Kāds vīrietis šonedēļ smagā alkohola reibumā, ar zagtu auto bēgot no policijas, avarējis un "nopelnījis" piecus kriminālprocesus, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.
Paaugstināts autovadītāju nogurums ir būtisks risks ceļu satiksmes drošībai, īpaši tad, ja autovadītājs neapzinās, ka teju var iemigt. Transportlīdzekļa vadīšanu šādā stāvoklī, no drošības viedokļa raugoties, var pielīdzināt braukšanai alkohola reibumā – vadītāja reakcija kļūst novēlota vai, iemigšanas gadījumā, pazūd pavisam.
AS "Rīgas sanitārā transporta autobāze" (RSTA), kura autoparku izmanto neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, tiesājas pret savu darbinieku - ātrās palīdzības šoferi -, cenšoties no viņa piedzīt gandrīz 4000 eiro par avārijā sadauzītu ātrās palīdzības automašīnu, šovakar vēsta telekompānijas TV3 raidījums "Nekā personīga".
Modra Druviņa visa līdzšinējā darba pieredze saistīta ar lielāku un mazāku spēkratu vadīšanu. «Man tēvs ir allaž sacījis, lai dzīvē daru tikai to, kas patīk, un šofera profesija mani patiesi aizrauj. Nemainīgi. Gadu gaitā gan mainījusies kopējā sabiedrības attieksme: agrāk šofera profesija bija prestiža un respektabla.» Modrim šķiet, ka mūsdienās šofera vārds vairs nenes tādu nozīmi, kāda tā bija agrāk, bet tas esot saprotams – paaudžu maiņa, citas vērtības.
Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotie dati liecina, ka ik gadu Latvijā palielinās sieviešu - autovadītāju skaits un pašlaik to ir 40% no visiem šoferīšiem.
Katrs ceturtais autovadītājs regulāri pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas "Ātrums. Nāvīgi viltīgs. Esi gudrāks!" laikā veiktā autovadītāju aptauja.