Krievijas Hakasijas Republikā, Sibīrijā, izdevies apdzēst visus meža ugunsgrēkus, kuros nodegušas vairāk nekā 1000 māju un gājuši bojā vairāki cilvēki, pirmdien vēsta mediji.
Singls "Dieviņš" seko jau izdotajām dziesmām "Medus pods" un "Pašā ielas galā". Trešais singls ir balstīts uz leģendārā latviešu aktiera Ēvalda Valtera bērnības atmiņu ainu, kas aprakstīta Harija Liepiņa un Mudītes Šneideres grāmatā "Ēvalds Valters. Liepājas līkais velns". Dziesmas galvenais motīvs ir līdzsvarots un harmonisks dzīves ritējums.
Šī dziesma jau ir ieguvusi klausītāju atsaucību albuma "Sibīrija" svinēšanas koncertos. Vārdu autors dziesmai ir Ingus Bērziņš, bet mūzikas autors - pats dziedātājs. Ierakstā piedalījušies ģitārists Mārcis Auziņš, basists Toms Poišs un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.
«Mans nodarījums izdarīts laikā no 1945. g. līdz 1947. g. ieskaitot un pastāv iekš tam, ka esmu atstāstījis dažas anekdotes, kuras apvaino padomju valsts varu,» kasācijas sūdzībā tiesai 1948. gada 29. janvārī no «cietuma Nr. 1 Rīgā» rakstīja desmit gadu sodu saņēmušais Kārlis Štālmanis. Turpinājumā viņu nošāva, viņa sievu un meitu izsūtīja uz Sibīriju 1949. gada martā.
It kā tik nepiemērotajā melnajā piektdienā, tas ir, 13. datumā, koncertzālē „Palladium” savu septiņu dienu uzstāšanās ciklu sāk Dons – dziedātājam gan nav iemesla būt māņticīgam, jo, kā zināms, vismaz pašlaik viņam veicas visos datumos un jebkurā laikā.
Krievijas un Francijas zinātnieki Čukotas autonomajā apvidū, Sibīrijā, atklājuši aptuveni 30 gadus vecu vīrusu, kas eksistējis, kad vēl uz zemes dzīvojuši mamuti un zobenzobu tīģeri, vēsta interneta ziņu portāls cnn.com.
23.maijā Korkas izstāžu centrā Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā Pēteris Kārlis Elferts atklāja izstādi „Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss”.
"Latvijas iedzīvotāji, kuri tika izsūtīti no Latvijas 1949. gada 25. martā, glabā smagas un nepārvaramas atmiņas, taču no viņu puses netiek pausts ne naids, ne atriebības vēlme, viņi ir izgājuši smagu skolu, bet saprot cilvēcības īsto vērtību," uzrunā pie Brīvības pieminekļa šodien sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Ādolfam Rubiķim šogad aprit 75 gadi. Pirms vairāk nekā sešdesmit gadiem, 25. martā, viņš kopā ar visu ģimeni tika izsūtīts uz Omskas apgabala Taras rajonu.
Trešdien, 2011.gada 14.decembrī plkst.16:00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā (Raiņa bulvārī 19, Rīgā) notiks Agritas Ozolas un Ritvara Jansona grāmatas "Sibīrijas vēstules uz bērza tāss. Cilvēks padomju represiju sistēmā. 1941-1956" atvēršana. Grāmatas autori sagatavojuši plašu pētījumu par Sibīrijas vēstuļu uz bērza tāss autoru un adresātu likteņiem vēsturisko notikumu kontekstā.
Sestdien, 27. augustā pulksten 10.30 Siguldā pie piemiņas akmens „Lielā stēla” notiks mākslinieka Gunta Pandera veidotā, 300 kg smagā piemiņas akmens pavadīšana uz Sibīriju.