Ir teiciens, ka Latvijas iedzīvotāju nacionālais sporta veids ir sēņu lasīšana. Kādā septembra sestdienas rītā Tugarinovu ģimene no Rīgas nolēma, kā katru gadu, “pasportot” un doties lasīt sēnes uz Garkalnes mežiem, taču, pēc laiskās pastaigas atgriežoties, viņus gaidīja nepatīkams pārsteigums – soda kvīts, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Kādas 80 gadus vecas sievietes spītība Siguldas pusē maksāja visai dārgi gan operatīvo dienestu brigādēm, gan viņas ģimenes locekļiem. Pensionāre aptuveni 24 stundas viena pati pavadīja mežā, taču nenāca ārā, par spīti apjomīgajai glābšanas operācijai, vēsta "Degpunktā".
Militārā policija atgādina, ka bruņoto spēku poligoni nav paredzēti sēņošanai, jo tās ir paaugstinātas bīstamības teritorijas, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.
Latvijas Mikologu biedrība ir sabiedriska organizācija, kas cieši sadarbojas ar Latvijas Nacionālo dabas muzeju, jo tās darbības virzieni pārklājas ar dabas muzeja mērķiem un uzdevumiem. Mikologu biedrības uzdevumi ir pētīt Latvijas sēnes un ķērpjus, atbalstīt to saglabāšanu; apvienot Latvijas interesentus neatkarīgi no viņu profesionālā statusa sēņu un ķērpju izpētei un aizsardzībai; izglītot savus biedrus attiecīgajā jomā; propagandēt attiecīgās tēmas sabiedrībā un sadarboties ar atbilstošām ārzemju organizācijām.
Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" Botānikas nodaļas vadītāja, mikoloģe Inita Dāniele norādījusi, kura sēne sēņotāju groziņos parādījusies, bet nav ir ārkārtīgi rūgta.
Beidzot sākusies īsta sēņu sezona. Pēc bagātīgajiem lietiem arī gailenes izskatās pēc sēnēm, nevis kaltētām strēmelītēm. Ja ar gailenēm izdodas pielasīt veselu spaini, tad jārēķinās, ka to notīrīšanai arī vajadzēs tērēt laiku, knibinoties ap katru sēni. Sarmīte Pīka jau pērn dalījās ar izcilu padomu, kā vienkārši un ērti notīrīt gailenes.
Sēnes ir ne vien gards un sātīgs papildinājums ēdienkartei, bet arī vērtīgs uzturvielu avots, turklāt, pareizi uzglabātas, tās droši varēs baudīt vēl visu ziemu. Kas jāņem vērā, lietojot sēnes uzturā, kā tās pareizi pagatavot un uzglabāt, skaidro farmaceite Mārīte Šukele.
Veicot ikdienas darbus mežā, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) vides ekspertam LVM Dienvidlatgales reģionā oktobra izskaņā izdevies atrast vairākas Latvijā ļoti reti sastopamas un īpaši aizsargājamas sēņu sugas, vēsta LVM.
Sēņu sezona ir klāt. Lielākā daļa ar meža veltēm lutina garšas kārpiņas, taču ir arī tādi sēņu mīļotāji, kas ar sēnēm krāso dziju, vēsta TV3 raidījums "900 sekundes".
Tieši ar tik bargu sodu jārēķinās tiem, kuri dodas sēņot uz Ādažu poligona mežu. Ik gadu bruņotie spēki atgādina – sēņot militārā objekta teritorijā ir stingri aizliegts, vēsta LTV Ziņu dienesta korespondentes Judītes Čunkas sižets LTV raidījumā "Panorāma".
Pētnieki no Pensilvānijas štata medicīnas koledžas ASV pētīja populāro sēņu ķīmisko sastāvu, lai noskaidrotu, kā tās ietekmē cilvēka ķermeni, raksta "med2.ru".
Pretstatā gandrīz visiem sēņotājiem, kuri labākās sēņu vietas neizpauž un dažreiz pat slēpj no radiniekiem un labākajiem draugiem, Andris Reizenbergs mikroblogošanas vietnē “Twitter” ir dalījies ar vietu, ko pats raksturo kā slavenāko sēņu vietu.
Sēņu laiks rit pilnā sparā. Katrs sevi cienošs sēņotājs noteikti ar savu guvumi ir palepojies sociālajos tīklos. It sevišķi ja atrastas bagātīgas sēņu vietas un spaiņi un grozi pilni ar meža veltēm.