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) ir izveidojis Krīzes vadības padomi un sācis darbu pie tūrisma nozares atjaunošanas plāna, informēja RTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.
15.mar 2020
Reiz Zilākalnā 1960.gadā uzbūvētais ūdenstornis nodrošināja ūdensapgādi ciema iedzīvotājiem un uzņēmumiem, taču 21.gadsimta sākumā apklusa, pacietīgi gaidot kādu, kas tam piešķirs jaunu elpu, lai tajā atkal mājotu dzīvība. Mūsdienās, kad arvien populārāks kļūst industriālais mantojums, Zilākalna ūdenstornis vēris durvis apmeklētājiem jaunā veidolā kā kultūrvēstures un apmeklētāju centrs - ZTornis.
13.mar 2020
Koronavīrusa pandēmijas seku dēļ globālā tūrisma nozare šogad var piedzīvot 25% lejupslīdi, tādējādi apdraudot līdz pat 50 miljoniem darbavietu, piektdien prognozē Pasaules Ceļojumu un tūrisma padome (WTTC).
photo_camera
13.mar 2020
Tāpat vien aizbraukt uzmest aci tuvējo kaimiņvalstu muižām un pilīm var, ja sanāk piestāt uz mirkli garāmbraucot. Tomēr Lietuvā muižu un piļu saimnieki savus īpašumus ir sakārtojuši un iekārtojuši tūristiem interesantus, tāpēc ar mirklīgu apstāšanos par tiem papriecāties nevarēs. Aukštaitijā vien ir aplūkojamas vairākas izcilas muižas un pilis.
12.mar 2020
Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ietekmē tūrisma nozarē vērojams kritums jau par 90%, atsaucoties uz nozares pārstāvju ziņoto, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
9.mar 2020
PTO lēš, ka tūristu skaits pasaulē šogad saruks par 1%-3%, nevis pieaugs par 3%-4%, kā tika prognozēts iepriekš. Tādējādi tūrisma nozare ieņēmumos zaudēs aptuveni 30-50 miljardus dolāru (29-45 miljardus eiro). "Sākotnējās aplēses liecina, ka Āzijas un Klusā okeāna reģions būs vissmagāk ietekmētais, tūristu skaitam samazinoties par aptuveni 9%-12%," norāda PTO. Organizācija skaidro, ka koronavīrusa izplatības dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi un lidojumu atcelšana būtiski samazinājusi ceļošanas pakalpojumu piedāvājumu, kamēr vienlaikus samazinās arī pieprasījums. PTO aicina valstis īstenot tūrisma nozares atbalstam paredzētus finanšu un politiskos pasākumus. Kā ziņots, starptautisko tūristu skaits pasaulē pērn pieauga par 4%, kas bija vājākā izaugsme kopš 2016.gada, ņemot vērā globālās ekonomikas atdzišanu, ģeopolitiskos saspīlējumus un neskaidrību par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.