Lēcieni uz galvas ūdenī ir vieni no biežāk sastopamajiem mugurkaula trauma cēloņiem jauniem cilvēkiem, uzsver traumatologs, ortopēds un mugurkaula ķirurgs Aleksejs Repņikovs.
Iestājoties siltajam vasaras laikam, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) ievērojami pieaudzis traumu skaits, informē TOS sabiedrisko attiecību konsultante Dagnija Dižbite-Svarinska.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) katru vasaras mēnesi nonāk ap 100 bērnu ar traumām, kas gūtas, lēkājot pa batutu, pirmdien Latvijas Radio sacīja slimnīcas virsārste Renāte Snipe.
Ekstremāli laika apstākļi rada ekstremālas situācijas uz ielām un pēc tam arī slimnīcās. Kādai pacientei ar lauztu plaukstas locītavu līdz rentgena veikšanai nācās gaidīt deviņas stundas. Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā skaidroja – pacientu skaits palielinājies četras vai pat piecas reizes, vēsta lsm.lv.
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) ļoti būtiski palielinājies pacientu skaits, kuri traumas guvuši, paslīdot uz slidenajām ielām, un arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) slimnīcās nogādājis vairāk šādu pacientu nekā ikdienā.
Sportiskas aktivitātes, pastaigas pa meža takām, dārza un mājas darbi un aktīvas rotaļas ar bērniem - šīs patīkamās un aizraujošās nodarbes dažkārt var būt iemesls locītavu traumai vai kaulu lūzumam.
Ikdienā nevaram iztikt ne bez elektrības, ne bez ūdens. Diemžēl šo divu elementu savienojums var būt ļoti bīstams, un to apliecina šādos apstākļos gūtās elektrotraumas.
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) ārsti aicina sabiedrību garajās Jāņu brīvdienās atbildīgi izturēties pret savu drošību, nebūt pārgalvīgiem un būt piesardzīgiem ar alkohola lietošanu.
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Andris Džeriņš, viesojoties kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Cilvēks.Ceļš.Drošība", pastāstīja, kādas ir biežākās traumas, krītot no elektroskrejriteņa.
Arī šogad, tāpat kā katru gadu, svētku brīvdienās varētu būt vērojams līdz pat 50% traumu pieaugums, no kurām daļa gūtas reibuma stāvoklī, informēja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS).
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule, viesojoties kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Cilvēks. Ceļš. Drošība", runājusi par traumām, kuras visbiežāk tiek gūtas Līgo svētkos.
Līdz ar skolēnu vasaras brīvlaika sākšanos vecākiem vajadzētu nopietni atgādināt atvasēm par drošību uz ielas, rotaļu laukumā un pie ūdenskrātuvēm, kā arī pirmajās brīvajās nedēļās vairāk uzmanīt bērnus. Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) dati apstiprina mediķu novērojumu, ka tieši vasarā traumu skaits bērnu vidū ievērojami pieaug un tās ir salīdzinoši smagas.
No dažiem simtiem līdz pat 20 000 eiro - tik dārgi var izmaksāt sadzīviskā ceļā, sportojot vai citādi iegūta trauma, liecina AAS BALTA (PZU grupa) statistika.
Šī gada ziema paliks atmiņā ne tikai ar skaisto sniegu un salu, bet arī lielo bērnu traumu skaitu. Smagākās traumas šogad gūtas, vizinoties no kalna ar dažādiem piepūšamiem objektiem, stāsta mediķi.
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) ārsti ir novērojuši, ka kopš rudens mēnešiem patlaban dažādu traumu skaits ir pieaudzis pat par 80%, un kopš decembra mēneša - par 50%, pavēstīja slimnīcas Uzņemšanas nodaļas vadītājs, traumatologs un ortopēds Guntis Naglis.
Lai arī dzimstība un jaundzimušo skaits valstī samazinās, bērnu traumatisms pieaug, jo šīs vasaras trīs mēnešos reģistrēts par aptuveni 700 traumām vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, trešdien medijiem pavēstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste Renāte Snipe.