Iedzīvotāji attālajā Sahas reģionā Krievijas Sibīrijas tundrā, agrā 4. decembra rīta stundā pamanīja uguns lodi, kas svilpoja debesīs. Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA) paziņoja, ka tas bija asteroīds ar diametru aptuveni 70 centimetri un tas sadega, saskaroties ar Zemes atmosfēru.
Pirmo reizi vēsturē ir izpētītas sasaluša zobenzobu tīģera atliekas, kuras, domājams, ir aptuveni 31 800 gadus vecas, atsaucoties uz pētījumu, vēsta “Sky News”.
Pirms desmit gadiem Krievijas Arktikā parādījās noslēpumains krāteris - tas bija milzīgs, robains caurums, ko ieskāva milzīgi augsnes un ledus gabali. Kopš 2014. gada ir pārādījušies vēl vairāk nekā 20 šādi krāteri Sibīrijas ziemeļrietumu pussalās, no kurām jaunākais tika atklāts augustā. Kā tie radušies? Skaidro “CNN”.
Atbrīvotais gulaga disidents Vladimirs Kara-Murza un viņa sieva Jevgēņija stāsta par Sibīrijas cietumā pavadīto laiku un to, kāpēc patiesība par Krieviju agrāk vai vēlāk nāks gaismā. Ar stāstu dalās “The Guardian”.
Saeimas namā atklāta Jēkabpils Vēstures muzeja izstāde “Mēs atgriezāmies”. Izstāde ir veltījums tiem, kuri, pārdzīvojuši ciešanas izsūtījumā, atgriezās dzimtenē. Visi fotoportretos redzamie cilvēki apcietināšanas brīdī bija vēl bērni vai ir piedzimuši izsūtījuma laikā Sibīrijā. Katram ir savs atmiņu stāsts un arī stāsts par kādu īpašu priekšmetu, kas atgādina par dzīvi svešumā vai tiek glabāts skaudro gadu piemiņai
Milzīgais Batagaikas krāteris Sibīrijā aprij zemes virsmu, izplešoties ar ātrumu 35 miljoni kubikmetru gadā, liecina nesen veikts pētījums, raksta "postimees.ee".
Krievijas varasiestādes otrdien sākušas evakuēt cilvēkus no pilsētām un ciematiem Sibīrijas rietumos, kurus apdraud postošie plūdi, kas pārņēmuši šo reģionu un kaimiņos esošo Kazahstānu.
Urālos, Volgas apkvatorijā un Sibīrijas rietumos applūdušas vairāk nekā 10 400 dzīvojamās mājas un ārkārtas situāciju dienesti evakuē cilvēkus, kurus apdraud ūdens līmeņa celšanās upēs, pirmdien paziņoja Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija.
Latvijā šodien piemin komunistiskā režīma politisko represiju un deportāciju 80.gadadienu, tādējādi godinot aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju.
Krievijas daba nebeidz pārsteigt – šeit atrodami teju visi derīgie izrakteņi un vienlaikus arī daudzi reti un aizsargājami dzīvnieki. Mežonīgajos un pat skarbajos apstākļos šīm radībām jācīnās par izdzīvošanu ne vien klimata, bet arī malumedniecības dēļ.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins licis valsts bruņotajiem spēkiem iesaistīties plašo Sibīrijas meža ugunsgrēku dzēšanas operācijās, trešdien pavēstīja Kremļa preses dienests.
Novosibirskā daudzi pašbilžu tīkotāji dodas pie spilgti zila ezera, kas tiek dēvēts par "Sibīrijas Maldivu salām", lai gan sava ūdens krāsu tas ieguvis ķīmiskā piesārņojuma dēļ.
Pie ezera skaistas fotogrāfijas tīko iegūt gan pieticīgi ģērbtas fotoapmaiņas vietnes "Instagram" lietotājas, gan jaunlaulātie.
Ezers savu spilgti zilo krāsu ieguvis ķīmiskas reakcijas rezultātā, jo ezerā no netālu esošās spēkstacijas ieplūduši toksisku atkritumu elementi.
Vides aktīvisti iesaka cilvēkiem nesaskarties ar ūdeni. Arī spēkstacijas pārstāvji saka, ka tehniski ūdens nav indīgs, tomēr labāk cilvēkiem būtu atturēties no saskarsmes ar to.
"Hotel Roma" vadītāja un bijusī ministre Linda Mūrniece sociālajā tīklā Facebook atklājusi, kāds ir viņas radinieku izsūtīšanas stāsts un, ka pie viņas atrodas vecmammas koferis, kurā glabājas vēstules no Sibīrijas.