21. martā - par godu Liepājas dzimšanas dienai - Jūrmalas parkā būs iespēja slidot slidotavā, kas ir vienīgā sintētiskā ledus slidotava, kas šobrīd darbojas Latvijā.
Lai uz aizsalušām ūdenskrātuvēm varētu droši slidot un, piemēram, spēlēt hokeju, nepieciešams vismaz 25 centimetrus biezs ledus, bet patlaban ledus kārta Latvijā ir tikai piecus līdz septiņus centimetrus bieza, turklāt daudzviet tā var būt arī plānāka, brīdina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Bauskas pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Mičulis atklāj, ka iepriekšējos gados ledus laukuma izveidošana un uzturēšana (laukumā pie skeitparka) pašvaldībai izmaksāja no 800 līdz 1200 latu, vēsta "bauskasdzive.lv".
Rīgā, līdzās Rātsnamam darbu sākusi ilgi gaidītā pašvaldības atbalstīta slidotava, kurā ik viens ziemas aktivitāšu cienītājs var slidot bez maksas. Jāatgādina, ka šogad tā ir vienīgā publiskā slidotava vecpilsētā, kā arī Rīgas centrā un vienīgā slidotava, kur, līdzņemot slidas, var slidot bez maksas.
Lai dotu iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem baudīt ziemas priekus un aktīvi atpūsties svaigā gaisā, līdz ar sniegu un salu Rīgā darbību sākušas publiskās slidotavas un slēpošanas trases, informēja Rīgas pašvaldībā.
Šoziem Rīgā būs daudz mazāk publisko slidotavu, nekā tas bija pēdējos gados.
Pašlaik Rīgas pašvaldībā neesot saņemti priekšlikumi slidotavu izveidošanai, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamentā.
Novembra sākumā Londonas Dabas un Vēstures muzeja (The Natural History Museum) dīķis pārvērtīsies par slidotavu, bet apkārt esošajos kokos tiks iekārti 76 tūkstoši lampiņu.