Ceturtdien Latvijā būs saulains laiks, vairāk gubu mākoņu Vidzemē, bet pievakarē no valsts dienvidrietumiem palielināsies mākoņu daudzums, nokrišņi nav gaidāmi.
Ja gribi parādīt seju pavasara saulei, tad padomā, ko par to teiks acis. Saules gaisma, nonākot cilvēka acī, tiek virzīta tieši uz makulu jeb dzelteno plankumu, kas ir acs tīklenes centrālā un visjutīgākā daļa, kas atbildīga par redzes asumu.
Sākoties vasarai, dermatologi atkal un atkal atgādina: atrodoties ārpus telpām, obligāti jālieto saules aizsargkrēmi – ne tikai saulainā, bet arī mākoņainā laikā. Jo saule spīd visur – ne tikai pludmalē.
Maza bērna āda ir daudzkārt plānāka par pieauguša cilvēka ādu, un tas nozīmē, ka arī saules ultravioletais (UV) starojums baltās rases bērna ādai ir ļoti bīstams. Saules apdegums bērnībā ir ļoti liels risks ādas vēža attīstībai nākotnē. Kā izvēlēties bērna ādai vispiemērotāko saules aizsargkrēmu?
No vienas puses, saules gaisma iedarbojas labvēlīgi, saražojot veselībai tik ļoti nepieciešamo D vitamīnu, reizē aizgaiņājot nomāktību un uzlabojot garastāvokli, bet no otras – tā neatgriezeniski bojā ādas lokālo imūnsistēmu un ādas šūnu ģenētisko materiālu.
Arī šodien Latvijā pārsvarā spīdēs saule un diena būs dzestra - gaisa temperatūra nepārsniegs plus 3 grādu atzīmi, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
Vēzis joprojām ir izplatītākais nāves cēlonis Latvijā, un no visiem ļaundabīgā audzēja veidiem ar ādas vēzi saslimušo skaits ierindojas stabilā pirmajā pozīcijā.
Šajā nedēļas nogalē gaisa temperatūra Latvijā dienas laika nebūs augstāka par plus 22 grādiem, tomēr būtiski nokrišņi arī nav gaidāmi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
Kā ziņo Latvijas, Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, rīt vietām iespējams īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, Rietumlatvijā dominēs austrumu, ziemeļaustrumu vējš.
Kā informē portāls intensa.pro, karstās dienas un siltie stari ir patiesi svētki pēc ilgstošajiem un nomācošajiem ziemas mēnešiem, taču nereti tverot saules dāvātos pozitīvisma vitamīnus, tiek gūti arī ādas apdegumi. Lai no tā izvairītos, protams, ka ir jāievēro visi drošības pasākumi, taču ko darīt, ja āda ir kļuvusi sarkana kā vēzim?
Līdz plkst.15 piecās meteoroloģisko novērojumu stacijās pārspēti līdzšinējie šīs dienas karstuma rekordi, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
No šodienas līdz pat nedēļas beigām Latvijā daudz spīdēs saule un gaiss kļūs arvien karstāks, tuvojoties plus 30 grādu atzīmei, liecina portāla "gismeteo.lv" prognozes.
Pēdējās nedēļas laikā Latvijā konstatēts augsta ultravioleto staru radiācija. Kā liecina jaunākās prognozes, tad arī turpmākajās nedēļās ultravioletās radiācijas indekss sasniegs vidēju vai vidēji augstu līmeni. Tas nozīmē, ka šādos apstākļos cilvēkiem ieteicams uzturēties ēnā, jāuzmanās no ilgstošas uzturēšanās saulē ar atklātām ķermeņa daļām. Bet ko darīt, ja tomēr saulē pavadīts pārāk ilgs laiks, un āda kļuvusi apsārtusi un sūrst?
Ādas vēzis varbūt ir pēdējais, par ko gribas domāt, gaidot saulainu vasaru. Tomēr tas uzglūn. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka saslimstība ar dažādām ādas vēža formām Latvijā arvien pieaug, turklāt pieaug arī šīs slimības izraisīto nāves gadījumu skaits, piemēram, no agresīvākās ādas vēža formas – melanomas – 15 gadu laikā mirušo skaits Latvijā ir trīskāršojies.